Söögilaua kõrgus

Fre
Postitusi: 1233
Abikokk
2010-03-07 12:53:49
Kas keegi sisekujunduse/mööbli projekteerimisega kursis olev inimene omab aimu sellest, et kas on ka mingi väljakujunenud standard või vahemik söögilaua kõrguse kohta? Meil on mingi Eestiaegne laud mille puhul kahtlustasime, et sellel olid jalad lühemaks saetud. Mees tegi siis jalad kõrgemaks - nüüd jälle tundub, et on liiga kõrge. Loomulikult saab kõrgust vaadata igasugustest internetimööblipoodidest, aga seal on ka erinevaid kõrgusi. Tänud kommenteerijatele.
Eda
Postitusi: 36
Kokaõpilane
2010-03-07 18:28:21
Söögilaua standardkõrgus peaks olema 750 mm. Mul on 19. sajandi lõpust pärit söögilaud, millel on restaureerijate poolt jalad pikemaks "venitatud" ja uus kõrgus on 750 mm. Oluline, et toolid on ka sobiva kõrgusega. Vanasti olid inimesed lühemad.
Seenekas
Postitusi: 2193
Abikokk
2010-03-07 23:48:21
75 cm on selline harju keskmine küll. Kui lauda teha lasta näiteks, siis on üsna oluline, et seal plaadi all poleks väga palju madalamaid toestusi, need hakkavad pikemaid inimesi häirima. Meie söögilaual (abikaasa tehtud) on lauaplaadi alumine äär põrandast 73 cm, plaat ise 4 cm paks.
Fre
Postitusi: 1233
Abikokk
2010-03-13 23:03:52
Selge, tänud vastuste eest. Mõõtsin oma laua jalad ära, olid enne olnud 68 ja nüüd 78. Virisesin mõnda aega et mees jalgu "pikendaks" sest taksikoera turjalt polnud mugav süüa. Mees tegi siis kohe hooga pikemaks, et oleks tehtud. Ei tea kas nüüd julgen lühendamise virina ka üles võtta... Nõksa tundub kõrge/ebamugav ja lastele oleks ka -3 cm abiks.
Seenekas
Postitusi: 2193
Abikokk
2010-03-14 10:29:21
Fre:
Selge, tänud vastuste eest. Mõõtsin oma laua jalad ära, olid enne olnud 68 ja nüüd 78. Virisesin mõnda aega et mees jalgu "pikendaks" sest taksikoera turjalt polnud mugav süüa. Mees tegi siis kohe hooga pikemaks, et oleks tehtud. Ei tea kas nüüd julgen lühendamise virina ka üles võtta... Nõksa tundub kõrge/ebamugav ja lastele oleks ka -3 cm abiks.
Minu vanaisa oli eelmise sajandi kolmekümnendatel aktiivselt tegutsev arhitekt, kelle jooniste järgi nende perele tehtud mööblist on enamus nüüd minu pere kasutuses. Ta oli oma aja kohta küllalt pikk mees, seega pole tema disainitud mööbel sugugi "nukumõõdus" ja on mugav meil pregugi kasutada. Sellest hoolimata oli tal oma töölaua peal 12 mm plaat "et oleks see päris õige kõrgus". Ehk lühidalt - julge ikka viriseda, kasutad seda lauda ilmselt edaspidi veel hulk aega. Meil muide on näiteks köögi töötasapind 5 cm standardist kõrgem ja tualettruumides kraanikausid ka 7 cm kõrgemal kui tavaliselt. Mille kohta mu sõbranna kasvuga 150+cm ütles, et hea, et te kempsupotte kõrgemale pole pannud, tal ei ulataks siis jalad maha...