Kohvik LE FLEUR, Narva mnt, Tallinn

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2008-05-19 12:41:00
Olin sellest Tallinna Ülikooli keeltemaja kõrval asuvast kohvikust korduvalt mööda jalutanud, aga sisse piilunud veel polnud. Nädalavahetusel sattusin lugema Eesti Päevalehest Köögi Komando arvustust La Fleuri trump on kook ja kohv ja otsustasin sisse piiluda. Sisekujundus muljet ei avalda, selline tagasihoidlik. Lilleline lühter on küll üsna omapärane ja sobis kohviku nimega kenasti. Söögiks proovisin sel korral rohelist salatit kanaga (kana oli küll maitsev, aga majoneeskastet liiga palju ja muna kergelt siniseks keedetud. Uuesti telliks suure nälja korral, muidu mitte). Kohvi olin hommikul juba joonud, nii et võtsin hoopis teed - valida saab erinevate paki- ja lahtise tee vahel. Klaasriiulis olevad koogid ei pannud samuti ükski isutama, aga kella 11 ajal tõsteti letile ahjusoojad saiad - spinatipirukas, mandisaiake ja kohupiima-aprikoosikook - ja näiteks viimane oli küll 15 krooni igati väärt. Teenindus oli tähelepanelik (aga lisaks minule oli veel 1 klient) - noormees, keda Köögi Komando flegmaatilisena kirjeldab, toob toidud/viib mustad nõud vaikselt ja kiirelt minema.. Kohvi ja ahjusoojade saiakeste pärast lähen teinekordki, seda enam, et saan ülikoolist sinna ka vihma korral kuiva jalaga.

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Krissu
Postitusi: 37
Kokaõpilane
2008-05-21 14:32:48
La Fleuris olen ka ühe korra kohvitanud ja koogitanud, kuna mul ka TLÜ'sse tihedamalt asja. Ükskord ei suutnud koogikiusatusele vastupanna ja külastasin nimetatud kohvikut. Mulle jättis nii igava mulje. See flegmaatline noormees teenindas küll vilkalt, kuid ega mingit sisemist särtsu selles kohas küll pole. Istusin ükski ja pidin kiiremini sööma-jooma, et igav ei oleks....:rolleyes: Kohv ja kook polnud ka teab mis kõvemat sorti trump. Võib-olla trehvas mulle nigel valik, kuid tagasi mind see koht ei kutsu, kuigi hinnatase oli väga ok ning seda ka menüüs olevatel tugevamatel toitudel.
Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2008-05-23 13:16:33
Krissu:
La Fleuris olen ka ühe korra kohvitanud ja koogitanud, kuna mul ka TLÜ'sse tihedamalt asja. Ükskord ei suutnud koogikiusatusele vastupanna ja külastasin nimetatud kohvikut. Mulle jättis nii igava mulje. See flegmaatline noormees teenindas küll vilkalt, kuid ega mingit sisemist särtsu selles kohas küll pole. Istusin ükski ja pidin kiiremini sööma-jooma, et igav ei oleks....:rolleyes: Kohv ja kook polnud ka teab mis kõvemat sorti trump. Võib-olla trehvas mulle nigel valik, kuid tagasi mind see koht ei kutsu, kuigi hinnatase oli väga ok ning seda ka menüüs olevatel tugevamatel toitudel.
No vott, koogid ei ahvatlenud mindki. Aga täna proovitud ahjusoe (!) kreeka spinatipirukas oli samuti igati maitsev. 15 krooni eest soodus ka. ('Igav' on muidu üsna sobiv termin vist :) )

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com