Ajakiri OMA MAITSE jaanuar 2008

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2008-01-16 18:58:43
Minu lemmikud jaanuarikuisest Oma Maitsest, mida lähiajal proovida plaanin: Pähklised kananuudlid (lk 25, kuigi konservidude (???) asemel võtaksin mungoa idandeid, nagu ingliskeelne retsept ette nägi) Kitsejuustusuflee (lk 27, tundub selline lihtne ja kodune) Tsepeliine tahaks ka proovida - (lk 34, kusjuures sama retsept oli siin juba olemas: tsepeliinid) :) Angeelika Kangi pajaretseptidest prooviks meelsasti jänesehautist (lk 34). Ma olen oma Boeuf Bourgoingnon'i ja Osso Buco retseptidega nii rahul, et jään nende juurde :) Ah jaa - Peterburi pärmitainast (lk 74) plaanin ka teha. Muidu lugemistest meeldis mulle muidugi restoraniarvustus, aga ma pole päris erapooletu siin :) Šašlõkikohtade artiklis oli tore näha Shafranit - ise pole sinna jõudnud, aga kevadel üks aserist taksojuht kiitis seda taevani. Pidavat Tallinna parim koht koduse aseri toidu jaoks, nii et meil kindel kavatsus seda kohta vaatama minna. On keegi juba midagi sellest numbrist katsetanud?

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Merilin
Postitusi: 953
Abikokk
2008-01-17 09:30:37
Kitsejuustusuflee jäi mullegi silma ja Kreeka stiilis pirukas, mis mälu järgi juba Su blogis kunagi huvi tekitas, aga see jääb kevadevärsket ootama :P Aga tsepeliinid on vist tõesti need asjad, mida kas vihkad või armastad. Mina ei armasta, aga samas ise teha pole ka proovinud, äkki pole lihtsalt häid saanud. PS! Külmiku-pärmitainaga on tuttavatel ainult häid kogemusi - proovi kindlasti, kui seda veel teinud pole.

Pisike ja Pisut Segi, teadagi...

Mann
Postitusi: 1446
Abikokk
2008-01-17 13:46:58
ja mind ajate te vaid nende ülevaadetega kadedaks, kuna ma neid sirvima saan asuda alles veebruaris...
Kajakas
Postitusi: 237
Abikokk
2008-01-19 09:13:34
Mulle pakkus enam sellist ahhaa-inspiratsiooni vast kitsejuustusuflee. Aga teinud veel pole. Tsepeliinid nägid minu meelest pildil aga nii jõledad välja, et neid ma vist küll ei tee :D. Kuna pokaalimagustoidud on ka minu viimase aja lemmikud, siis erutust tekitas ka šokolaadikrõbedik (lk 70). Katsuksin vist arvesse võtta ka proovikokkaja arvamusi, kuigi kohvi ma ikka paneksin.

proua söögisõltlane

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2008-02-07 20:39:14
Eile Helin-Mari Arderi & Andy Fyte'i kontserdilt tulles hilisõhtuses Kaubamajas süüa ostes kiitis mu väga hea sõbranna Liina oma väga hea sõbranna Maarja Jakobsoni datlikooki (retsept siis jaanuari Oma Maitses lk 45). Haarasingi siis poest datleid ja mandleid kaasa ning täna tegin kooki. Ma tegin 2/5 kogusest, sest datleid oli vähem ja ei tahtnud seepärast uuesti poodi minna. Ja polnud päris kindel ka, et kuidas see kook üldse maitseb. Aga tuli väga huvitav - selline kleepuv ja magus (kuigi suhkrut koogile ei lisatud, kõik magusus pärit datlitest). Soovitan kõigile ja panin retsepti ka siia . Piduliku koogilaua ehteks see kook just ei sobi, sest ta on sellise "health food store" koogi nägu, aga maitse oli hea:

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com