Toiteväärtuse lisamine retseptidele

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2008-02-01 11:52:34
Kasutaja MAARIKA 15.10.2006:
Tere! Lemmik internetis leiduv toiduretseptide lehekülg! Külastan Teid iga päev :o)! Ettepanek selline, et võiks teha ka lisalehe toiduainete kalorsuse, rasva, valgu ja süsivesikute sisalduse kohta. Kõike paremat Teile ka edaspidi! Maarika

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Proua Simpson
Postitusi: 177
Abikokk
2008-05-13 09:52:45
Oo jaa, seda oleks kohe kindlasti vaja. Diabeetikute suhtes eriti oluline ja neid on siin läänemaailmas aina rohkem.
Riinyke
Postitusi: 80
Kokaõpilane
2008-11-22 20:28:24
Kaalujälgijad rõõmustaksid ka.

Keegi pole patrioot tühja kõhuga.

Kerstin
Postitusi: 7
Kokaõpilane
2008-12-27 10:47:50
Hea mõte!
Kajakas
Postitusi: 237
Abikokk
2008-12-27 12:14:27
info oleks tõesti teretulnud, aga ma isegi ei suuda ette kujutada kui kohutavalt töömahukas selline asi oleks :(

proua söögisõltlane

Netcat
Postitusi: 1930
Abikokk
2009-01-15 14:59:08
Ilmselt tuleks see kuidagi automatiseerida. Igale komponentide hulka lisatud toiduainele lisada selle keskmine kalorisisaldus 100g kohta, ja retsepti kuvamisel rakendub protseduur, mis käib läbi kõik retseptis sisalduvad ained ja kogused ja kuvab mingi numbri, mis loodetavasti ei näitagi alati aiateibaid... Vähem näputööd, aga päris kõvasti (ümber)progemistööd. Ausalt öeldes mina eelistan enamiku ajast mitte välja arvutada, mitu kcal näiteks šokolaadist, mascarponest, suhkrust ja võist koosnevasse torti läheb. Aitab juba sellest, et tean, et astronoomilises suurusjärgus see number on nagunii.

Elu on ebakindel. Söö magustoit kõigepealt.

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2009-01-15 19:10:30
Netcat:
Ausalt öeldes mina eelistan enamiku ajast mitte välja arvutada, mitu kcal näiteks šokolaadist, mascarponest, suhkrust ja võist koosnevasse torti läheb. Aitab juba sellest, et tean, et astronoomilises suurusjärgus see number on nagunii.
Väga eluterve suhtumine :D :D :D

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Frieda
Postitusi: 309
Abikokk
2009-01-15 22:22:04
Netcat:
Ausalt öeldes mina eelistan enamiku ajast mitte välja arvutada, mitu kcal näiteks šokolaadist, mascarponest, suhkrust ja võist koosnevasse torti läheb. Aitab juba sellest, et tean, et astronoomilises suurusjärgus see number on nagunii.
:D Ma proovisin üks kord välja arvutada, palju koogi kalorsus tuleb. Kuna number oli täiesti pimestav, siis otsustasin edaspidi sellistest lollustest loobuda. :P

Söömine on ainus töö, mis toidab

Profa
Postitusi: 722
Abikokk
2009-01-15 22:30:07
www.ampser.ee http://www.fitness.ee/main.php?main=tooriistad/kaloriarvuti/index&top=top.lime&bot=bot.lime Te uurige :) Mõlemad saidid võimaldavad nii toiduaine kaupa kui ka mitmeid valmistoite vaadata.

Profa köögipool

Netcat
Postitusi: 1930
Abikokk
2009-01-16 13:56:01
Frieda:
Netcat:
Ausalt öeldes mina eelistan enamiku ajast mitte välja arvutada, mitu kcal näiteks šokolaadist, mascarponest, suhkrust ja võist koosnevasse torti läheb. Aitab juba sellest, et tean, et astronoomilises suurusjärgus see number on nagunii.
:D Ma proovisin üks kord välja arvutada, palju koogi kalorsus tuleb. Kuna number oli täiesti pimestav, siis otsustasin edaspidi sellistest lollustest loobuda. :P
Mul on üks pannkoogiretseptiraamat, kus autor kurinahk on iga retsepti juurde portsjoni kalorsuse ära märkinud. Iga kord, kui kätte võtan ja vaatan igatsevalt mõnda retsepti, lõpeb asi tõdemusega, et sel päeval võib siis ainult ühe pannkoogi süüa ja muud ei midagi.

Elu on ebakindel. Söö magustoit kõigepealt.