(Võileiva)grill

Spiidi
Postitusi: 743
Abikokk
2008-10-30 16:36:43
Ei leidnud sellekohast teemat ja seega alustan uue :) Plaan on osta (võileiva)grill. Ootaksin sellelet hea meelega multifunktsionaalsust, et seal saaks grillida nii liha kui ka võileibu. Samuti oleks hea, kui sellel oleksid vahetatavad rauad vahvli küpsetamiseks. Mis kogemused teil erinevate grillidega on ja mida soovitate?

le D?ner

Qsti
Postitusi: 369
Abikokk
2008-10-30 17:28:12
Meil OBH Nordica 3in1 (võileivagrill/grill/vahvliküpsetaja) ja pidevalt kasutuses. Liha küpsetamiseks oleks küll asjalikumat (eraldi ja "ehtsat") grilli tarvis aga kana ja vorsti jaoks kõlbab küll.
Ussicke
Postitusi: 170
Abikokk
2008-11-02 20:44:23
Mul on Severini oma sihuke, et kolmed plaadid (grill, võileivagrill, nn belgia vahvlite plaadid) kaasas. Pagana vahvliplaadid juba võtavad külge - sellepärast vist, et kuumust ei saa reguleerida. Teen ilma rasvata taignast biskviitvahvleid ja alati tuleb vahvliraudu meeletult õliga leotada, et pärast vahvlid kätte saada. Samas pole teisi plaate siiani katsetanudki (kolm aastat see agregaat majas), sel lihtsal põhjusel, et eriline grillija ma pole ja võileivagrill eraldi riistapuuna oli emakodus niisamagi olemas. Hmm... meenus, et tegin sellega banaanisaiu... röstsaiaviilude vahele tükeldatud banaan... Kus see masin mul ongi? /vasakule ära/
Silja
Postitusi: 324
Abikokk
2014-02-26 21:00:35
Mind tabas järsku meeletu soov võileivagrillis küpsetatud võileiva järgi. Kui ise veel põhi- ja keskkoolis käisin siis sai neid ikka söödud ja tegelikult olid need imehead. Nüüd hakkasin vaatama, et tegelikult ju neid liigub, aga kattematerjal on küll kahtlane- ilmselt teflon. Tahaks hoopis endale nn "panini grilli" - seal lihtsalt triibuline küpsetusala. AGA see kõik võiks ikkagi olla terviliku kattega- keraamilise siis soovitavalt. Surfasin ise vaid mingi kahtlase firma keraamilise panini grilli, aga äkki teab keegi kohe joonelt soovitada kust saab korraliku võileiva või panini grilli, mille kate poleks teflon vaid mürgivaba.

Lavendlimesi.blogspot.com

Zapxpxau
Postitusi: 1409
Abikokk
2014-02-27 13:17:44
Kahtlane, üldiselt on ikka mingi non-stick kate. Kas just päris teflon (see ju registreeritud artikkel), aga midagi sarnast.

Zap*

Netcat
Postitusi: 1930
Abikokk
2014-03-06 14:38:21
Panini grilliga on lihtne - malmist peab olema. Võib-olla isegi leiad mõne elektrilise, kuigi mina võtaks grillpanni+press. Tüüpilisi võileiba kinnisuruvaid ja poolitavaid võileivamasinaid, mis oleks ilma teflonita, otsib rahvas asjatult juba aastaid taga, nagu näitas kiire googeldamine. Sellise asja ainus lahendus paistab olema nn. võileivaraud ehk jaffle iron (algselt mõeldud välitingimustes kasutamiseks, aga gaasipliit kärab ka). Tefloni teemaks olles mulle meenus, nagu oleks kusagil juba aastaid tagasi maha hõigatud, et aastaks 2015 peab selle tootmine lõpetatud või 95% vähendatud olema ja Euroopas on riike, kus teflon juba praegu keelatud olevat, aga täpsete andmete leidmine tundub olema jube raske. Kas keegi teab , kuidas on praegu hetkeseis ja miks ikka veel nii palju teflonit müügil on? Thredahlia äkki?

Elu on ebakindel. Söö magustoit kõigepealt.