Eestiaegsed nõud, nõukaaegsed nõud jms

Blondie
Postitusi: 459
Abikokk
2011-01-18 16:39:56
Liisi:
Blondie:
Tartus Riia 5 antiigiäri akna peal on tumekollane täiskomplekt plekist eri suurustega maitseainepurke, kui keegi otsib. Hinda ei tea. Poe omanik http://www.alatskiviantiik.ee/, neil on kusagil linnast väljas mingi suurem ladu ka.
Kui see on see Eesti-Hollandi pood, siis seal on tõesti igasuguseid vanaaegseid nõusid jms. Omanikud pidid kaupa Hollandi vanakraamilaatadelt kokku ostma.
Jah, seesama. Sees selgub, et lisaks Hollandi kraamile on ka Eesti asju natuke. Seal on muidu päris kenad suurearvulised serviisid ka, osad üsna kvaliteetsed.
Doora
Postitusi: 35
Kokaõpilane
2011-05-03 11:06:40
Ma armastan vanaaegseid lauanõusid. Aga õnnetuseks pole mul niipalju kappe kuhu neid mahutada. Mu emal on suurepärane kogu Lorupi klaasi ja Langebrauni portselani, isegi üks täielikult säilinud serviis. Ja väga palju igasuguseid teisi nõusid. Vanad ilusad nõud on kallid. Ja süda tilgub verd kui mõtled, et inimesed, kes asjast midagi ei tea, lihtsalt viskavad vanad asjad minema :(

http://doora-doora.blogspot.com/

Zapxpxau
Postitusi: 1409
Abikokk
2011-05-03 11:48:35
Mulle meeldivad ka vanad nõud, ja kahjuks just sellised seeriad, mida ei ole kerge leida. Seega on igast seeriast midagi. Duchess "Forget Me Not", Spode "Ruskin", Hammersley "Dresden Sprays", Royal Copenhagen Blue Fluted Plain, Meissen "X-Form". Wileman Foley teokarbikujulist tassi polegi sobivas toonis veel leidnud.

Zap*

Lixey
Postitusi: 41
Kokaõpilane
2011-06-20 13:59:04
Ussicke:
Ise otsin nõuka-aegset astritega (või krüsanteemidega?) serviisi, see on niisugune valge, kuldäärega, kaunistuseks roosa õietutt halli-musta varre ja lehtedega. Nägin korra supiserviisi koos tirina ja kolme hiigelsuure ümmarguse vaagnaga, 250.- maksis UK-s - ja ei ostnud. Et ei jaksa tassida! No pärast, kui see oli juba ära ostetud, ei jõudnud end küllalt ära kiruda. Mul on sellest taldrikuid ja supitaldrikuid, 2 ovaalset vaagnat ja 4 erinevat teekannu - aga tasse-alustasse ei ole isegi UKs kohanud. Suurt kohvikannu pole ka näinud. Ja supiserviisi enam ka mitte. Kui kellelgi üle on, siis üks nõukogude korteris elav nõukogude naine oleks väga õnnelik :)
Minu emal on kodus too sama roosa õie ja halli-musta lehtede ja vartega serviis - põhiliselt erinevas suuruses taldrikud, miske vaagen ja ka supitirin! Võibolla veelgi midagi... ma täpselt ei teagi. Kuna tal soov juba ammu see serviis välja vahetada, siis kel huvi on, saab minu kaudu kontaktid.

Mmmmaitsev...

Pisi-Pisi
Postitusi: 258
Abikokk
2011-06-20 14:52:32
Kas jutt on sellest nõudekomplektist? (pildi võtsin Ussickese blogist) /ma otsin selle serviisi juppe, mul on olemas üks pisem taldrik, mõned suured taldrikud ja hiigelsuur ümmargune vaagen. Ükskord kirbuturul nägin selle mustriga kahte suurt kannu, ma ei tea, silmapesuveekannud? Piimakannud vast siiski. Ei ostnud, sest nendega pole mul midagi teha... Ja ma olen kogu aeg arvanud, et kujutatud on ohakaid :D

Pisi-Pisi on see, kes ülesoolamise hirmus soola lisamata unustab...

Lixey
Postitusi: 41
Kokaõpilane
2011-06-21 09:20:32
Pisi-Pisi:
Kas jutt on sellest nõudekomplektist? (pildi võtsin Ussickese blogist)
Jaa, too sama.

Mmmmaitsev...

<< 1 | 2 | 3 >