Marjade külmutamine

Tiina
Postitusi: 1340
Abikokk
2009-09-10 19:09:18
Ullike:
Netcat:
Ei ole enne näinud lödi pohla. Aga pohlad on ka kõik olnud isekorjatud seni, mis külma on läinud. Mäletamistmööda sai pandud külmunud pohla kaunistuseks ühe jõulukoogi peale ja ee.. ei mäleta et ka peale 3dat päeva külmikus oleks koogijäänuse peal pohl väga lödi olnud, aga noh neid polnud seal ka suuremas koguses. Võibolla omaenese sulavees seistes lähevad moosiks.
pohla teema all keegi soovitas, et neid võib lihtsalt vesihoidisena ka külmikus säilitada. Pisut hiljem jäin asja üle järele mõtlema...olen siiani seda teinud ikka jõhvikatega. Pohlad on ju märksa vähem hapud - kas nad ikka säilivad nii? Seega siin siis ka küsimus: kas kellelgi on oma isiklik kogemus sedamoodi vesihoidisena pohli hoida? Kaua nad nii säilivad?
Mina olen pohli hoidnud nii nõrgas suhkrusiirupis kui lihtsalt vees. Mõlemal juhul säilib hästi, kuid mitte nii hästi kui jõhvikad. Kevadeni säilib vabalt, kuigi mida edasi, seda tumedamaks lähvad ja maitse hakkab kannatama. Mina kusjuures hoian nii jõhvikaid kui pohli toatemperatuuril. Pohlad sisaldavad bensoehapet - see on nende säilimise saladus :)

Gruusia köök on siiski üle kõige!

Katamariin
Postitusi: 3
Kokaõpilane
2011-03-21 01:19:36
Aga ärge siis unustage neid marjakesi ka ära süüa sealt sügavkülmast :) Marjade, puuviljade ja aedviljade kohta kehtib 9 kuu reegel ehk pärast seda aega hakkab C-vitamiin neist kiiresti kaduma. Maasikad peaksid selle teooria järgi praeguseks juba söödud olema. Suve lõpu saagiga on veel natuke aega. See on põnev teema! Kas külmutatud juurviljad on sama toitaineterikkad kui värsked?
<< 1 | 2 | 3 >