Tee ise: küpsetuspaberist pritskott

Küpsetuspaberist saab kerge vaevaga meisterdada väikese, aga hästi toimiva pritskoti, mille abil suhkruküpsiseid kaunistada või sulašokolaadist vigureid ja kaunistusi pritsida.

Pritskoti tegemiseks on kõigepealt vaja küpsetuspaberist välja lõigata täisnurkne võrdhaarne kolmnurk.

Tee nii:

Murra küpsetuspaberi üks külg (veendu, et see on sirge!) hästi täpselt teise peale, et tekiks kolmnurk. Lõika see mööda murdejoont välja. 

Kui soovid, lõika kõigepealt küpsetuspaberist välja ruut. Murra see diagonaalselt pooleks ning lõika mööda murdejoont välja kaks kolmnurka. Nii saad korraga meisterdada kaks pritskotti.

Tõsta kolmnurga üks alusnurk tipunurga peale nii, et nurgad kohtuvad. Tee sama teise alusnurgaga. Kui kõik nurgad on omavahel kokku saanud, moodustub koonus, mille tipp on täiesti sulgunud. Murra nüüd nurgad koonuse sisse. 

Kui nurkade kohtudes jääb koonuse tippu auk, ei olnud kolmnurk päris täpselt välja lõigatud. Sellest pole midagi! Nihuta nurki ühele või teisele poole seni, kuni koonuse ots sulgub ning murra siis nurgad tagasi.

Murra koonuse tipp ära, siis on kindel, et glasuur või sulašokolaad ei hakka koonuse täitmise ajal välja voolama. Täitmise ajaks tõsta koonus otsapidi klaasi või tassi sisse. 

Ära vala pritskotti ääreni täis. Jäta ruumi, et saaksid koonuse ülevalt kas keerates või kortsutades sulgeda. Vajadusel kasuta kuivaine paki sulgemiseks mõeldud klambrit. 

Enne pritsima asumist, lõika kääridega koonuse otsa sobiva suurusega auk. Lõika alguses pigem väiksem, suuremaks saab alati lõigata!

Loe lisaks ka neid Nami-Nami artikleid:

Kaare Sova
Kaare Sova
postitatud 25.04.2016 10:39 LISA KOMMENTAAR

Kommentaarid