Veski-Mati mitmeviljajahusegu

Leenilii
Postitusi: 161
Abikokk
2008-09-11 15:34:51
Kas keegi viitsiks vaadata, mis seal sees on? Kuuldavasti põhiliselt nisujahu, aga mis veel? Ilmselt ka rukkijahu? Mis vahekordades? Mitmes retseptis on seda ette nähtud, aga minu kodu-Selver enam ei müü seda jahu miskipärast ja kuna mul kõik jahud (odra, nisu, kaera ja rukki) on üksikuna kodus olemas, siis võiks ju lihtsalt kombineerida. Aga kas keegi saaks palun aidata?
Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2008-09-11 15:39:42
Info Veski-Mati veebilehelt: Mitmevilja jahusegu (1,5 kg) Mõnusalt lõhnavate saiade ja kuklite jaoks sobib kõige paremini Veski Mati Mitmevilja jahusegu, kus lisaks nisujahule (79%) on ka tervislikud päevalilleseemned, maisiterad, linaseemned, purustatud kaeraterad, odralinnasejahu, hirss ja suhkur. Kuklite või saia küpsetamine on lihtne. Lahustate pärmi käesoojas vees ja segate sisse mitmevilja jahusegu. Siis sõtkute tainast, kuni tainas lööb kausi serva küljest lahti ja lasete kinnikaetud tainal soojas kohas umbes 30 minutit kerkida. Kui olete vorminud tainast sobivad palad, lasete neil rätiku või kilega kaetult umbes 30 minutit kerkida. Ja siis võitegi nad ahju pista. Täpsed juhised küpsetamiseks on kirjas ka Veski Mati tootepakenditel.

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Leenilii
Postitusi: 161
Abikokk
2008-09-11 15:43:59
Aitäh, Pille, nii kiire reageeringu eest! Olin ise just ka nende kodukale kiikamas, aga veel ei jõudnud.. Kõlab ahvatlevalt ja suht raskesti asendatavalt, kui tahta täpselt sama asja saada.