viinamäeteod

Seenekas
Postitusi: 2193
Abikokk
2011-06-06 23:25:46
Petu:
Teatud piirkondades Eestis on neid massiliselt. Näiteks tuleb kohe meelde Läänemaa ja muuhulgas näiteks ala, mis jääb Rohukülla sõites Ungern-Sternbergi lossi varemetest teisele poole teed. Ja Saaremaal ühe turismitalu lähedal metsas olen ka neid hulgem näinud. Ma olen mitu aastat hoogu võtnud, et korjaks neid ühe hunniku toiduks, aga tegudeni jõudnud veel ei ole. Üks asi, mis mulle päris selge ei ole, on see, kui kaua ja missuguse toidu peal peab neid akvaariumis (ilma veeta muidugi) pidama enne, kui neid potti lüüa tohib. Netist leitud inf selle kohta ei ole väga ühemõtteline. Selge on vaid see, et otse pannile nad ei kõlba, kuna nende seedetraktis võib olla: -liiva -meie jaoks mürgiseid taimi -taimi, mis maitse ära rikuvad.
Seda "ilma veeta" mõtlesid ikka nii, et mitte vee sees, eks. Joogiks peaks vett siiski olema. Kui meie mõtlesime omi vannis (selline vana plekkvann, marli peal) elavaid tigusid söögiks kasvatada, siis said nemad söögiks maisijahu natukese kriidiga segatult ja rohelist oli neil ka. Mäletamise järgi tavaline salat ja peitumiseks paar rabarberilehte, mida nad ka krõbistasid. Põhjas oli turvas. Aga mõned nädalad nende jälgimist ja paaritusmängude vaatamist ajas söömisisu ära ja lasime nad vabadusse. Igapäevaselt tuleb neid veel "vannitada" ehk siis sitt maha pesta ja elukoht puhtana pidada. Guugeldades tuli selline info, paraku ei mäleta enam vihjeid anda. Igatahes oli sinna turbasse terve hunnik mune pudistatud, mis siis pisitigudeks said, kuna õnneks ära tabasime seda vannipõhja mitte kohe tühjendada. Süüa me neid ei raatsi endiselt, las elavad õue peal. Ja muneda meeldib neile küüslaugu- või porgandipeenrasse. :)
Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2012-07-04 20:40:32
Ussike uuris ühe retsepti juures: [1quote]Eee, kui on nö elus tigu, kuidas siis peaks tegema st kuidas saada tigu humaanselt hukatud ja karbist kätte?[/quote] Kes oskab täpsemalt seletada?

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Zapxpxau
Postitusi: 1409
Abikokk
2012-07-04 22:18:46
Kuna seda elukat ju sealt eriti kergelt kätte ei saa, ja kus ta aju üldse asub? Jääkapis jääb vast magama, muud ei tea. Aga minu jaoks läheneb see teemale kuidas sääski humaanselt tappa. Kui koorikloomaga teed nii, et jääkappi, jääb unele ja siis torkad aju läbi või pea otsast vms. aga teo aju? Vist polegi. Silmade taga asub närvikogumik, mis on siis nagu aju.

Zap*

<< 1 | 2 >