Eestikeelsed toidublogid

Profa
Postitusi: 722
Abikokk
2011-12-04 14:43:45
Pille:
Eva:
Silx, võta nendega kindlasti ühendust! Kui retseptide varastamise osas on mõned üritanud n-ö läbi sõrmede vaadata ja oma tegevust sellega õigustada, et need ju ei kuulu autoriõiguse alla, siis fotode osas on asi 1:1-le ka seaduses selgelt ära toodud.
Mina saadaks ka arve neile lihtsalt - tegemist on ju siiski lausa esikaanefotoga!!! Summa osas ma kahjuks ei oska nõu anda...
Piltidega sada protsenti nõus, nii ei ole viisakas käituda. Retseptide autorlusega on aga raskem ja seaduse järgi ei ole nad autorikaitse objektid. Sellel on ka palju häid põhjuseid - originaali autorit on tihti erinevalt pildist või vabatekstilisest jutust võimatu välja selgitada. Lihtne näide http://maitsevseiklus.blogspot.com/2011/08/suvikorvitsa-kukeseene-leib.html http://www.perenaine.ee/index.php?option=com_content&view=article&id=1219:sai-kukeseente-ja-suvikorvitsaga&catid=9:soolased-kuepsetised&Itemid=6 Kaks retsepti, üles pandud nädalase vahega. Kas loeti samal ajal sama ajakirja või saadi idee teisest blogist või hoopis mõlemat? Üks pisut muudetud kujul, kas on tegu nüüd muutja isikliku retseptiga või mitte? Eriti hapu on muidugi siis, kui netist leiab ilma viiteta retsepti. Kui kaua otsida edasi et panna viiteks rohkem kui "allikas: internet?" Kui palju peab originaali muutma et tegu oleks uue retseptiga? Ühesõnaga, retseptid ei ole autorikaitse alt väljas põhjuseta. Pildi eest aga küsiks raha.

Profa köögipool

Silx
Postitusi: 1075
Abikokk
2011-12-25 21:45:18
Heihei.. Kolisin oma blogi aadressile: silx.byte.ee Kes on mulle linganud või lisanud juhuslikult bookmarkidesse, palun muudke ära! Aitähhhh!

Gastronautilised äpardused We ate the food, we drank the wine Everybody having a good time

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2012-01-19 16:39:22
Minukiisu:
kas keegi oskab vastata kuhu on kadunud tublid blogijad nagu Qsti ja Gegegerda ? Gegegerda blogi ei leia ka enam .Qsti omasse pole ammu uusi kirjutisi tulnud.
Qsti puhul ei oska öelda, ju kadus blogimisisu ära. Loodetavasti ajutiselt. Gegegerda on võib-olla ametis keskkooli lõpetamise vms?

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Gegegerda
Postitusi: 327
Abikokk
2012-01-19 20:38:40
Pille:
Minukiisu:
kas keegi oskab vastata kuhu on kadunud tublid blogijad nagu Qsti ja Gegegerda ? Gegegerda blogi ei leia ka enam.
Gegegerda on võib-olla ametis keskkooli lõpetamise vms?
Hei-hei! Olen endiselt olemas, aga mitte enam nii aktiivselt nagu enne. Blogi sai mõne aja eest tõesti ära kustutatud ja nüüd on nii mõnigi inimene selle järele küsinud, nii et hakka või kahetsema, kuid kuna ajapuudusest seda uuendada ei jõudnud, tundus otsus ometi õige. Kokkamisest olen samuti veidi taandunud, aga tean, et kui midagi valmistada vaja, leiab nami-namist alati midagi põnevat, seega tulen iga kord esimesena just siia lehele. Pille, Sul on õigus, gümnaasiumi lõpp on kohe ukse ees ja proovin end maksimaalselt pühendada koolitööle. Hea kuulda, kui mind täiesti unustatud ei ole, ehk tuleb mingil hetkel tuju teie juurde naasta. :) Tervitades, Gerda

