KATHARINENTHAL, Weizenbergi 22, Kadriorg, Tallinn

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2013-06-18 01:09:29
Endise Park Café ruumides on nüüd uus koht ja ma teen uuele kohale uue teema. Nimeks Katharinenthal (Kadrioru ajalooline nimi), üks omanikest on Angeelika Kang (Café More). Katharinenthali tuleb allkorrusele kohvik, ülakorrusele põhjamaine bistroo/brasserie ja õue korralik grilliterrass vms. Maja on kenasti restaureeritud, tualette on nüüd kaks (üks küll tibatilluke), tuleb rattaparkla ja vankriparkla. Kohvik peaks juba sel nädalal avatama, nii et minge kaema! Ma ise olen igatahes väga põnevil, kuna eelmine kohvik (ehk asukoht ja ruumid) oli tore ja Angeelika Kangi Viru Keskuse kohviku küpsetised on väga mõnusad, nii et peaks midagi päris toredat tulema.

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2013-06-18 13:00:42
Täna vist saab juba kohvi ja kooki, igatahes olid FB-s sellised pildid üleval:

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2013-06-21 17:40:21
Käisin kolmapäeva hommikul kohvikuosast läbi. Oli tõesti avatud. Lauad on väikesed ja madalad, täitsa nunnud: Sel korral küll istuma ei jäänud, pidin mänguväljakule tagasi tõttama. Tegin mobiiliga kiiresti mõned klõpsud pakutavast, et oskaks järgmisel korral arvestada. Moskva saiad 1.50, Angeelika kuulsad kaneeli- ja kardemonisaiad 1.90: Kohupiimakorp 1.50: Veel kooke (friandid 1.10, firmakook "Must luik" 1.90): Soolased pirukad (kodujuustu-kapsapirukas oli 2.50): Võtsin croissant'i, Moskva saia ja kapsa-kodujuustupiruka. Ilmselt pagar-kondiiter alles harjutab kätt, sest järgmisel korral valin midagi muud. Croissant'i ehk prooviks uuesti ja loodaks, et oleks vähem pehme :P Ja väga loodan, et terrassil ei pea piirduma grillroogadega vaid võib ka kohvikuvalikust kooki ja kohvi tellida ja siis seda õues nautida. Ühtlasi loodan, et terrass ikka suvel alguse poole avatakse, septembris on sellest juba üsna vähe kasu..

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Kelluke
Postitusi: 66
Kokaõpilane
2013-08-19 00:45:57
Oleme paaril viimasel nädalal Katharinenthali 3 korda sattunud. Saiakesed ja koogid on head olnud, kohv oli kord hea, kord halb (oleneb vast tegijast). Facebookis on üleval ka hommikusöögi menüü, kuid kui selle järgi pärisime, siis oli vastuseks, et meil ei ole veel kokka! Suurimaks probleemiks on aga teenindus, täna oli teenindaja eriti nipsakas ja ebaviisakas.

Liivakook

Antoine
Postitusi: 57
Kokaõpilane
2013-08-19 01:51:14
Kelluke:
Oleme paaril viimasel nädalal Katharinenthali 3 korda sattunud. Saiakesed ja koogid on head olnud, kohv oli kord hea, kord halb (oleneb vast tegijast). Facebookis on üleval ka hommikusöögi menüü, kuid kui selle järgi pärisime, siis oli vastuseks, et meil ei ole veel kokka! Suurimaks probleemiks on aga teenindus, täna oli teenindaja eriti nipsakas ja ebaviisakas.
Minu kogemus oli veidi parem - lausa nipsakas keegi ei olnud, aga 2 klaasi veini saamiseks tuli 10 minutit leti ees seista ja jälgida kuidas tütarlaps veini mensuuri ja mensuurist pudelisse tagasi valas, seejärel ka ühest klaasist teise (et oleks täpselt võrdselt) jne. Samal ajal omaniku-juhataja olemisega tegelased vestlesid yle leti oma tuttavatega ega teinud väljagi, et midagi oleks valesti.
Zapxpxau
Postitusi: 1409
Abikokk
2013-08-19 15:59:36
Ma käisin ainult sealt läbi, et kaasa osta (sõime restoranis Kadriorg). Nii, koogid olid head, peale ühe. Granadilli-šokolaadikoogike oli nii selline tihke ja nagu kuivapoolne, umbes nagu siis kui on jube palju tardainet pandud, nii tihke oli! Seda enam ei ostaks. Teine kummaline asi oli see, et palusin kaks quiche'i, pardi-karamellsibula ja broileri-sinihallitusjuustu. Aga kui hiljem sööma hakkasin (juba mujal), siis sain aru küll, et see polnud mitte pardi ja karamelliseeritud sibulaga vaid suitsusingi ja porruga :/ Maitse ei olnud halb, mõlemad quiche'd olid head, aga ma nii tahtsin toda pardiga varianti. Kontrollisin hiljem tšeki pealt üle ka, tšekil oli ilusti part kirjas.

