Vaarikavarre tee

Terje
Postitusi: 28
Kokaõpilane
2008-04-19 14:21:56
Kas keegi oskab öelda, millal on õige aeg vaarikavarsi kuivatada tee jaoks?
Vandiste
Postitusi: 769
Abikokk
2008-04-19 15:17:44
Mh, me oleme alati siis neid õuest võtnud, kui vaarikavarretee isu peale on tulnud. Toimeaine järgi peaks nagu kevadel neid vartes kõige rohkem olema, kuid suure vee sisalduse tõttu vist kuivavad siis ka kauem. Võib olla on siin mõni targem, kes sind rohkem oskab aidata.
Liiseli
Postitusi: 256
Abikokk
2008-04-19 23:26:36
Ma tean, et vaarikaLEHTI peab korjama enne, kui vaarikad õitsema lähevad. Ehk on vartega sama asi?
Edith
Postitusi: 218
Abikokk
2008-08-06 14:06:14
ostsin apteegist paki vaarikavarsi ja valmistasin õpetuse järgi. aga noh ei lähe see tee punaseks. kas asi on konkreetses tee sordis või koguses? lasin tõmmata üsna kaua (isegi tund aega). küll aga läks punaseks kannu jäetud eelmise päeva tee (varred olid seest välja võetud). pakipeal aga öeldud, et juua kui tee värvub punaseks... hmmm.

Kuidas teha ... ja miks? Sest ma saan

Sussukas
Postitusi: 174
Abikokk
2008-08-06 17:50:17
Mina korjan vaarikavarred pärast marjade ära söömist. Ei raatsi enne. Panen kimpudesse ja kuuri või sauna (oleneb ilmadest) Pärast kindlasti sauna. Siis hain väiksemateks ca 4-5cm juppideks ja purki. Kui vaja osta apteegist-poest, siis kasutan vaid Kubja talu taimi. Tean, et neil on kindlalt kontrollitud ja oma aiast korjatud taimed.

Vanad inimesed on väikesed sellepärast, et neil on väikesed kepid