"Tort isamaale 2016" - auhinnasadu

Kaheksandat korda toimunud Nami-Nami isamaaliste tortide võistlusele, mis tänavu kandis nime "Tort isamaale 2016", esitati 59 torti. Millised on auhinnad?

Esmakordselt said Nami-Nami lugejad tortidele hääli anda. Rahvahääletuse hääled fikseeriti 1. märtsil kell 10.00 ja selliseks kujunes rahvahääletuse TOP3:

Kõige enam sai lugejatelt hääli 5aina soolane heeringa-rukkitort toorjuustuvahuga (812 häält), Ansu tort "Isamaale 12 kg. 98 kaunistusega" (780 häält) ja Katrin Roomere imekaunis Muhu tikandi stiilis tort (456 häält). Kõik kolm saavad toreda Jutekott.ee rukkilillepildiga kandekoti, 5aina ka maitsva õhtusöögi.  

Palju õnne teile, 5aina, Ans ja Katrin!!!

 

Ent nagu ikka, annab Nami-Nami ise ning meie head sõbrad välja hulgaliselt imetoredaid eriauhindu. Paneme need järjest siia postitusse kirja. 

Oma lemmiku valis välja Eesti suurima kuukirja "Kodu ja Aed" toimetus: 

Ajakirja peatoimetaja Piret Veigel kirjutab:

"Ajakirja  Kodu & Aed lemmikuks on Messua "Kirivöö" – hea tuttava meekoogi põnev lahendus, mille hõrk välimus väljendab erakordselt peent maitset. Tore on ka see, et "Kirivöö" inspiratsioon pärineb päris kaugelt, aga autor on osanud selle vormistada meile omaste saaduste – mee ja hapukoorega – nii välimuselt kui ka sisult ehedalt kohalikuks. Siit jääb kõlama sõnum, et elades ise kaunis Eestis, oleme alati osa ka suurest ilmast ning enda traditsioone kandes saame kogu maailma ande endale suurepäraselt suupäraseks teha."

Messua saab auhinnaks ajakirja Kodu & Aed aastatellimuse (kingituse väärtuseks on 34.90 eurot)!

 

Merekultuuriaasta eripreemia:

"Merekultuuriaasta 2016" auhinnaks on perepilet Lennusadamasse (väärtusega 28 eurot) ning valik merekultuuriaasta meened.

Merekultuuriaasta turunduse- ja kommunikatsioonijuht Kristi Hürri põhjendas valikut:

"On hea meel näha, et "Tort isamaale" teema all on saanud kodu-kondiiter inspiratsiooni just merest. Meri on ju paljudele inspiratsiooni- ja loome allikaks nii lauludes, heliteostes, kunstis. Seda enam on suur rõõm tõdeda, et meri inspireerib ka kodukokkajaid."

 

Slowgoods.ee veebipood pani välja sellise toreda auhinna:

Auhindu jagub kuuele tordimeistrile. Neist ühe saab Slowgoods.ee poodnike lemmik,  Martiina pohla-rukkitort. Ülejäänud viis magusat komplekti saavad endale järgmised tordimeistrid: Siggne (Üks merine tort), JanneTattrik (Šokolaadikook), Hennovits555 (Kohupiima-toorjuustukook), Melilotus (Armastusega isamaale) ja Ireth (Isamaaline kama-mustika jogurtikook).

(Tordid reastati esitamise järjekorras, Fortuunaks oli Research Randomizer programm).

 

Gong Food eripreemiad:

Gong Food annab kena kingituse lausa kahele tordile - OlgaKa õhupallitordile ja Merle pärnaõie-sõstratordile. Oma valikut põhjendab Gong Foodi juht Indrek Kaing selles toredas postituses

 

Oma lemmiku valis välja Eesti suurima naisteajakirja "Naisteleht" tegus toimetus: 

Ja ka Naistelehe toimetuse lemmikuks osutus Messua meekook "Kirivöö" :) Messua saab auhinnaks "Naistelehe" aastatellimuse (väärtusega 35 eurot).

