Kasutaja PROFA kokaraamat

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2008-07-11 16:31:59
kopeerin Profa saadetud retsepti ja fotod siia Profa sisefileepirukas Alustaksin Porthose tsitaadiga Alexandre Dumas romaanist "Kakskümmend aastat hiljem" kui Porthos kuningaga lõunat sõi ja toidust vestles. Kui jutujärg oli jõudnud magustoitudeni, ütles Porthos umbes järgmist - Teie Majesteet, kui Teile nüüd kõik ausalt ära rääkida, siis need kreemid ja vahud ajavad mul ainult seest täis ja magustoitudest eelistan ma pirukaid, pealegi hästi tihedaid pirukaid, et mitte oma väärtuslikku kõhuruumi asjatult raisata. Nii ka mina - eelistan tihedaid pirukaid ja alljärgnev retsept ongi üks sellistest:) Sisefilee pirukas Vaja läheb: Üks sea sisefilee Seeni (šampinjonid või kuuseriisikad) Sibulat Paprikat Üks rull lehttaigent Pruunista tulikuumal pannil filee igast küljest ja tõsta kõrvale. Niimoodi saad kerge eelküpsetuse ja samas ehmatad lihal mahlad kinni. Keerates ära torgi fileed teravate asjadega. Mai tsesta soola ja pipraga, kellele maitseb sinep, võib filee ka sellega kergelt sisse määrida, dijoni omaga näiteks. Nüüd lase kergelt üle kuuma panni ka sibul, seened ja paprika. Tõsta filee ja muud asjad taignale, keera rulli, pintselda munaga ja küpseta kuldseks. Ahi nii ca 180 kraadi. Retsept ei ole minu enda leiutis, nägin seda kuskil telesaates - millises, ei mäleta.

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Nipitiri
Postitusi: 959
Abikokk
2008-07-11 16:52:48
Väga isuäratav! Idee meenutab Beef Wellingtoni, mida olen alati tahtnud proovida.
Profa
Postitusi: 722
Abikokk
2008-07-28 18:27:41
Nipitiri:
Väga isuäratav! Idee meenutab Beef Wellingtoni, mida olen alati tahtnud proovida.
Nojah, täpselt sama asi, ainult põhjapõdrafileega läheb vist raskeks... ------------------------------------------------------------------------------------------------ Täiendus 3.11.2008: Kanakoivad riivitud kartulis Tegin sellise vormiroa: Riivisin 10 kartulit ja tüki juustu, maitsestasin kartulimaitseaine ja vürtsköömeniga, lisasin õli ja segasin läbi. Panin ahjuvormi põhja 4 maitsestatud kanakoiba ja katsin riivkartuli massiga. Küpsetasin 180 kraadi juures tund aega nii, et vorm oli kaetud fooliumiga, siis eemaldasin fooliumi ja küpsetasin veel 30 min. Tuli päris hea välja. Idee andis eelnevalt valmistatud hapukapsas hautatud kanarind, et miks mitte proovida kapsa asemel riivitud kartulit.

Profa köögipool

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2008-11-11 16:40:03
Profa:
Kanakoivad riivitud kartulis Idee andis eelnevalt valmistatud hapukapsas hautatud kanarind, et miks mitte proovida kapsa asemel riivitud kartulit.
Kusjuures mina arvasin, et Sul jäi leedukate tsepeliinide retsept kuskil silma :D Ma teen siin kasutajate kokaraamatus natuke muudatusi - panen retseptid kasutaja järgi ühte patta. Nii et edaspidi pane oma retseptiideed ja lemmikretseptid siia teemasse, eks, Profa!

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Profa
Postitusi: 722
Abikokk
2008-11-12 09:37:29
Pille:
Kusjuures mina arvasin, et Sul jäi leedukate tsepeliinide retsept kuskil silma :D
Tsepeliine ma oskan teha, olen Leedus elanud :) Siinsele tsepeliiniretseptile täienduseks - olenevalt kartulisordist võib vajalik olla ka lisada natuke kartulitärklist, et taigen paremini koos seisaks. Samuti saab riivkartulivedelikus oleva tärklise natukese keeva veega paremini anuma põhja "ehmatada"

Profa köögipool