Looduslikult värviline piparkoogiglasuur

Kuidas looduslike vahenditega piparkoogiglasuuri toonida? Martiina Anni selgitab. 

Ilmselt on iga piparkoogiküpsetaja kasvõi korra elus oma piparkooke looduslikul teel värvitud glasuuriga kaunistanud. Kakaoga pruuni värvi saavutamine ja munakollase kasutamine kollaseks värviks on aegade algusest peale levinud. Samas pakub loodus veel palju teisi toredaid värvitoone! Miks mitte aeg-ajalt eriti värvilisi piparkooke teha!  

Esmalt tuleb valmistada glasuur. Klassikalise glasuuri retsepti leiad siit

Ja kui valge glasuur on valmis, saab seda edasi toonida. Sealjuures on oluline teada, et kui toonimiseks kasutada mahla või muid vedelikke, muutub glasuur vedelamaks ja vajab juurde tuhksuhkrut. Ja vastupidi – kui lisada juurde pulbrilisi värve, on vaja kasutada veidi vähem tuhksuhkrut kui valge glasuuri jaoks oleks vaja läinud.

On ka oluline, et glasuuri värvimiseks kasutatav mahl pressitaks marjadest ja köögiviljadest välja vahetult enne glasuuri kokkusegamist. Poes müüdavad mahlad on tihtilugu palju lahjemad, kui värskeltpressitud mahl ning ei sobi seetõttu värvimiseks.  

Roosad ja lillad värvitoonid

Roosade toonide saavutamiseks võib kasutada erinevaid marju ja köögivilju: vaarikaid, mustsõstraid, punapeeti ja porgandit, arooniat, kirsse ja paljusid teisi. Levinum viis on neid kasutada mahlana, aga poodides leidub marju/köögivilju ka pulbri kujul- olemas on punapeedipulber, mustikajahu ja pohlajahu. Igaüks eelmainituist annab omamoodi roosa/lilla alatooni, porgand annab beeži tooni.

Peaaegu kõik looduslikud värvijad annavad glasuurile maitset. Testis kasutatud porgand glasuuri maitset ei muutnud, vaarikas muutis hästi veidi ja maitse on meeldiv. Mustsõstramaitse jäi tunda, aga oli vägagi hea. Punapeet jäi tugevalt tunda ning on piparkoogiga koos üpriski harjumatu, mistõttu suurtes kogustes seda kaunistamiseks kasutada ei soovita. 


Kollased ja pruunid värvitoonid

Kollase värvi saavutamiseks saab kasutada kurkumit ja safranit, katsetada võib veel astelpajuga. Ning loomulikult saab helekollase tooni, kui kasutada glasuuri tegemisel munavalge asemel munakollast.

Oranžikat värvi saavutasin kurkumi ja punapeedi kooskasutamisel. 

Pruuni erinevaid varjundeid annab loomulikult kakao (kasuta magustamata kakaod!).

Maitsetest jäid tunda kõik proovitud variandid. Kakao ja kurkumi-punapeedisegu olid meeldiva maitsega, kurkum üksi oli veidi liiga intensiivne ning vürtsikas. Kuigi- kuna piparkook on ise ka vürtsikas, võib osadele inimestele kurkumiglasuur maitseda. Tugevamaitseline on ka safran, kuid see sobib piparkoogiga üpriski kenasti kokku.

Must. Roheline. Sinine.

Musta värvi glasuuri valmistamiseks tuleb kasutada peenekshõõrutud söetabletti. Söetabletti kulub omajagu, kui tahta korralikult musta tooni saada – terve leht söetabletti 1 dl musta glasuuri saavutamiseks. Sealjuures veidi aega seistes tõmbab värv ennast veidi tumedamaks, kui alguses näha oli. 

Ja loomulikult saab kõiki halle toone ka söetableti abil valmistada.

Rohelise tooni jaoks võib kasutada spinatimahla, spinatipulbrit või matcha tee pulbrit. Viimase kahega on värvimine imelihtne, pulbrit kulub korraga vähe ja toon tuleb erk. Mahla kasutades võib tulemus olla erinevatel kordadel varieeruv, kuna talvel saab kasutada külmutatud spinatit, mis ei pruugi väga eredat rohelist värvi anda. Loomulikult ei pea piirduma vaid spinatiga ja katsetada võib ka teiste roheliste taimedega – petersell, nõges. 

Sinise tooni saavutamiseks saab kasutada kuivatatud rukkililleõisi. Selleks tuleb need alustuseks piisavalt peeneks jahvatada - näiteks kohviveskit kasutades. Kuna lilleõis ei ole lahustuv, jääb glasuur veidi teraline, aga siiski sinine. Ja nagu ka must, tõmbab sinine end aja jooksul veidi tumedamaks.

Maitselt ei jää söetablett üldse tunda, matcha, spinat ja rukklilled jäävad, kuid ei ole häirivad. 

Artikkel ilmus esmalt Martiina blogis detsembris 2010

 

Artiklit toetab: Eesti Leivatööstus

Martiina Anni
Martiina Anni
postitatud 03.12.2015 09:03 LISA KOMMENTAAR

Kommentaarid


Eve
postitatud 30.11.2015 18:29

Värskelt pressitud astelpajumahlaga saab tõesti ilusa kollase glasuuri ja kui kasutada oranže marju, siis koguni kaunilt oranži. Maitse jääb tunda, aga on väga mõnus:)

Helena Pihlak
postitatud 13.12.2016 20:08

Kas olete kindlad et kui teha söetablettidega et mingit halba maitset ei jää

Merilin
posted on 14.12.2016 10:53

Korduvalt tehtud - mitte mingit lisamaitset ei jää. Söe (ja muude pulbritega) tuleb ainult arvestada, et vedelikku kulub ilmselt natuke rohkem kui alguses paras tundub.

Mihkel
postitatud 21.01.2017 10:22

Väga ilusad glasuurid!