Inglise köök ja -kokaraamatud

Tiina
Postitusi: 1340
Abikokk
2008-03-27 10:47:18
Inglise köögist üldiselt räägitakse halvustavalt ja üleolevalt. Et maitsetu, rasvane ja rammus. Mina küll seda arvamust ei jaga. Eriti kõiges, mis puudutab küpsetisi, on Britid minu arvates tasemel. Kuigi lahjad nende toidud muidugi ei ole, aga siin tuleb arvestada ajaloolist omapära – või, munad ja koor olid tavapärased ained taluperenaise sahvris. Ja kui mõelda Eesti toidu peale, siis ei saa ka öelda et meie kartul, seapekk ja mulgi kapsad just kuigi lahjad oleksid! :) Lugesin üle, mul on kodus 16 Inglise toitude kokaraamatut. Neist võiks lähemalt tutvustada järgmisi: Jennifer Paterson and Clarissa Dickson Wright „Two Fat Ladies Ride Again” See on minu suur lemmik! Poliitiliselt ebakorrektne – korralikud ja toitvad road ja ei mingit mängimist kaalujälgimise ja taimetoitudega. Ma kunagi raamatukogust leidsin selle ja tegin sealt ühtesid mõnusaid kanatiibu. Ei hakanud retsepti üles kirjutama, et nii lihtne värk ja muidugi veetsin ülejäänud aastad seda retsepti otsides :). Mullu aga leidsin ühest Londoni antikvariaadist ja selle raamatu ostuga sain oma reisi kordaläinuks pidada :) Isabella Beeton „Mrs Beeton's Household Management” See on nüüd puhas ajalugu. Mrs Beeton oli üks esimesi Inglismaa „kokandusgurusid”. Raamatu esmatrükk ilmus 1861 aastal ja oli mõeldud õpetuseks Viktoria-aegse majapidamise juhtimiseks, sisaldades 900 lehekülge retsepte. Seda on antud välja vist lugematu hulga kordustrükke. Aga pean ausalt tunnistama, et lugemiseni ma veel pole jõudnud. All Colour Teatime Favourites Selle raamatu küpsetisi olen ma kõige rohkem teinud (aga see oli mul pikka aega ka ainuke kokaraamat, mis Rootsis elades riiulil oli :)). Leivad, küpsised, vormikoogid, tordid... Nii lihtsad kui keerulisemad. Terence ja Vicki Conran „Conrani kokaraamat. Kodune, lihtne ja rahuldustpakkuv toit” See on selline mõnus kodune raamat, kus on nii tavalisi kui esinduslikke roogi, sobib ka algajale. Pealkiri ütleb juba kõik ära. Oded Schwartz „Puuviljahõrgutised” Inglisepärased hoidised - moosid ja keedised, chutneyd ja tarretised, kuivatatud, suhkrustatud, marineeritud puuviljad ja marjad. Teistmoodi ja põnevad (aga muidugi rohke suhkruga!) Mida teie arvate inglise köögist ja mis on teie lemmikud? PS. Kirjutasin meelega Inglise ja mitte Briti saared, sest kuigi mu raamatutes on ka mõned Šoti ja Iiri retseptid, on nad põhiosas siiski Inglise omad :)

Gruusia köök on siiski üle kõige!

Mann
Postitusi: 1446
Abikokk
2008-03-28 04:20:08
seoses selle teemaga hakkasin juba päeval mõtlema, et mis siis meeldib ja mis mitte. ainsate asjadena tulevad meelde nende kõvad-kanged juustud ja klassikaline hommikusöök. alati kui inglismaal käime juhtume sööma igatsugu erinevates rahvusrestoranides või käime oma lemmikpaikades ja kui sõpradel niisama külas, siis alati on tehtud miskit muud vigurit. nüüd kui minek on hoian ekstra silmad lahti.
Triinp
Postitusi: 88
Kokaõpilane
2008-04-01 13:40:38
Mitte et nüüd Good Food ainult briti kööki sisaldaks, aga asi, mis mind selle ajakirja juures häirib, on just need jube rammusad magustoidud, ikka koort ja võid ja... sellised kreemitordid nagu viimase GF kaanel ka absoluutselt ei isuta. Aga ostan GF sellegipoolest :)