Soolane smuuti

Profa
Postitusi: 722
Abikokk
2008-03-20 12:06:07
Kas keegi teeb ise ja juurviljadest, nt. tomat - sibul - porgand jne smuutisid? Sooviks mingit sellist retsepti, mis oleks kerge soolase eine eest.

Profa köögipool

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2008-04-08 15:56:35
Ei ole veel teinud, aga kindlasti kavatsen. Mu blogisõbranna Alanna on mõned retseptid andnud: A Veggie Venture's Green Smoothies (üks sisaldab kama :) , millega ma Alannat aeg-ajalt varustan)

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2008-05-19 12:05:31
Lisasin just 2 soolase smuuti retsepti, mõlemad pärit ühest rootsi ajakirjast, kus need väga ahvatlevad välja näevad: Aedviljakokteil (redis, kurk, spinat, rooma salat, pirnid) Roheline aedvilja-apelsinismuuti (avokaado, spargel, sidrun, apelsin)

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2008-09-26 09:47:27
Retseptikogu korrastades (allikate-koguste-kategooriate lisamine jms) jäi silma veel üks soolane smuuti-laadne retsept: Tomati-ürdipiim

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Marju
Postitusi: 870
Abikokk
2008-09-26 10:19:36
Kas smuuti on paks segumahl? Või on seal mingeid muid kohustuslikke asju? Mul on üks raamat Tervistavad joogid, kus on ikka igaks otstarbeks mõni kokteil. Ise tegin oranži paprika ja puna-apelsini mahla, väga soolane ei jäänud, aga tunne oli küll selline, et vist puhast tervist voolas sisse....
Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2008-09-26 10:27:56
Marju:
Kas smuuti on paks segumahl? Või on seal mingeid muid kohustuslikke asju?
Suvaline definitsioon veebiavarustest: "A blend of fruit and vegetables to make a healthy drink. Other ingredients may include yoghurt, honey or muesli." Päris alguses oli tegemist lihtsalt paksu värske segumahlaga, need jogurtid-piimad-jäätised lisandusid hiljem. Mahlast eristab smuutit (mulle tegelikult üldse ei meeldi see sõna, see sm-algus on raske :( ) see, et kui mahl on viljadest välja pressitud, siis smuuti on koos viljalihaga, st lihtsalt püreestatud mari-puuvili-pehme köögivili.

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Marju
Postitusi: 870
Abikokk
2008-09-26 11:11:02
Pille:
Mahlast eristab smuutit (mulle tegelikult üldse ei meeldi see sõna, see sm-algus on raske :( ) see, et kui mahl on viljadest välja pressitud, siis smuuti on koos viljalihaga, st lihtsalt püreestatud mari-puuvili-pehme köögivili.
Jaaajah... arusaadav. Kunagi vist öeldi mehu viljalihaga mahla kohta. (mahedik on EKI soovitanud kasutada :) kõlab kahtlaselt. (vabandust, et teemast nüüd kõrvale kallutasin! rohkem ei tee :) ) Aga kas need soolased smuutid maitsevad siis hästi? Ma pole julgend poovida, aga tegelikult vist nagu lahja püreesupp? Ja kuidas neid üldse tehakse?
Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2008-09-26 11:15:59
Marju:
mahedik on EKI soovitanud kasutada :) kõlab kahtlaselt.
No mulle see mahedik täitsa meeldib, kindlasti suupärasem, kui sssmmmuuti. Aga no kui suurkirjastajad ja esikokad smuutit pidevalt propageerivad, siis pole ju mõtet tuuleveskitega võitlema hakata..

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Juc
Postitusi: 629
Abikokk
2008-09-26 14:39:07
Pille:
Lisasin just 2 soolase smuuti retsepti, mõlemad pärit ühest rootsi ajakirjast, kus need väga ahvatlevad välja näevad: Aedviljakokteil (redis, kurk, spinat, rooma salat, pirnid) Roheline aedvilja-apelsinismuuti (avokaado, spargel, sidrun, apelsin)
Midagi selle viimase sarnast tegin meie külmsuppide kooskokkamisel. Ole tõesti värskendav suutäis :). Linki kahjuks jälle lisada ei saa tänu kapriissele arvutile :(

http://jucjaco.blogspot.com/