Lõikustänupüha (lõikuspüha) 13.10.2013

Jänkuke
Postitusi: 12
Kokaõpilane
2009-07-30 13:42:05
Tänupüha - miks mitte ka eestlastel? Mõtlesin selle teema siin püstitada. Nimelt mulle väga on hinge jäänud ja huvi pakkunud ameeriklaste püha - see on tänupüha. Mõtlesin, et minu arvates võiksime ka meie, eestlased, sellist imearmast püha tähistada. Just see traditsioon istuda ühe pika laua taga ja arutada ning mõtiskleda vähemalt üks kord aastaski selle üle, mille eest me tegelikult tänulikud oleme. Paljud inimesed ju võtavad asju iseenesest nii nagu nad on - aga kui paljud siis juurdlevad tänulikkuse üle? Mõtlesin oma lähedastega see aasta see ikka ära teha ja proovida - usun ise et see on väga südamlik ja emotsionaalne püha. Mis teie arvate? Ja mida me võiksime pakkuda söögiks sellisel pühal Eestis?

inimene on see, millesse ta usub

Profa
Postitusi: 722
Abikokk
2009-07-30 19:40:02
Eestis on selliseks pühaks hetkel jõulud, kus kokku saadakse, endasse vaadatakse jne. Tänupüha asemel võiks minu arvates Eesti rahvakalendri pühi rohkem tähistada. Iseenesest on tänupüha ju tore püha tõesti, aga minu jaoks ajalooliselt pisut kurioosne, sest mille eest ollakse tänulikud :)? Parandatagu kui ma eksin, aga tänupüha hakkas valge mees tähistama, kuna ameerika põliselanikud nad näljasurmast päästsid, neile erinevaid jahi, kalastamise ja põllupidamisnõuandeid andsid. Valge mees kosus, talitas põliselanikega omal moel ja nüüd on tänulik :) Aga rohkem järelemõtlemist ja tänulikkust oleks ühiskonda vaja küll.

Profa köögipool

Jänkuke
Postitusi: 12
Kokaõpilane
2009-07-31 13:36:24
Just, Profa, olen nõus täiesti sinuga. Aga minu mõte just olekski pigem see igapäevane tänulikkus ja just spetsiaalselt selle jaoks mõeldud õhtusöök kui selline. Jõulud las olla ikka jõulud!

inimene on see, millesse ta usub

Spiidi
Postitusi: 743
Abikokk
2012-11-21 19:19:46
Mu tuttav Eestis elav ameeriklane avastas nüüd, et tal on nädalavahetuseks kalkunit vaja :) Kas te oskate soovitada kuhu viimasel minutil pöörduda? Sadama Turg, Keskturg on juba nimekirjas.

le D?ner

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2012-11-21 19:55:47
Spiidi, tõstsin siia: http://www.nami-nami.ee/Board/Forum/ViewTopic/2284?page=2#76540

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2013-10-11 22:05:01
Ma muutsin Jänkukese kunagise teemapüstituse pealkirja ära (algpealkiri on algpostituses alles) ja nüüd on see lõikustänupüha teema. Nii et kui keegi midagi erilist sel puhul vaaritab, siis andke teada ;) Siin mõned artiklid selle (kristliku) püha kohta: Lõikustänupühaks (Tiit Salumäe, assessor, 2008) Miks peetakse lõikustänupüha? (Tanel Ots, Ida-Harju praost Jüri kiriku õpetaja, 2010)

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2013-10-11 22:06:56
Muuseas, Eesti Põllumajandusmuuseumis Tartu lähistel Ülenurmel tähistatakse lõikuspüha juba homme:

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com