www.gegegerda.blogspot.com

Minukiisu
Postitusi: 137
Abikokk
2012-01-19 20:40:50
Gegegerda:
Pille:
Minukiisu:
kas keegi oskab vastata kuhu on kadunud tublid blogijad nagu Qsti ja Gegegerda ? Gegegerda blogi ei leia ka enam.
Gegegerda on võib-olla ametis keskkooli lõpetamise vms?
Hei-hei! Olen endiselt olemas, aga mitte enam nii aktiivselt nagu enne. Blogi sai mõne aja eest tõesti ära kustutatud ja nüüd on nii mõnigi inimene selle järele küsinud, nii et hakka või kahetsema, kuid kuna ajapuudusest seda uuendada ei jõudnud, tundus otsus ometi õige. Kokkamisest olen samuti veidi taandunud, aga tean, et kui midagi valmistada vaja, leiab nami-namist alati midagi põnevat, seega tulen iga kord esimesena just siia lehele. Pille, Sul on õigus, gümnaasiumi lõpp on kohe ukse ees ja proovin end maksimaalselt pühendada koolitööle. Hea kuulda, kui mind täiesti unustatud ei ole, ehk tuleb mingil hetkel tuju teie juurde naasta. :) Tervitades, Gerda
kahju jah ,et blogi kustutasid ,seal oli väga häid ideid ja retsepte. Kuid mis teha Elu läheb edasi . Edu sulle edaspidiseks
Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2012-05-16 16:04:05
Suzlik:
Tere! Kas keegi teab kedagi eestimaalast, kes elab Kreekas ja peab oma söögitegemistest blogi? :)
Kas Sa oled kursis, et selline asi peaks olema, või huupi uurid? Nami-Nami kasutaja Oliivipuu resideerib vist Kreekas, aga kas ta toidublogi peab, ei tea..

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Gretithy
Postitusi: 133
Abikokk
2012-05-16 17:07:58
Minu blogi ei ole küll 100% toidublogi, pigem on see aastaid olnud mu isiklik blogi, aga kuna toidul on minu elus tähtis roll, siis leidub seal siiski palju toidupostitusi (eriti viimasel ajal) - link
Blondie
Postitusi: 459
Abikokk
2012-05-23 11:53:37
See ei ole nüüd küll muidu toidublogi, aga Eesti Rahva Muuseumi blogis on kokanduspostitus Eesti omaaegse kokandusguru Linda Pettiga seotud arhiivimaterjalidest: http://blog.erm.ee/?p=298. Põhiliselt pildid toidunäituses kaupluses Tuljak ja nende toitude retseptid - ma oma ilmselgelt liiga noore eaga isegi ei teadnud, et sellised asjad nagu toidunäitused kauplustes üldse eksisteerisid. Kaasasolevad retseptid on muidugi tõeliselt retrod. Samas blogis on varsti oodata ka Nami-Nami oma peenraroti (http://peenrarott.blogspot.com/) külalispostitust ;)
Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2012-05-23 12:12:36
Blondie:
Samas blogis on varsti oodata ka Nami-Nami oma peenraroti (http://peenrarott.blogspot.com/) külalispostitust ;)
Blondie, minuteada ei ole Ülle üldse registreerunud Nami-Nami kasutajaks (või ma eksin?), nii et Nami-Nami oma peenrarotiks teda kutsuda ei saa kahjuks ;) Aga tänud ERM lingi eest, väga vahva!

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Blondie
Postitusi: 459
Abikokk
2012-06-04 12:15:43
Oi, tõesti?! Vabandan, ma ei tulnud selle pealegi, kuna eelmine aasta sain temaga tuttavaks tänu ühele toidublogijate Tartu muuseumidessandile, mille jaoks meiliaadressid sinult sain. Aga no tõesti, kui mõelda, siis toidublogija ei ole ju veel foorumikasutaja tingimata...
<< 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 >>