KALAMARI-KAAVIAR: lõhemari, forellimari, meremari, heeringamari jne

Ilse
Postitusi: 730
Abikokk
2012-05-25 08:20:57
50-100 g soola on 1 kg forellimarja jaoks ilmselge liialdus. Mina panin umbes 30g meresoola (igaljuhul mitte rohkem). Väikese osa katsetasin ka selle 50g ja marja maitse jääb nii ikka väga tahaplaanile. Sõelal segada ma ka ei soovita, metallsõelal läheb palju terakesi niimoodi katki. Ikka kuum vesi peale ja siis kausis vispliga segades (mitte vahustades) ja hiljem mitu korda külma veega loputades saab kõik ülearusekätte küll :) Ahjaa, peale soolamist lasin natuke soolduda ja siis sõelal ülearuse soolvee välja nõrguda, enne kui purki läks.

Ilse köögis

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2012-06-05 11:56:55
Ma teen enda jaoks ühe väikese postituse siia. Üks väheseid kalamarju, mis mulle meeldib, on põhjanaabrite seas popid rääbise- ja siiamari. Esimene on oranžim, teine kollasem, mõlemad marjad on väga tillukese "teraga". Rääbisemari on ka kõvasti kallim - nt ühes Stockholmi toidupoes möödunud nädalavahetusel maksis rääbisemari 1490 SEK/kg, siiamari 799 SEK/kg. Rääbisemarja saab iga kala seest vaid näpuotsatäie, sestap ka selline hind. Toast Skageni ja muude rootsi suupistete jaoks sobivad mõlemad. Nt oli väga mõnus väike röstsaiaruut hakitud punase sibula, törtsu paksu hapukoore ja lusikatäie rääbisemarjaga.

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Zapxpxau
Postitusi: 1409
Abikokk
2012-06-05 23:39:13
Pille:
Ma teen enda jaoks ühe väikese postituse siia. Üks väheseid kalamarju, mis mulle meeldib, on põhjanaabrite seas popid rääbise- ja siiamari. Esimene on oranžim, teine kollasem, mõlemad marjad on väga tillukese "teraga". Rääbisemari on ka kõvasti kallim - nt ühes Stockholmi toidupoes möödunud nädalavahetusel maksis rääbisemari 1490 SEK/kg, siiamari 799 SEK/kg. Rääbisemarja saab iga kala seest vaid näpuotsatäie, sestap ka selline hind.
Sõin Stockholmis terve hunniku seda rääbisemarja, NK toiduosakonnast ostsin lahtist, karbiga.

Zap*

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2012-06-06 01:09:54
Zapxpxau, ma kohvrisse ei tahtnud seda lahtist marja panna (tagantjärele oli see ka tark tegu, sest Flybe lend tühistati ja ma pidin Brommast Arlandasse jõudma, kulla hinnaga ostetud rääbisemari oleks olnud 12 tundi kahtlastel temperatuuridel); sel korral keskendusin hoopis juustudele :) Kapis on Präst, Greve, Svecia ja vana lemmik Västerbotten :)

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2012-09-21 21:07:08
Kopeerin siia teemasse ka:
Zapxpxau:
Akaatsia:
Kas keegi kasutab nö."silgu" (räime) marja toiduks?
Muidugi! Nii praetult kui suitsutatult. Toorelt ei ole proovinud.

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Tuuli
Postitusi: 65
Kokaõpilane
2014-01-20 12:57:58
Heeringamari on üks väärt tooraine. Hetkel juba üsna hästi saadaval ja üks lemmikuid suupisteid valmib heeringamarjast, mis segatud hakitud sibula, tilli ja paksema koorega ning millele sätitud paras näpuotsatäis wakame vetikat. Vaata lähemalt SIIT

Ise tehtud. Hästi tehtud

Tuuli
Postitusi: 65
Kokaõpilane
2014-01-20 13:04:44
Ahvenamarjale võib kevadisel ajal vahel kalaturul või muus kohas peale sattuda. Maitseb hästi nii praetult ja leivale sätitult kui ka Koržetsi moel kotletina. Loe täpsemalt SIIT

Ise tehtud. Hästi tehtud

Tuuli
Postitusi: 65
Kokaõpilane
2014-01-20 13:06:41
Haugimari sibulaga röstitud saial - midagi mõnusamat annab välja mõelda. Soovitav sügavkülmutada enne kasutamist. Siseveekogudes on kalamari parasiidiohuga. Loe täpsemalt SIIT

Ise tehtud. Hästi tehtud

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2014-04-01 01:00:17
Väga huvitav artikkel tuuramarja uudsest kogumisest, nimelt massaaži abil: No-Kill Caviar Aims To Keep The Treat And Save The Sturgeon

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Zapxpxau
Postitusi: 1409
Abikokk
2014-05-24 13:30:20
Oi oi, eile oli selline üllatus, isa tõi kaks värsket tuulehaugi ja kui ma neid õhtul fileerisin, siis ühel oli mari sees! See sai muidugi ka puhastatud ja soolaga praegu külmikus. Täiesti esmakordne minu jaoks.

Zap*

<< 1 | 2 >