Kaunistatud Halloweeni-joogid!

Juhul, kui oled otsustanud pühakutepäeva laupäeval ehk 31. oktoobril mõnusa peo korraldada, tasub meeleolu loomiseks mitte ainult kaunistusi meisterdada (kuigi kõrvitsalaterna ju teed, eks?) vaid ka toidulaud Halloweeni-teemaliste roogadega katta.

Siit artiklist leiad mitmeid toredaid ning veidi õudseid ideid roogade osas. Aga lisaks söökidele saab meeleolu lisada ka jookidega. Mõne lihtsa kaunistusviisiga saab tavalistest jookidest veidi kummituslikud või kollilised joogid.

Tore idee on erinevate näoilmetega kaunistada pisikesi klaaspudeleid või kõrgeid joogiklaase, milles meelepärast jooki serveerida. Olgu selleks siis piim (sobib imehästi kummitusjoogiks), mahl või mõni mõnus smuuti. Pudelitele saab näod peale kleepida  õhukese kahepoolse teibiga musta paberit kinnitades. Lihtne!

Kollinäod ja hirmutavad klaasid

Veel üks võimalus joogiklaasidele judinaidtekitava põneva väljanägemise andmiseks on klaaside serva kaunistamine värvilise karamelliga. Nii saad klaasiservad "veriseks" teha või näiteks musta "mürgiga" kaunistada. Selleks tuleb valmistada karamell, mida toiduvärviga toonida (looduslikest toiduvärvidest loe siit), klaas servapidi voolava karamelli sisse kasta, õiget pidi keerata ja karamellil tahkuda lasta.

Muumiad ja kollismuuti

Kiirelt ja lihtsalt saab kaunistada ka kõrrejookide pakke, valmistades neist muumiad. Selleks tuleb mahlapakkide ümber marli- või riideriba mässida või paberiribasid kleepida. Viimaseks juurde kleepida silmad ja vahvad joogid ongi valmis!

Kergesti saab halloweenilikuks kujundada mitte ainult jookide ümbriseid vaid ka jooke ennast. Tee näiteks kollismuutit: valmista maitsev ja tervislik roheline smuuti ning kaunista söödavate silmadega (neid leiad müügil osadest poodidest, aga võid ka ise teha: tee valget ning pruuni piparkoogiglasuuri, pritsi valgest glasuurist küpsetuspaberile pisikesed täpikesed, tee iga valge täpi keskele pruuniga veel pisem täpp ja lase kuivada).

Õunalõustad!

Koledate õunalõustade tegemise valmistamise leiad siit:

Loe veel:

Artiikel ilmus algselt 2016. a oktoobris. 

 
Martiina Anni
Martiina Anni
postitatud 31.10.2023 18:05 LISA KOMMENTAAR

Kommentaarid