 

Nami-Nami "kodukirjastus", Varrak, annab samuti eriauhinna oma lemmikule. Ja Varraku lemmik on järgmine: 

Varraku toimetus põhjendab oma valikut nii:

Nii välimuselt kui ka sisult ilus ja minimalistlik tort. Igale eestlasele tuttav maitsekooslus ning tooraine. Efektne värvide valik. Meeldib autori loominguline lähenemine nii ideele kui ka teostusele - vaadake kasvõi neid imeilusaid lilli tordil - lihtne, võluv, ilus!

Meekoogi "Kirivöö" autor Messua saab auhinnaks omal valikul Varraku raamatuid 30 euro väärtuses.

 

Oma lemmikud valis välja ka Nami-Nami tubli naiskond koosseisus Martiina, Kaare, Merilin, Ilse ja Pille

Meie lemmikuks oli Messua vaimustav meekook "Kirivöö", järgnesid Lumetydruku tort "Sinivalge", Merle sõstra-pärnaõietort "Neli aastaaega", Kadie mustsõstra-kaneelitort "Värviline Eesti" ja Frieda "Kaneelirullitort".

Nami-Nami toimetuse lemmik saab kingituseks Katharinenthali 35-eurose kinkekaardi!

 

Hea lugeja! Millised olid Sinu isiklikud tordilemmikud? Jäta vastus kommentaaridesse! 

Pille Petersoo
Pille Petersoo
postitatud 01.03.2016 08:51 LISA KOMMENTAAR

Kommentaarid


vandiste
postitatud 01.03.2016 11:44

Kirivöö, õhupallitort ja kaneelirullitort - need ahvatlesid silmade ja koostisega.

5aina
postitatud 01.03.2016 16:45

Oi-mis-rõõm! Tänud kõigile,kes te minu tordile südamekesega poolehoidu avaldasite! <p>Minu vaieldamatu lemmik on <b>Martiina</b> pohla-rukki tort: suurepärane idee, ilus teostus ja kindlasti väga põnev maitsekooslus! Ootan põnevusega, millal seda oma köögis katsetada saan :)</p> <p>Päikeselist kevadet kõigile!</p>

Siggne
postitatud 01.03.2016 18:31

<p>Ilma mereta meie siin Hiiumaal elu ette ei kujuta ja meri inspireerib meie pere kõikjal nii, et rõõmustame, et selline vahva aasta on :), aitähh!!! :)</p><p> Minule jäi silma üsna mitu torti, aga enim <b>Martiina</b> tort, lihtsalt väga super idee, seda soovin ise katsetada kohe varsti. Veel jäi silma <b>Messua</b> meekook, mis võlus oma iluga :)</p><p> Ideid ja päikest korraldajatele ja torditegijatele! </p>

Frieda
postitatud 01.03.2016 19:34

Minu kaks vaieldamatut lemmikut olid <b>Messua</b> "Kirivöö" ja <b>Martiina</b> pohla-rukkitort - mõlemad minimalistlikult elegantsed ja stiilsed ning siiski vaieldamatult rahvuslikud.

A
postitatud 01.03.2016 20:59

Palju õnne õnnelikele..

Ireth
postitatud 02.03.2016 17:57

Ossakuilahe! Ma tänan! :)

Pille
postitatud 07.03.2016 14:31

<p>OlgaKa auhinnalinik läks ühise tuttava abil teele; Merlega saime kokkuleppele, et üleandmine toimub suvel.</p><p> Täna lähevad SmartPosti Ansi ja 5aina auhinnakotid (+ üllatusraamatud ;)), endiselt ootan Katrin Roomere detaile. </p> <p>Messua on kokku viidud Kodu&Aia ja Naistelehe tellimuste vormistajatega.</p> <p>Slowgoodsi moosid saan kätte lähipäevil, siis asun neid laiali saatma.</p>

Pille
posted on 23.03.2016 13:48

Nüüd on ka Katrin Roomere oma paki kätte saanud!

Pille
postitatud 23.03.2016 13:48

Eile läksid Smartposti Slowgoods.ee poe poolt välja pandud moositriod. Martiina, Siggne, JanneTattrik, Hennovits555, Melilotus ja Ireth - oodake siis millalgi pakiteadet, eks :)