SURIMI: makra, krabipulgad, lumekrabi, krabinuudlid jms

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2011-05-03 10:53:35
Netcat:
Aspartaami on küll igasugustes Vici makrat sisaldavates salatisegudes, konservides (krevetid ja vähisabad) ja isegi mõnedes nende heeringates. Üldiselt on mulle saanud tingrefleksiks Vici sildiga kraami vältida.
Netcat, kui Sa lihtsalt krabipulki ostad, siis võiksid Vicile veel ühe võimaluse anda. Üritusel tehti nelja erineva kalapulga vahel pimetest ja vici omad võitsid. Ise proovisin testiväliselt ja 2 pulka olid head, 2 kohe koletult koledad (maitsesid nagu sitke jahupuder). PS Minu tehing Viciga hõlmas 3 retsepti tegemist, mitte nende toodete promo kui sellist. Nii et see minu isiklik arvamus siin.

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2011-05-03 11:28:31
Pille:
Cousinella:
Rääkides makra ja lumekrabi kvaliteedist, kas Vici lumekrabil oli varem ka magusaine sees? Ei saa aru, miks seda aspartaami veel kasutama peab? E621 on vist ka paljudel makratel sees. :(
VICI omadele pole E621 enam lisatud, aspartaami kohta pean vaatama.
Kapis oli pakk lumekrabipulki ning pakk Classic krabipulki. Kumbki ei sisalda E621-e ning aspartaami ka pole. Magusaineks on lihtlabane suhkur.

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Netcat
Postitusi: 1930
Abikokk
2011-05-03 14:12:52
Ma ostan makratoodetest ainult ühte konkreetset sorti lumekrabi, on sellises läbipaistvas pakis, millel on keskel must silt peal ja kiri "Snow crab". Vaatan praegu Google'i pildiotsingust, et on jah see Vici oma. Emale meeldib seda võisaia peal süüa. Ise pole eriline fänn. Ajaloolised seosed makraga on veel sellised, et üks klassikalisi koduseid salateid minu lapsepõlvest oli makrasalat, algselt käisid sinna riis, konservherned ja makranuudlid ning majonees, hiljem hakkasime õuna ka panema. Siis tekkis nagu mingi tõrge igasuguste imiteeritud ainete suhtes ja tasapisi muteerus see salat suitsukanasalatiks hoopis.

Elu on ebakindel. Söö magustoit kõigepealt.

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2011-05-03 14:26:29
Netcat:
Ajaloolised seosed makraga on veel sellised, et üks klassikalisi koduseid salateid minu lapsepõlvest oli makrasalat, algselt käisid sinna riis, konservherned ja makranuudlid ning majonees, hiljem hakkasime õuna ka panema. Siis tekkis nagu mingi tõrge igasuguste imiteeritud ainete suhtes ja tasapisi muteerus see salat suitsukanasalatiks hoopis.
Muteerus :D :D :D See, kas keegi sööb puhast kala või hoopis krabipulki või mingit muud imiteeritud toodet, on eraldi küsimus muidugi.

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Netcat
Postitusi: 1930
Abikokk
2011-05-03 18:51:12
Ma ei arva, et surimi kui selline iseenesest oleks halb. Aga selle punase värvi regulaarne tarbimine on minus alati tekitanud küsimust, et kas on ikka mõistlik.

Elu on ebakindel. Söö magustoit kõigepealt.

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2011-05-06 15:36:22
Nüüd on Vici/Taevas Ogilvy/Nami-Nami koostöö tulemusena valminud retseptivideod ka üleval, nende lingid on iga retsepti järel: Krabilihakotletid (argiõhtuks) Vürtsikas ja aromaatne ingveri-maisisupp krabilisandiga (sobib ka pidulikumaks eelroaks, valmib imekiiresti) Lumekrabisalat krõmpsuva selleriga (sobib niisama salatina, sobib kukli vahele)

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Cousinella
Postitusi: 91
Kokaõpilane
2011-05-09 21:20:31
Vaatasin nüüd täpsemalt järgi - Vici lumekrabidel on kirjas "suhkru ja magusainega". Magusaineks on siis sorbitool, mis pole nii kahjulik. Sellegipoolest on minu meelest makra maitse varasemaga võrreldes halvemaks muutunud.

http://cousinella.blogspot.com/

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2011-06-13 16:06:27
Kuna tolle ülalmainitud projekti jaoks sai kirja pandud ja kokku kogutud kõiksugu erinevaid retseptiideid, siis jätkub proovimist edaspidisekski. Eilse lauamänguõhtu jaoks valmistasin kuuma makradipi. Kindlasti ei ole tegemist uue lemmikroaga, mida igal võimalusel valmistama hakata, aga see-eest oli tegemist igati söödava ja omapärase sooja dipikastmega, mida kõik neli täiskasvanut meelsasti sõid. :D

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2012-03-27 17:56:06
Kopeerin siia "vanast foorumist" ühe retsepti:
vana_foorum:
Lahe ja lihtne salat, mis sõpradelt saadud. Suvel väga hea grill-liha kõrvale. 0,5 hiinakapsapead 1 pakk krabinuudleid Väike purk konservmaisi (340 g) 0,5 l majoneesi maitseks soola ja sidrunipipart Viilusta kapsapea, sega krabinuudlite, maisi, majoneesi ja maitseainetega. Kes tahab lahjemat kastet võib kasutada ka maitsestamata jogurtit.
Ühtlasi annan teada, et mullu aprillis Vici/Taevas Ogilvy/Nami-Nami koostöö tulemusena valminud surimi-retseptivideod on uues kohas: Krabilihakotletid (argiõhtuks) - video Vürtsikas ja aromaatne ingveri-maisisupp krabilisandiga (sobib ka pidulikumaks eelroaks, valmib imekiiresti) - video Lumekrabisalat krõmpsuva selleriga (sobib niisama salatina, sobib kukli vahele) - video

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2014-12-26 15:05:16
Tuuli uues kokaraamatus "Argiõhtute kokaraamat" oli üks tore avokaado-kodujuustusalat vähisabadega: Ma tegin vähisabadega, aga sobivad ka krabipulgad ja lumekrabi!

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

<< 1 | 2 | 3 >>