auruahi

Kripka
Postitusi: 13
Kokaõpilane
2008-03-15 13:30:06
jagan natuke oma jätkuvat vaimustust sellise toreda leiutise üle nagu auruahi. kui aasta tagasi hakkasin sisustama oma tillukest kööki ja valisin ahju, siis jäin pidama just auruahju juurde. kasutan seda praktiliselt iga päev - kala, köögiviljade, riisi, pasta valmistamiseks, munade pošeerimiseks, toidu soojendamiseks, nõude steriliseerimiseks jne. söök maitseb hoopis parem ja on mahlakam, pole ka ohtu, et kõrbema läheks. ;) praegu on auruahi Eestis vist suht vähe levinud, aga valik on suurem kui aasta tagasi - Siemensi, Electroluxi ja Miele tootevalikust võib seda leida. igatahes soovitan soojalt!
Marit
Postitusi: 310
Abikokk
2008-03-21 21:28:02
pole varem kuulnudki auruahjust, äkki räägid lähemalt, kas kooke saab ka seal küpsetada, või see ahi pole selle jaoks mõeldud, arvatavasti on ta kallim kui tavaahjud?

Magusad fotod

Kripka
Postitusi: 13
Kokaõpilane
2008-03-23 20:23:12
auruahi on välimuselt umbes sama suur kui mikrolaineahi, ahju sisse käib veekanister, mis eraldab kuuma auru, mis siis ahjus ringleb ja küpsetab. põhiargument minu jaoks oli see, et toit tuleb tervislik ja maitsev: säilivad toiduainete mineraalained ja vitamiinid, mis keetmisel jm viisil küpsetades vähenevad. ühel ajal saab valmistada kolme sööki, nt riisi, juurvilja ja kala - äärmiselt mugav ja kiire ka, umbes 20 minutit kokku ja maitsed ei segune tänu õhuniiskusele. soojendatud toit jääb ka väga mahlakas ja ei kuiva ära. kõlab nagu see ahi oleks mingi imeelukas :), aga olen sellega tõesti jube rahul. toidu valmistamisel koguneb vett ahju põhja ja seintele ja seda on ehk pisut tüütu hiljem kuivatada, aga iga ahju tuleb ju puhastada! küpsetamise kohta ei oska öelda, ei ole ise proovinud, aga väidetavalt saab ka seda teha. pruunistamist vajavaid toite on vist parem teha kombineeritud auru-praeahjus. hind on jah päris palju suurem kui tavaahjul, aga kui sisustad kööki ja valid, kas osta nii mikrolaineahi kui ka praeahi, siis tasub nende asemel kindlasti valida auruahi või auru-praeahi. profiköökides on auruahi kaua kasutusel olnud.
Merilin
Postitusi: 953
Abikokk
2008-03-23 21:36:18
Olen just hiljuti maadelnud ahjuteemadega (ja külmikuteemadega ja... keeruline). Auruahi ei ole kahjuks päris palju kallim, vaid lausa kordades kallim kui ka väga kvaliteetsete tootjate saja funktsiooniga "tavaahjud" - ehk siis aurutamise koha pealt jään aurutusrestile truuks...

Pisike ja Pisut Segi, teadagi...

Kripka
Postitusi: 13
Kokaõpilane
2008-03-23 22:09:51
ma ikka kaalusin tükk aega, enne kui otsustasin auruahju kasuks. olen kogu elu teinud süüa puupliidiga - minu jaoks on elektri- ja gaasipliit võõrad. nüüd mul ongi selline naljakas köök, kus vana puupliit ja ülimoodne auruahi rõõmsalt koos. eks see ole muidugi maitse ja eelistuste asi ka natuke... võib ju muude köögividinate arvelt kokku hoida... :)
Juc
Postitusi: 629
Abikokk
2008-03-24 14:53:11
Kripka, mis firma auruahi sul on? Ise plaanime osta siemensi, mis on väiksem kui tavaahi ja ilma grillfunktsioonita. Samas Electrolux on suurem, soodsam ja grilliga. Aga kvaliteeti taga ajades lähme vist Siemensi peale. Kordades vast kallim ei ole. Kui nt De Dietrichi superfunktsioonidega ahi maksab ca 15 tuh, siis Siemensi auruahi maksab ca 26 tuh. Electroluxi auruahi maksab umbes sama palju kui see De Dietrichi tavaahi.

http://jucjaco.blogspot.com/

Kripka
Postitusi: 13
Kokaõpilane
2008-03-24 15:09:05
mul on Miele, eelmise aasta kevadel ostsin ja maksis ca 15 tuhhi, natuke odavam oli, sest seisis paar kuud salongis teistele vaatamiseks. ma mäletan aega, kui mikrolaineahi tundus ka kohutavalt kallis ja oli selline peen aparaat... ;)
Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2014-05-10 14:13:16
Iidvana postitus (5. aprill 2011):
Kuraator:
Plaanis soetada uus ja korralik ahi, kas on kellelgi kogemust aurufunktsiooniga ahjuga (mitte auruahjuga)? Valisin välja säärase mudeli Electrolux EOB98000X. Ehk oskab keegi midagi kosta?

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com