manna

Seenekas
Postitusi: 2193
Abikokk
2008-10-29 17:49:11
Kas keegi oskab vihjata, kas mannat on ka erinevat. Viimasel ajal on nii peeneksjahvatatud olnud, et näiteks ühe vana mannakoogi retsepti järgi tuleb ta hoopis teise maitse ja konsistentsiga. Riivsaia on küll jämedamalt ja peeneksjahvatatult. Tänan juba ette.
Kika
Postitusi: 220
Abikokk
2008-10-29 20:00:32
mina olen ostnud ökopoest eesti mahemannat. see pole peeneks jahvatatud nagu tavaline manna, pigem just selline "jämedakoeline" ja tumedam. ja maitseb palju paremini!
Kardemon
Postitusi: 493
Abikokk
2008-10-29 20:15:50
Kika:
mina olen ostnud ökopoest eesti mahemannat. see pole peeneks jahvatatud nagu tavaline manna, pigem just selline "jämedakoeline" ja tumedam. ja maitseb palju paremini!
kas keemiseaeg on seetõttu ka pikem? kui palju sel juhul?

http://kardemon.blogspot.com

Kiilike
Postitusi: 1100
Abikokk
2008-10-29 20:50:08
ma kasutasin miingi aeg ka mingit(Jäneda talupäevadelt ostetud) mahemannat. Oli tumedam ja jämedama jahvatusega. Kui tavalise manna keedan ära u 20 minutiga siis toda keetsin u 40 minutit. Aga maitselt oli mõnusam.

kiilikese köögikatsetused

Kika
Postitusi: 220
Abikokk
2008-10-29 20:52:46
Kardemon:
Kika:
mina olen ostnud ökopoest eesti mahemannat. see pole peeneks jahvatatud nagu tavaline manna, pigem just selline "jämedakoeline" ja tumedam. ja maitseb palju paremini!
kas keemiseaeg on seetõttu ka pikem? kui palju sel juhul?
oi, ma ei oskagi seda öelda. ma pole tavalist mannat ammu kasutanud. mahemannat keedan nii kaua, kui puder valmis, maitse järgi. :)
Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2009-06-10 11:38:09
Kika:
Kardemon:
Kika:
mina olen ostnud ökopoest eesti mahemannat. see pole peeneks jahvatatud nagu tavaline manna, pigem just selline "jämedakoeline" ja tumedam. ja maitseb palju paremini!
kas keemiseaeg on seetõttu ka pikem? kui palju sel juhul?
oi, ma ei oskagi seda öelda. ma pole tavalist mannat ammu kasutanud. mahemannat keedan nii kaua, kui puder valmis, maitse järgi. :)
Mina vajan ka nõu mahemanna osas :) Tegin eile rabarbri-mannavahtu ja panin seda jämejahvatusega täistera mahemannat samapalju, kui tavalist mannat olen pannud (ehk 4 sl). No ja vaatamata pikale-pikale keetmisele ei läinud see puder eales nii paksuks, et sellest saaks vahustamise teel mannavahtu teha. (Tulemuseks siis maitsev rabarbri-mannasupp :)). Kas peaks rohkem panema? Lihtsalt sedatüüpi desserdis mitte kasutama seda mahemannat? Mul oli Vändra mahe (öko) nisumanna.

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Aurora
Postitusi: 598
Abikokk
2010-04-22 11:01:09
Tegin eile mannakooki Ragne blogist. Meeldis. Juurde valmistasin kirsikastme.