Mahlad

JM
Postitusi: 263
Abikokk
2008-08-03 16:36:32
Miskid välismaa tootjad mu teada teevad. Päris ümmargused ei ole, siuksed poolkandilised tetrapakid. A no ei tule nimi meelde. Keegi teine?

An expert is a person who has made all the mistakes that can be made in a very narrow field (Niels Bohr)

Kiilike
Postitusi: 1100
Abikokk
2008-08-03 16:55:20
JM:
Miskid välismaa tootjad muteada teevad. Päris ümmargused ei ole, siuksed poolkandilised tetrapakid. A no ei tule nimi meelde. Keegi teine?
kas Fruttis ei olnud ... aga vist oli veel keegi peale minu pakutud firma. Mingi lõunapoolne riik st kirjad olid kas portugali või hispaania keelsed.

kiilikese köögikatsetused

Nämmu
Postitusi: 249
Abikokk
2008-08-03 18:45:44
Cido müüb väikest multinektarit ja vist ka apelsinimahla. Aga oli vist 0,3l tetrapakiga. Mulle endale meeldib Gutta viljalihaga apelsinimahl, ka 0,3l pudelis. Selline paras kogus ja hea koolis veele vahelduseks juua. Karastusjooke nimelt väldin.

Kaie

Spiidi
Postitusi: 743
Abikokk
2008-10-21 09:27:22
Kas keegi on turul müügil näinud värsket õunamahla? Või teab kedagi talunikku, kes Tallinna lähedal võiks müüa? Nii tahaks värsket õunamahla :)

le D?ner

Kristjan
Postitusi: 101
Abikokk
2009-04-19 16:26:49

Väike apelsinimahla puudutav matemaatika. Mind on alati huvitanud, kui palju saab värskelt pressitud apelsinimahla ise teha odavamalt kui nt Stockmannist värskeltpressimise masinast välja lastes.

Apelsinikilo maksis täna 15,9 EEK. 500ml mahla jaoks kulus 1,314 kilo apelsine (antud juhul 3,5 apelsini). Seega läheb poole liitri mahla saamiseks 21 EEK eest apelsine ja liitri saamiseks 42 EEK eest. Stockmannis maksis minu mälu järgi 0,5l värskelt pressitud apelsinimahla 60 EEK ehk seega ligi kolm korda rohkem.

Isegi kui elektrikulud ja mahalpressi kulumine otsa panna, siis ikka kodune vaev tasub ära. M.O.T.T.

Mari-Liis
Postitusi: 593
Abikokk
2009-09-22 23:42:57
Spiidi:
Kas keegi on turul müügil näinud värsket õunamahla? Või teab kedagi talunikku, kes Tallinna lähedal võiks müüa? Nii tahaks värsket õunamahla :)
see pole nüüd küll otseselt vastus, kes see ikka aasta aega oma küsimusele vastust ootab :P, aga mulle jäi ette selline info, et Rotermanni turult Argo Agro letist saab tellida õunamahla 7 kr/liiter. Rotermanni turu koduleheküljelt:

Nimelt saab kuni neljapäeva õhtuni esitada tellimusi õunamahlale kas Argo Agro letis või saates kirja aadressil argo.laats@mail.ee, siis saab väärt kraami laupäeval turult kätte. Õunamahla liiter maksab 7 krooni, see on keetmata ja täiesti naturaalne.

Siit nurgast ja sealt nurgast

Liisi
Postitusi: 955
Abikokk
2011-09-06 15:41:20

Nädalavahetusel tegime esimese laari, nii umbes 60 L, õunamahla. Mahla tegemiseks kasutame juba päevinäinud isetehtud purustajat ja pressi. Mahl kuumutatakse läbi ja siis purkidessse. Väga hea sai ja oi kui palju õunu veel jäi puu otsa järgmist mahlategu ootama.

Liisi Blogi

Oliivipuu
Postitusi: 144
Abikokk
2011-09-06 19:31:29

Väga kenad pildid ja tegemised, aga kas ei peaks ettevaatlik olema nende alumiiniumist potikestega?Eriti kui on tegemist happelise ainega nagu õunamahl?

Ise väldiks tervise huvides alumiinuium nõusi! Võib ka toormahla panna plastpudelisse ja sügavkülma ja kui talvel võtta, siis on nagu värske.

Blondie
Postitusi: 459
Abikokk
2011-09-07 10:02:46
Oliivipuu:
Väga kenad pildid ja tegemised, aga kas ei peaks ettevaatlik olema nende alumiiniumist potikestega?Eriti kui on tegemist happelise ainega nagu õunamahl? Ise väldiks tervise huvides alumiinuium nõusi! Võib ka toormahla panna plastpudelisse ja sügavkülma ja kui talvel võtta, siis on nagu värske.
Kord aastas mahlategu ei tee vast küll midagi... (nt vt siit: http://www.naisteleht.ee/node/5128)
Karolin
Postitusi: 211
Abikokk
2011-09-07 12:54:20

Kenad pildid tegemisest tõesti! :)

Olen ka kuulnud, et ei soovitata panna alumiiniumist nõusse, aga usun ka, et vast ära ei tapa. Me võtsime ka perega eelmine nädalavahetus õunamahla teo ette ja tegime nii et seda nägu! Kaks päeva hommikust õhtuni - ja tulemuseks oli u. 240 L mahla.. Võib ette kujutada, kui läbi ja väsinud me omadega nädalalõpuks olime, samas aga see on iga higipiiska ja vaeva väärt! :)

<< 1 | 2 | 3 >>