Erinevate maade kiirtoidud

Lembekas
Postitusi: 3
Kokaõpilane
2011-10-02 19:44:05
Tere,olen märganud,et siin suhtlevad eriliselt toredad,sõbralikud ja abivalmis inimesed.Ehk on keegi suuteline ka mind aitama.Probleem selles,et olen küll maailmas palju rännanud,töötan ise toitlustuses aga ikkagi meeldib mulle just erinevate maade "kiirtoit".Mure aga selles,et kõiki neid nimetusi ju ei mäleta,seega võimatu ka retsepte otsida.Kas on ehk keegi,kellele mõni nimi meelde jäänud,ehk teab isegi ,kuidas valmistada!? Tänan juba ette ja panen taignarulli ja panni valmis! Ei,ei,mitte mehe jaoks!:D
Spiidi
Postitusi: 743
Abikokk
2011-10-02 23:42:21
Hah, see on küll väga lai soov :) On sul midagi meelel, mille nime ei mäleta? Sa võid toitu kirjeldada, siis saame siin koos nime välja uurida.

le D?ner

Zapxpxau
Postitusi: 1409
Abikokk
2011-10-03 13:22:55
Või ehk nimetad mõne piirkonna, päritolumaa või regiooni. Sest neid toitusid on sadu. Aga selle teema kohta on välja antud ka raamatuid, kuigi enamus suht ammu. Mul endalgi üks "Street food" kodus.

Zap*

Lembekas
Postitusi: 3
Kokaõpilane
2011-10-06 08:16:33
näiteks sõin Madeiral imemaitsvaid rulle,meenutasid õhukest pannkooki,millele siis küüslauguvõi peale määriti rulli keerati ja söömiseks ulatati,imemaitsvad aga nime ei mäleta,eks otsi siis retsepti!:( Jääks nende toitudega euroopa piiridesse.kreeka on tuttav teema aga mujal....no ei taibanud õigel ajal nimesid üles kirjutada.Tegemist peab olema siiski just toiduga,mida võimalik tänaval,näpuvahelt süüa!
Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2011-10-06 08:30:55
Lembekas:
näiteks sõin Madeiral imemaitsvaid rulle,meenutasid õhukest pannkooki,millele siis küüslauguvõi peale määriti rulli keerati ja söömiseks ulatati,imemaitsvad aga nime ei mäleta,eks otsi siis retsepti!:(
Lihtne guugeldus "madeiran street food" andis selle roa vasteks bolo de caco. Siin on ka Madeira toitudest juttu. Siin on pilt ja retsept - serveeritakse enamasti küüslauguvõi ja näiteks espetada'ga. See pole küll imeõhuke pannkook, mis rulli keeratakse, vaid lapikleib, mis lõigatakse pooleks ja määritakse täidis vahele - vaata neid pilte.

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Lembekas
Postitusi: 3
Kokaõpilane
2011-10-07 20:26:21
Suured tänud Sulle Pille! On ikka hea,kui keegi viitsib juhatada,hetkel nii palju otsimist ja muud "paberitööd",et keerab juba juhtme sassi!:D