tomatimahla säilimine

Marit_S
Postitusi: 33
Kokaõpilane
2008-05-14 15:46:59
Veidi rumal küsimus ehk, aga on teil jäänud avatud tomatimahla purk külmkappi kauemaks kui nädalaks? Ja on see siis veel joomiskõlblik? Ei suutnud pudeli prantsusekeelselt sildilt säilimise kohta midagi välja lugeda (ainult seda, et kõlblik kuni juuni lõupuni, aga kas ka peale avamist?)...seega ei ole kindel, kas tohib juua...lõhnas nagu normaalselt ja ei tahaks eriti raisku lasta...või juba lasingi?

hea toit

Mann
Postitusi: 1446
Abikokk
2008-05-14 16:25:10
sellistel puhkudel ma annan mehele maitsta. ja kui teda pole käepärast, katsun ise proovida.
Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2008-05-14 16:26:30
Mann:
sellistel puhkudel ma annan mehele maitsta.
:D :D Mahlad vist üle paari-kolme päeva lahtiselt külmkapis ei seisa. Kui paha lõhna-maitset pole, siis kasutaksin kuumutatult mõne tomatihautise või -supi tegemisel..

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Marit_S
Postitusi: 33
Kokaõpilane
2008-05-14 16:39:11
Kipun ka arvama, et pigem teen t2na tomatisuppi. Ait2h idee eest, Pille! Pealegi pean oma lolli peaga ostetud t2nase kuup2evaga hakkliha kuidagi 2ra kasutama (arvasin, et jube soodukas, v6ileivahinnaga, mitu -1 EUR kleepsu oli peale pandud lausa...kodus muidugi avastasin et ohoo, t2nase kuup2evaga...hea et ainult 500 g v6tsin, tahtsin veel mitu pakki korvi toppida). Niisiis l2heb yks tomatisupp hakklihapallidega tegemisele. aga Mann - hea soovitus, proovin j2rgi :)

hea toit

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2008-05-14 16:43:16
Marit_S:
Kipun ka arvama, et pigem teen t2na tomatisuppi. Ait2h idee eest, Pille! Pealegi pean oma lolli peaga ostetud t2nase kuup2evaga hakkliha kuidagi 2ra kasutama (arvasin, et jube soodukas, v6ileivahinnaga, mitu -1 EUR kleepsu oli peale pandud lausa...kodus muidugi avastasin et ohoo, t2nase kuup2evaga...hea et ainult 500 g v6tsin, tahtsin veel mitu pakki korvi toppida). Niisiis l2heb yks tomatisupp hakklihapallidega tegemisele.
Veel variante: Otsing: hakkliha+tomatimahl Tomatiriis hakklihapallidega Lihapätsid

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Marju
Postitusi: 870
Abikokk
2008-05-14 16:45:03
Mann:
sellistel puhkudel ma annan mehele maitsta. ja kui teda pole käepärast, katsun ise proovida.
Kusjuures hull lugu on see, et kui meest pole käepärast, annan lapsele maitsta... jube lugu... ise pigem viskaks minema või ootaks veel, kuni on ilmselge, et asi on pahaks läinud :) aga kui laps ise tahab mingit asja...siis juhtub jah, et maitseb kah. paraku ta ei saa iga kord aru. Ükskord jõi mingit mahla (omal algatusel), pärast ma ka maitsesin ja oli täitsa käärind.
Mann
Postitusi: 1446
Abikokk
2008-05-18 15:12:16
meil jõi Mia kord käärima läinud õunamahla rõõmsalt ära, ise kiitis, et pidi sama hea kui õlu olema.