Palun abi - palinka?

Oravake
Postitusi: 5
Kokaõpilane
2008-05-22 19:28:49
Palun väga vabandust, aga kuna ma olen juba guugeldanud ja kõike teinud ja mõistus on täitsa otsas, siis proovin siin õnne: kas keegi on kuulnud sellisest asjast nagu "plinkas"? Ilmselt on tegu Ungarist pärit kraamiga, suure tõenäosusega on see vedel, kuna seda juuakse, ja kuna seda juuakse kohvi kõrvale, siis äkitsi on see miski alkohoolne jook? Vabandused veel kord ette ja taha, aga ma tõesti ei oska enam otsida ja hädasti oleks vaja teada.
Vike
Postitusi: 246
Abikokk
2008-05-22 20:20:12
Oravake:
Palun väga vabandust, aga kuna ma olen juba guugeldanud ja kõike teinud ja mõistus on täitsa otsas, siis proovin siin õnne: kas keegi on kuulnud sellisest asjast nagu "plinkas"? Ilmselt on tegu Ungarist pärit kraamiga, suure tõenäosusega on see vedel, kuna seda juuakse, ja kuna seda juuakse kohvi kõrvale, siis äkitsi on see miski alkohoolne jook? Vabandused veel kord ette ja taha, aga ma tõesti ei oska enam otsida ja hädasti oleks vaja teada.
Oravake, kas see ei võiks olla Palinka? Wikipedia link siis siin.
Mann
Postitusi: 1446
Abikokk
2008-05-22 20:40:11
mul tuli tsehhide palenka meelde esimese asjana.
Oravake
Postitusi: 5
Kokaõpilane
2008-05-22 21:39:15
Ongi nii! Suur tänu teile. :) Ma arvasin ise ka, et inglanna on kirjapildiga eksinud, aga ei suutnud ise mingit muud varianti välja mõelda. Igatahes konjakilaadne jook sobib konteksti väga hästi.