SAAREMAA: kust te toidu ostate?

Trlp
Postitusi: 195
Abikokk
2012-06-18 01:07:48
Iga kord kui ma maale tulen, siis varun Tallinnast juustu, liha, värskemad juurikad, jms kaasa. Kala saab Kuressaare turult ja nn. Säästumarketi kalapoest, suitsulesta Papissaare sadamast ja värsket Veerelt vahetevahel, seda ma tean. Karja leivatehasel on oma leivapood. Aga kust liha ja juurikaid näiteks? Või mõni hea pagariäri kusagil mujal?
Zapxpxau
Postitusi: 1409
Abikokk
2012-06-18 01:23:58
Lihapood turul on hea koht lambaliha jaoks. Ostan sealt lambasadulat, maheliha, parim. Ka suitsuliha on seal väga hea. Mahepiima ostan kas Tooma poest (see meie kodupood) või Rae poest. Saare saia saab ka Toomast või Raest, vahel harvem ka mujalt. Kui lõuna ajal poodi juhtuda, siis võib saada täitsa sooja saia, meeldib et see on seest nii pehme ja ei ole viilutatud. Pagariäridest Vanalinna kondiiter, Mamsel Mai pirukaid saab vahel Saarte Sahvrist (mahepood), võicroissante Rae poest. Veiseliha peab tooma kas mahepoest või Selverist. Armastasin Rehe Pagari pontšikuid, maailma parimad, õhulised, nagu vanasti, aga nende äri uks oli äkki üleöö suletud sel kevadel :( Turult saab suvel hommikuti igasugust kraami, köögivilju, seeni, marju jne. aga nii kui ilmad kehvemad, siis on suht tühi kohe.

Zap*

Trlp
Postitusi: 195
Abikokk
2012-07-02 22:42:23
Zapxpxau, tänud, Saarte Sahvrit ma varem ei teadnud ja leidsin sealt kohe mahemunad, mille autor-kanad elavad Kärlal, ehk siis meile ikka poole lähemal kui Kuressaare. Asi seegi:D Lihapood turul on igati aus, eriti äge, et lihakraam pakitakse paberisse, ma pole seda ikka väga ammu näinud ja olen igatsenud natuke.
Zapxpxau
Postitusi: 1409
Abikokk
2012-11-23 13:33:42
Turu tänaval avati Mamsel Mai pirukapood. Turu tn. 2. [1quote]AVATUD!!! :) Jah, me oleme nüüd avatud! juba hommikul saab Mamsli Pirukapoest osta soojad pirukad kaasa või kohapeal istuda ja süüa :) asume Turu tn 2. Neljapäeval saab kilupirukat, vürtsikat veiselihapirukat Jamaica moodi, liha-köögiviljapirukat, kohupiimapirukat, singi-juustupirukat, maasika-vahukooretorti ...varsti-varsti on menüüs ka lambalihapirukat kohalikust lambalihast :) endiselt võtame koguaeg vastu ka tellimusi: tordid, kringlid, stritslid, suupisted, leib, sepik, koogid![/quote] Eile veel kaardimakset polnud, aga pirukad olid nii paksult liha täis nagu Mamsli pirukad ikka :)

Zap*

Trlp
Postitusi: 195
Abikokk
2013-07-24 19:52:13
Zap, kas sa oskad äkki veel nõu anda? Kas keegi Saaremaal tellimuse peale suuremat sorti torte ka teeb? Mul oleks augustikuu keskpaigas üht vägevat torti vaja.
Zapxpxau
Postitusi: 1409
Abikokk
2013-07-25 01:13:28
Trlp:
Zap, kas sa oskad äkki veel nõu anda? Kas keegi Saaremaal tellimuse peale suuremat sorti torte ka teeb? Mul oleks augustikuu keskpaigas üht vägevat torti vaja.
Torte teeb kaks inimest ja ka Vanalinna kohvik-kondiiter teeb. Üks tädi on Helina Mäekivi (tema kooke on vahel ka Mamsli pirukapoes), Anneli Mesila teeb (info OÜ Rixmarc).

Zap*

Vernanda
Postitusi: 428
Abikokk
2013-08-10 03:59:36
reklaam on ju tore asi, aga "tädi"?!?

Da Vahtra Residence

Fre
Postitusi: 1233
Abikokk
2013-08-13 14:31:18
Vernanda:
reklaam on ju tore asi, aga "tädi"?!?
Tädi, see olemegi meie ja teised poola koduperenaised :-p
Zapxpxau
Postitusi: 1409
Abikokk
2013-08-15 16:33:45
Haha! No ma oleksin ju võinud öelda naine, aga minu jaoks kõlaks see umbes nagu rehanaine sealt vikatimehe-rehanaise anekdoodist :D Tädi on minu meelest just selline kodune ja sõbralik naisisik, kes valmistab häid sööke, kooke ja hoidiseid (juhul kui ta muidugi on vanem isik, siis ütleksin memm, mamma, vanatädi vms.) Äkki ongi poliitkorrektsus Namis ka nii kaugel, et pean pöörduma sõnaga inimene, isik või persoon, kodanik ju ei tohiks öelda, sest äkki polegi kodakondne! Soole ei tohigi üldse vihjata, oh häbi mulle! ;D Loodan siiski, et keegi antud isikutest ei tundnud end keelevääratuse süül solvatuna.

Zap*

Zapxpxau
Postitusi: 1409
Abikokk
2014-06-16 16:34:20
Saaremaal saab ka nüüd talukaupa tellida. Saare OTT - otse tootjalt tarbijale. Alguse asi alles. Ma tellisin lihaveiseliha, mahla, mune, jäätist jne. Kõike sain. Pisut kaootiline oli, sest igaühele tuli maksta eraldi ja ei tundnud inimesi nägupidi. Aga muidu kena.

Zap*