Mis taimega tegu?

Netcat
Postitusi: 1930
Abikokk
2010-08-05 09:18:39
Mul aiatagust sõna otseses mõttes ei ole. On ülesharitud maalapp köögivilja jaoks ja lillepeenar ukse kõrval. Kummalegi sõna otseses mõttes umbrohtu kaela ei sooviks. Vaarikad juba niigi kasvasid maasikapeenrasse... Põldmarja ma olen näinud küll, aga mitte alaküpsest peast põõsa otsas kasvamas :) Ju ei ole neid õigeid kraavipervi üles leidnud. Mets on meil niisuke männimets rohkem, seal ta ei kasva. Murakat ei ole kah kasvamas näinud. Jalamehena on rabasse raske pääseda. Aga ma pole kaotanud lootust, et ühel aastal võtan siiski koti selga ja matkan kuskile neid otsima.

Elu on ebakindel. Söö magustoit kõigepealt.

Seenekas
Postitusi: 2193
Abikokk
2010-08-05 12:19:39
Põldmari on paras umbrohi. Isiklikult ei salli kohe üldse neid vääte, mis meie aeda tungivad. Põllupervel on nad vägagi teretulnud, aga mitte aias. Metsvaarikad on ka üks nuhtlus kohe kui mõni koht vähegi üles harida.
Liisi
Postitusi: 955
Abikokk
2011-09-30 16:29:04
Kevadel soetatud maitsetaimedele jäid sildid juurde panemata ja nüüd ei suuda algaja maitsetaimekasvatajan neid enam tuvastada :o. Palun abi. Flickr´is suuremad pildid. 1) 2) 3) 4)

Liisi Blogi

Kalev
Postitusi: 7
Kokaõpilane
2013-02-14 01:00:41
Tahtsin selle leesputke või selleri kohta öelda, et meil on teda peres alati kasvatatud ja söögiks kasutatud. Meil on teda kutsutud varsselleriks. Peamiselt salatis aga ta on ka jube hea võileiva peale ja natukese majoneesiga. Tal on ju selline eetri moodi maitse, et hakkab kohe ninna ja väga meeldivalt kusjuures. Lapsepõlve lemmikmaiustus oli keedetud kartul ja keedetud muna koos majoneesi ja ohtra sellesama selleriga. Super maitseelamus! Proovi järele. Taime kasvab hästi ja aastatega koguneb päris korralik maaalune juurikas.

Propageerin rohelist eluviisi- igale eestlasele oma Kasvuhoone

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2013-02-14 10:48:06
Kalev:
Tahtsin selle leesputke või selleri kohta öelda, et meil on teda peres alati kasvatatud ja söögiks kasutatud. Meil on teda kutsutud varsselleriks. Proovi järele. Taime kasvab hästi ja aastatega koguneb päris korralik maaalune juurikas.
Ai-ai-ai, Kalev, need ikka kaks täitsa erinevat taime. Leeskputk (Levisticum officinale) ja seller (Apium graveolens ja selle variatsioonid). Mul peenras mõlemad, maitse ja taime välimus ikka üsna erinev ja leht ka - leeskputkel kuidagi puisem, just supi sisse viskamiseks sobiv. Sellerilehed on pehmemad ja need sobivad ideaalselt ka võileiva peale või salati sisse, kasvõi tervelt. Mul on leeskputk vanaema aiast toodud, kasvab tõesti ääretult võimsaks.

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2013-02-14 10:54:21
Liisi:
Kevadel soetatud maitsetaimedele jäid sildid juurde panemata ja nüüd ei suuda algaja maitsetaimekasvatajan neid enam tuvastada :o. Palun abi. Flickr´is suuremad pildid. 1) 2) 3) 4)
Liisi, poolteist aastat hiljem Flickris ma neid suuremaid pilte nüüd ei näinud, nii et raske määrata. Aga tillukeste piltide järgi hinnates kahtlustan mingeid tüümiane (nt nr 3) ja punesid-majoraane (nt lillakate õitega nr 2).

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

<< 1 | 2 | 3 >