Part: pardiliha ja selle küpsetamine

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2011-12-17 21:40:17
Mann:
Ja kindlasti pea pardi juures silmas, et liha on seal vähe. Meil oli 2,5 kilone rõõmus part ja sellest sai täpselt neljale inimesele teda pekingi pardi jaoks.
Mul tuleb meelde ca 4-aasta tagune detsember, kui kutsusime Kristjani ühe äripartneri koos oma abikaasaga meile. Ma olin keskturult hane ostnud, tundus üsna kobe, aga hilhem selgus, et tegemist oli ühe eriti sportliku ja väherasvase isendiga :D :O

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Eksitus
Postitusi: 81
Kokaõpilane
2011-12-17 22:39:06
Mann:
Ja kindlasti pea pardi juures silmas, et liha on seal vähe. Meil oli 2,5 kilone rõõmus part ja sellest sai täpselt neljale inimesele teda pekingi pardi jaoks.
Ma ka mõtlesin sellele, et tegelikult saab pardist ikka üsna vähe.

http://kulinaarsedeksitused.blogspot.com/

Juulie
Postitusi: 1
Kokaõpilane
2011-12-28 15:13:23
Mina leidsin viimasest TIIU ajakirjast sellise pardikoibade retsepti: PARDIKOIVAD APELSINISE HAPUKAPSAGA (4-le) 4 pardikoiba 2 sl soola 4 küüslaguküünt 4 loorberilehte 6 tüümianioksakest purustatud musta pipart APELSININE HAPUKAPSAS: 500 g hapukapsast 25 g võid 0,5 tl soola 1 sl riivitud ingverijuurt 1 apelsinist pressitud mahl ja riivitud koor 2 dl vett soovi korral Grand Marineri või apelsinilikööri 3 sl mett maitse järgi suhkrut
Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2011-12-28 15:29:39
Juulie:
Mina leidsin viimasest TIIU ajakirjast sellise pardikoibade retsepti: APELSININE HAPUKAPSAS: 500 g hapukapsast 25 g võid 0,5 tl soola 1 sl riivitud ingverijuurt 1 apelsinist pressitud mahl ja riivitud koor 2 dl vett soovi korral Grand Marineri või apelsinilikööri 3 sl mett maitse järgi suhkrut
Tiiu köögitoimetaja on Nami-Nami aktiivne kasutaja Mari-Liis ja tema retsepte tasub usaldada. Kapsas on inspireeritud Imre Kose kunagi avaldatud retseptist, siingi retsept olemas. Meil oli jõuluõhtul laual mesine ahjupart ja seesama apelsinine hapukapsas (viimast siiski muutsin veidi, vahetan retsepti peagi ära):

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Netcat
Postitusi: 1930
Abikokk
2011-12-28 15:38:10
Juulie:
Mina leidsin viimasest TIIU ajakirjast sellise pardikoibade retsepti: PARDIKOIVAD APELSINISE HAPUKAPSAGA (4-le) 4 pardikoiba 2 sl soola 4 küüslaguküünt 4 loorberilehte 6 tüümianioksakest purustatud musta pipart
Ma tahtsin vana-aasta õhtuks teha neidsamu pardikoibi, aga nagu tina tuhka on pardikoivad poest kadunud...

Elu on ebakindel. Söö magustoit kõigepealt.

Ilse
Postitusi: 730
Abikokk
2011-12-28 15:53:37
Meil oli jõulu esimesel pühal see part laual (pardihautis majoneesiga), aga selle vahega, et küpses ta ahjupotis kaane all, äsja köetud ahjus. Poti põhja panin paar porgandit ja varssellerit "restiks", leht loorberit ja sortsu vett. Ja mõned rosmarini oksad said ka lisatud. 2,5 kilone part oli ahjus omaette umbes 2 ja pool tundi ja nii head parti pole ma enne saanud :)

Ilse köögis

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2012-01-10 18:05:33
Kirsike tegi siinse retsepti järgi parti apelsinikastmes ja kiitis heaks :)

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2012-02-24 11:02:03
Annaliisa:
IsaJaan:
retseptides on: aseta ahjupannile 1 ettevalmistatud part. Ma ei leia ühestki kohast mida tähendab ettevalmistatud part. Kas on ideid?
Konkreetset retsepti nägemata kaunis raske öelda, küllap on mõledud küpsetamiseks ettevalmistamist (maitsestamist jne).
Isa Jaan, eelkõige on silmas peetud parti, kes on kenasti puhtaks tehtud (sulgedest ja sisikonnast) ning kuivaks patsutatud. Tihti on parti ostes rupsid (kotikesega) kõhuõõnsuses kaasas, ahjupardi jaoks pole neid vaja.

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2014-01-30 13:44:22
Rannamõisa Linnuliha tootevalikus on nüüd ka pardisüdamed. Ragne on Linnuliha blogisse ka ühe retsepti pannud: pardisüdamed koore ja ploomidega

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2014-01-30 14:38:16
Pille:
Rannamõisa Linnuliha tootevalikus on nüüd ka pardisüdamed. Ragne on Linnuliha blogisse ka ühe retsepti pannud: pardisüdamed koore ja ploomidega
Siin on ka Ragne jutt sellest, mis asjad need pardi südamed on: Rannamõisa uus toode: pardi südamed - mis need on?

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

<< 1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>