Kuidas kasutada raudpanni?

Annaliisa
Postitusi: 34
Kokaõpilane
2011-08-24 20:45:38
Kasutasin otsingut, aga vastavasisulist teemat ei leidnud. Kui miskit valesti läks ja info juba olemas, siis keegi ehk lahkelt juhatab mind teemani :) Nimelt ostsin endale raudpanni. Mitte malm-, vaid ikka täitsa raudpanni. Selline metalset värvi põhjaga, mitte selline kerge ja õhukesest metallist, vaid raske. Kuna kunagi malmpanni kasutades suutsin selle oskamatusest täiesti ära rikkuda, siis tunnengi nüüd huvi, kuidas seda raudpanni niiöelda sisse õnnistada, mis temaga enne esimest kasutuskorda tegema peaks, et ta ikka ilusti küpsetaks ja kinni võtma ei hakkaks? Mingit juhist tal kaasas polnud, ostsin miskisest huvitavast köögitarvete poest Rakveres, kus segamini sama kaupa, mida Tallinna Kaubamajast leiab koos salapäraste Vene ja Poola päritolu tarvikutega :)
Annaliisa
Postitusi: 34
Kokaõpilane
2011-08-25 14:46:57
Äkki keegi ikka tahab öelda? :)
Annaliisa
Postitusi: 34
Kokaõpilane
2011-08-27 16:47:48
Hmm, ma vaatan, et ligi sada inimest on teema avanud, kas tõesti keegi ei tea? :D
Oliivipuu
Postitusi: 144
Abikokk
2011-08-27 17:22:47
Olen siis 101. , kuid ma ei ole kunagi raudpanni kasutanud, muidu annaks küll nõu. Kuid, mis seal ikka, ise paneks panni vett täis ja keedaks veidi ja siis võiks ju toimingut korrata ja siis hiljem sisse õlitada, hullemaks ikka ei lähe, aga vähemalt on puhas. Head katsetamist!
Zapxpxau
Postitusi: 1409
Abikokk
2011-08-27 20:32:26
Mul vanaemal on raudpann, väga vana, aga ma ei tea küll, mida ta sellega 40 aastat tagasi tegi. Kuulnud olen sellist juttu, et tuleks kartuleid praadida pekiga. Ise proovinud ei ole, kõigest kuskilt telekast ühe koka suust kuulnud.

Zap*

Profa
Postitusi: 722
Abikokk
2011-08-28 16:09:08
Kui saba kuuma kannatab, siis õlita pann sisse (see osa siis pannist mis toiduga kokku puutub)ja pista praeahju. Kui saba kuuma ei kannata, siis õlita niisama ja kuumuta pliidil. Veega ära pese, samuti on pesuvahend väga ebasoovitav. Puhasta peale praadimist kohe kuumalt nutsaka köögipaberiga ja kõik. Ühesõnaga, kogu hooldus on analoogne malmpanni hooldusega.

Profa köögipool

Merilin
Postitusi: 953
Abikokk
2011-08-29 12:01:58
Aga kui see pann on "metalset värvi", siis äkki on tegu hoopis roostevabast terasest panniga ja seda nüüd küll nö rasvapõletusse ei julgeks soovitada.

Pisike ja Pisut Segi, teadagi...