Zap*

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2013-08-31 16:27:20
Käisime täna seal hommikusööki söömas. Ilusal suvehommikul lasti meid pool 11 hommikul vaevu terrassile, sest nad polnud jõudnud veel öist vihma laudadelt-toolidelt ära kustutada. Mõnevõrra üllatav, sest hommikul enam ei sadanud ja suvehooaeg ju kohe-kohe läbi - millal siis veel terrassil süüa saama peaks!? See selleks. Esitasime tellimuse sees ja siis läksime õue, kus saime siis juba kuivadele ja patjadega kaetud toolidele istuda. Latte oli väga mõnus, Moskva sai (1.50) tõeliselt hõrk - mõnusalt krõbe, samas pehme ja veel täitsa ahjusoe. Oleksin meelsasti ühe veel võtnud, aga suutsin end siiski ohjeldada :) Lisaks tellisin endale "Croque Monsieur" võileiva (jutumärgid on minu omad, kuna see oli väga omapärane tõlgendus CM-võileivast; aga iseenesest oli tegemist maitsva võileivaga. Mulle oleks meeldinud, kui oleks küsitud, mis küpsusastmes ma seda praemuna seal soovin - siis oleksin saanud öelda, et munakollane võib vedel, aga munavalge võiks siiski hüübinud olla). Üldjoontes olime rahul nii söögi kui ka teenindusega, kuigi ise hoolitseksin selle eest, et juba varahommikused tulijad saaksid ka terrassil istuda, sest paari nädala pärast ei pruugi ju terrass enam avatudki olla.. Lahkudes põrkasin kokku Kadriorus elava sõbrannaga, kes kurtis, et tema oli seal nädala alguses tund aega tellitud mahla oodanud ja siis lihtsalt lahkunud :( Mees kiitis granadilli-šokolaadikooki.

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Spiidi
Postitusi: 743
Abikokk
2013-08-31 22:11:06
Mina sattusin ka täna pärastlõunal Katharienthali ja mulje ei jäänud just kõige positiivsem. Olin varem sinna juba uudishimulikult uksevahelt sisse piilunud, kuid maha istunud veel ei olnud. Täna siis istusin õue terrassile, naeratasin ja teretasin veel kohta valides ka teenindajale, kuid menüü toodi siiski julge 10 minutit hiljem. See selleks, mul kiiret ei olnud, kuid menüüd kääte võttes oli küll natuke kurb. Menüü oli juba silmnähtavalt kulunud kaante vahel (avamisest on ju vaid kolme kuu ringis möödas) klambriga kokkulöödud valged lehed. Natuke määrdunud ka. Isegi kenamat fonti polnud tekstile valitud :) Sellised väiksed detailid jäävad silma ja see ei ole suur kulu trükkida menüü ilusa(ma) paberi peale. Isegi, kui menüü peaks igapäevaselt muutuma. Ma ei ole tavaliselt selline tähenärija, kuid minu joaks see näitas lihtsalt omaniku ükskõiksust. Igatahes, söök mul proovimata jäigi kuna toodud menüü vahel ei olnud a la carte menüüd, olid vaid joogikaart ning kohvikumenüü ning selleks ajaks, kui järgmised 10 minutit hiljem (nüüdseks juba pea 30 minutit maha istumisest) ka a la carte menüü (nagu ikka suvaline valge klammeratud leht) kohale jõudis oli taevas pilve läinud ja lubas vihma. Seega jäigi mul söömata. Eks ma järgmine kord lähen hindan sööki ka, mitte ainult menüü paberit :)

le D?ner

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2014-10-15 18:17:38
Käisin sõbrannaga esmakordselt Kunstimuuseumi Katharinenthalis (Katharinenthal 2)? Kohvimenüü oli väga pikk ja asjalik ja kohv ka tore: Pohla-martsipanisaiakest kiidan väga, vaarika-kohupiimakook oli kuiva- ja tuimavõitu.

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com