Tallinna mõnusad pubid ja kõrtsid?

Antoine
Postitusi: 57
Kokaõpilane
2009-11-07 01:29:07
Vaflike:
Minu jaoks üks ehedamaid pubisid Tallinnas on vanalinnas asuv Texas, kus on väga lahe õhkkond ja supper head söögid. Viimasel ajal ei satu sinna eriti tihti, kuna nüüd on seal üritatud pubielu muuta rohkem "restoranilikumaks" (peab laua reserveerima, kui sööma minna tahad). Pubid võiksid ikka oma liistude juurde jääda- selles pubide võlu seisnebki :)
otse ja ausalt - olen kohaga seotud. seepärast luban endale mõned insideri kommentaarid. esiteks - suured tänud lahkete sõnade eest! kuid siiski - texas ei ole pubi. nagu silt ukse kohal ytleb, on zhanrimääratluseks "honky tonk & cantina". kõik kohad, mis ei ole restoranid, ei ole ju veel pubid, mis teadupärast kuuluvad anglo-keldi kultuuriruumi. maailm on aga hoopis avaram, eks. ja söömatulemiseks kindlasti lauda reserveerima ei pea - kui vabu kohti on, saab ikka niisama ka. praegust korraldust, kus sööjatele on oma ala (nn cantina section), alustasime 2 aastat tagasi. ja see on saanud meie klientide poolt sooja vastuvõtu osaliseks, lisaks mõjunud hästi ka meie majandustegevusele. olen nõus - pubid jäägu pubideks, trahterid trahteriteks, lokaalid lokaalideks, bistrood bistroodeks ja kindlasti leidub päikese all kohta ka mõnele cantinale ja võib-olla isegi honky tonkile. aga igasugune sisuline kriitika oleks kyll alati huvitav lugeda.
Profa
Postitusi: 722
Abikokk
2009-11-07 14:28:26
Sisuline kriitika - käin Texases rõõmustavalt viletsa teeninduse pärast, kuna alati saab nalja. Kas ei suudeta eraldi arvet teha, lauad on segi aetud, tuuakse vale toit, ei suudeta lahtist arvet pidada, vms. Aga õhkkond on selline et kunagi ei ole kohapeal virisenud selle pärast, ilma naljata, see meeldib mulle, aga ainult konkreetses kohas.

Profa köögipool

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2009-11-09 09:47:00
Antoine:
olen nõus - pubid jäägu pubideks, trahterid trahteriteks, lokaalid lokaalideks, bistrood bistroodeks ja kindlasti leidub päikese all kohta ka mõnele cantinale ja võib-olla isegi honky tonkile. aga igasugune sisuline kriitika oleks kyll alati huvitav lugeda.
Antoine, äkki oled nii kena ja "defineerid" ka honky tonki. Minu jaoks täiesti tundmatu mõiste :O

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Antoine
Postitusi: 57
Kokaõpilane
2009-11-13 21:28:19
Pille:
Antoine:
olen nõus - pubid jäägu pubideks, trahterid trahteriteks, lokaalid lokaalideks, bistrood bistroodeks ja kindlasti leidub päikese all kohta ka mõnele cantinale ja võib-olla isegi honky tonkile. aga igasugune sisuline kriitika oleks kyll alati huvitav lugeda.
Antoine, äkki oled nii kena ja "defineerid" ka honky tonki. Minu jaoks täiesti tundmatu mõiste :O
Honky Tonk on selline koht, kus ei "suudeta eraldi arvet teha, lauad on segi aetud, tuuakse vale toit, ei suudeta lahtist arvet pidada, vms". Aga kui ilma naljata, siis oleks kindlasti googeldamisest abi, nt wikipedias on selle kohta terve artikkel. Kui aga siinkohal lyhiylevaadet pyyda anda, siis kasutaksin selliseid märkssõnu - nn wild west osariikide stiilis asutus, mis serveerib õlut ja kangeid alkoholseid jooke ja lihtsaid sööke (põhiliselt barbeque) lihtsal viisil lihtsatele inimestele, tihtipeale koos elava muusikaga (honky tonk on yhtlasi ka eraldi muusikastiili nimetuseks - lähedane country'le, ragtime'le ja western swingile), vahel ka koos võimalusega ylakorrusel naisterahvastega aega veeta. "Hardcore" on sõna, mida honky tonk'idest rääkides tihtipeale kasutatakse ja seda ylima komplimendina. Viimase kymnendi jooksul on honky tonkid texases, tennessee's ja oklahomas jm teinud läbi uuestisynni - taastatakse ohtrasti vanu, ilma sealjuures kyll liiga palju vaeva nägemata. Vana ja kulunu on hinnas (we buy junk and sell antique), kuid sealjuures tuleb silmas pidada, et see ei ole mitte vaesusest - nt Texas on oma majanduse poolest California järel teine osariik, vaid inimesed pyyavad lihtsalt leida seda miskit, mis on "basic of life" ehk elada ilma liigse poosita. vabandust kui jutt veidi segane jäi, aga internetiavarused annavad kindlasti palju enam (ja tihtilugu ka mõnevõrra vastuolulist) teavet.
Triin28
Postitusi: 855
Abikokk
2012-11-29 11:17:18
Olen viimasel ajal käinud tihti Soku Pubis lõunat söömas ja see koht on kujunenud üheks lemmikuks. Hubane koht, viisakad ja sõbralikud (alati naeratavad) teenindajad. Pole küll õhtuti sinna sattunud, kuid kujutan ette, et sõpradega vihmast/lumist laupäeva õhtut seal veeta oleks täitsa tore. Sest koht tekitab alati mõnusa sooja tunde :)
Antoine
Postitusi: 57
Kokaõpilane
2013-07-03 19:49:38
Vaflike:
Minu jaoks üks ehedamaid pubisid Tallinnas on vanalinnas asuv Texas, kus on väga lahe õhkkond ja supper head söögid. Viimasel ajal ei satu sinna eriti tihti, kuna nüüd on seal üritatud pubielu muuta rohkem "restoranilikumaks" (peab laua reserveerima, kui sööma minna tahad). Pubid võiksid ikka oma liistude juurde jääda- selles pubide võlu seisnebki :)
TEXAS tähistab 4.07 oma 15 synnipäeva ja 10 aastapäeva praeguses asukohas.
Silx
Postitusi: 1075
Abikokk
2013-12-04 14:55:25
Käisin eelmine nädal uues Vana Villemi pubis jõulupeol. No maja on uhke ja ilus. Söögil polnud ka suurt miskit viga (eriti midagi hiilgavat ei oodanud ka) - oli grillitud lõhe köögiviljavokil. Kohalik vein oli alla igasugust arvestust. :( Muidu teenindus ok, aga et meil oli ka tellitud üks veinikoolitus (tõi oma veinid), siis üks väike asi jäi kripeldama - nad keeldusid ruumis tümpsumuusikat vaiksemaks keerama. :( Suur osa koolitusest läks vett vedama.

Gastronautilised äpardused We ate the food, we drank the wine Everybody having a good time

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2014-05-17 00:04:45
Tekitasin Õllebaar Pudeli teema :)

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Antoine
Postitusi: 57
Kokaõpilane
2014-08-19 14:37:09
San Antonio ja üldse Texase üks suuremaid uudistesaite kirjutab Tallinna "restoranist", siinses mõistes siis "pubist": http://www.mysanantonio.com/news/local/article/Cantina-in-Estonia-offers-culutre-taste-of-Texas-5695672.php
<< 1 | 2 >