AUSTRIA

Mann
Postitusi: 1446
Abikokk
2008-08-27 19:41:55
Jagage palun siin häid kogemusi söögikohtadega Viinis.
Zapxpxau
Postitusi: 1409
Abikokk
2008-08-27 21:43:21
Café Sacher Wien Philharmonikerstrasse 4, A-1010 Vienna Tel.: +43 (0)1 - 51 456 0 Tel.: +43 (0)1 - 51 456 0 Meinl am Graben 19 Graben, 1010 Vienna, Austria This glorious, shining multi-storey temple of gastronomy with a fantastic location on the Graben is the ultimate Viennese gourmet’s paradise. There’s a café, an uber-chic and very expensive restaurant, a wine bar, a sushi bar, and a supermarket stocking over 13,000 products from all over the world. Julius Meinl kohvi, anyone? :D Cafe Central Kohvik - Herrengasse ja Strauchgasse nurga peal Kondiitriäri - Herrengasse 17 Imeilus koht! Kohvik ja kondiitriäri, alates 1860. Ja veel on palju häid asju kuulda olnud sellisest turust nagu Naschmarkt. Kodulehel erinevad stendid ja müüjad kirjas.

Zap*

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2008-08-27 21:58:08
Mina usaldan igati oma sõbranna Johanna "The Passionate Cook" maitset (Viinist pärit, kuigi nüüd elab Londonis). On blogis kirjutanud järgmistest Viini restoranidest: RieGi (mai 2007) Hansen im Börsegbäude (mai 2007) Plachutta (aprill 2006) Ja üks Salzburgi soovitusi ka: Purzelbaum (august 2006) Zur Plainlinde (august 2007) Ja kui Salzkammergut peaks teele ette jääma, siis: Bartlhuette (august 2007)

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Mann
Postitusi: 1446
Abikokk
2008-08-27 22:14:23
aitüma, vaatan homme lähemalt neid. mõned nimed netist uurimise järel juba tuttavad, kuid ma pisut skeptiline selliste top 10 puhul. kohapealsed kogemused ikka miskit muud.
Zapxpxau
Postitusi: 1409
Abikokk
2008-08-27 22:37:15
Mann:
aitüma, vaatan homme lähemalt neid. mõned nimed netist uurimise järel juba tuttavad, kuid ma pisut skeptiline selliste top 10 puhul. kohapealsed kogemused ikka miskit muud.
Top 10-st ei tea ma midagi, need nimed ja aadressid olen omale üles kirjutanud juba jupp aega tagasi (Viinis olin 2002) kindlatel põhjustel. Nagu näiteks on Sacher minu jaoks omamoodi eriline koht sest Sachertorte on üks mu suuri lemmikuid ja seal ära käimine nagu omamoodi "palverännak" või austusavaldus. Aga Meinl pood on küll väga hea valikuga, ma ei tea kas Viinis ongi suurema valikuga gurmeepoodi? Kui on, siis tahan kohe teada!

Zap*

Mann
Postitusi: 1446
Abikokk
2008-10-06 13:18:49
Nagu turuteemas mainitud, siis Naschmarkt on igati tore turg. Turupeal söögikohtadest on hääd järgmised: Naschmarkt Deli (igatsugu võileivad, falafelid, wrapid, baguette'd, supikesed), Toko Ri (kõikvõimalikud sushid ja korea kööki pisut), Indian Pavillon, ja Umar (tuntud kalasöögikoht, sealne kalasupp oli kaunimast kaunim). Hotell Sacheri all on nii Café Sacher kui Café Mozart. Viimase sacher tort oli kuiv ja kurb, aga esimese oma lausa kompu. Mõlemis kohas tasub ka viini šnitslit proovida. Kaunilt keedukartuli ja maitserohelisega serveeritud. Meinl am Graben - seal ma pisut pettusin, ootasin miskit enamat ja põnevamat. Samas oma Maldoni soolahelbed sain kätte. Sealse restorani laitsid kohalikud maha, niiet vedas meil, et sinna laupäevaõhtuks lauda ei saanud. Laud õnnestus saada Wein&Co Stephansplatzi restoran-vinoteeki. Süüa kannatab ja mõned asjad olid isegi täitsa toredad- puraviku risoto, catfish tortellini ja spinati ja punase kapsa kastmega (värv ei olnud kastmel just kaunis), külmal lobsterisupil maasikaga polnud kah väga viga. Kuid kreembrülee kirsi sorbeega oli väga hää. Samuti oli ka leiva-kukli valik super (2.90 sööja kohta). Hinnad olid tavalised (10-15 eelroad, 17-25 pearoad, magustoidud nii 10 euro kanti). Vastavalt arvele saab voucheri, mille eest kõrvalolevas veinipoes saab kaupa valida (meie üle 200 eurose arve juures oli voucher 32 euri). Kui söömakohta otsisin, siis sattusin päris teadlike kohalikega kokku ja nende soovitused olid (kahjuks laupäevaõhtul tunnise eelreserveerimislootusega kohti polnud võimalik saada): * Das Turm - Wienerbergstrasse 7, tel: 00 43 16076500 * Novelli- Bräunerstrasse 110, tel: 00 43 15134200 * Fabio's- Tuschlauben 6, tel: 00 43 15322222
Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2009-03-06 10:40:35
Eesti Ekspressis kirjutab-soovitab Eneli Mikko: Võluv Viin ja Viini võlud

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2013-03-28 14:50:36
Tiguteegi Kristel soovitab: Mõned restod Viinis kuhu rõõm sisse astuda

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Tiina
Postitusi: 1340
Abikokk
2013-09-30 00:26:51
Parim tafelspitz Viinis on restoranis Plachutta. Kui te sinna lauda reserveerida ei saa, pole hullu. Minge aga kohale ja pärast pisukest ootamist leitakse koht. Muidugi Café Sacher, kus tuleb proovida 'Original Sacher kooki' koos 'Original Sacher kohviga'. Cafe Eiles Lenaugasse 2, kuhu sattusime sellepärast, et oli hotellile kõige lähemal. Kohvik alates aastast 1901, tõeline Viini klassika. Bratwurst ahjukartuli ja hapukapsaga maitses hää. Maitsva toidu ja meeldiva teenindusega hiinakas Asian Court Franz Josefs-Kai 29, kohe Jazzlandi, Austria vanima jazziklubi kõrval, kuhu tasub õhtul sisse astuda muusikat kuulama (seal antakse süüa ka).

Gruusia köök on siiski üle kõige!