Reisiampsud #39: Liina Vahter & Sitsiilia

"Reisiampsud" on Nami-Nami lugudesari, kus uurime eestimaalaste käest, mida maitsvat nad oma viimasel reisil sõid ja soovitame retsepte, mille abil reisimälestusi oma koduköögis taaselustada.

Reisil käis Liina Vahter, toidublogi Da Vahtra Residence autor. Muide, 2019. a kevadel kirjutas Liina meile oma Veneto-reisiist (vt siit).

Kus käisid ja kaua reis kestis?

Käisime Sitsiilias, kuhu mõnedki eesti pered ja veinihuvilised jõudnud on. Reis kestis koos mineku-tulekuga 10 päeva, niiet oli aega isegi basseini ääres puhata ja hinge tõmmata.

Milline oli reisil Sinu tüüpiline hommikusöök?

Hotellis oli tüüpiline hotellihommikusöök. Osa ajast peatusime ka sellises kohas, kus saime ise süüa teha. Hommik saabus siis koos munapudru või võileivaga (+ kohv, ilma milleta ma ennast “käima ei saa”).

Millised olid kolm kõige eredamat toidumälestust?

Sitsiiliat iseloomustab põhiliselt kolm asja – caponata, arancini ja cannelloni. Näiteks viis chef Massimo meid kõigepealt turule ja siis oma koju kokkama (http://www.siciliancookingclass.com/ on igal juhul hästi kulutet raha). Caponata, mille isu praeguseks veel üle läinud pole (seal on kolm põhikomponenti, milleks on pommu, suvikõrvits ja paprika, aga kõike muud, sealhulgas tomatikastet, rosinate ja äädika kogust võib varieerida). Arancini on riisipall koos erinevate täidistega – nt spinat, raguu jms. Õhtul linna peal sõime “päris sööki” – pastat, erinevaid kalu, sh sardiine, mereande - sinimerekarpe, vongoleid, täidetud kalmaare, frititud kalmaare, kaheksajalgu, krevette, “igast asendist” pommut. Tuunikala tehti seal hautet sibulaga, aga kui mul esimesel korral seda mediumina saada ei õnnestunud, siis ma pärast enam ei proovinudki. Magustoiduks ikka tiramisu (kuigi tuleb tunnistada, et parim tuleb ikkagi Balti Jaama Eugeniost!). Mulle cannelloni – ricottaga täidetud küpsisemoodi toru – eriti muljet ei avaldanud. Pitsat me seekord (eriti) ei söönud.

Ka oli meil peale 17 aastat aega, et läbi astuda märgilise tähendusega Donnafugatast – veinimajast, kust tuli meie pulmavein.

Lõppkokkuvõtteks oli tore reis, seda enam, et temperatuur tõusis aegamööda, kuid kindlalt meie lahkumise hommikuks +35 kraadini.

Nami-Nami soovitab:

Nami-Nami perenaine Pille Petersoo käis Sitsiilias 2014. aasta juunis Anna Tasca Lanza kokakooli juubelipidustustel ja sellest ajast on meil päris viisakas kogus Sitsiilia retsepte olemas. Liina mainitud caponata, arancini ja cannoli retseptid on Nami-Namis kenasti olemas. 

Loe veel:

Liina Vahter
Liina Vahter
postitatud 29.06.2022 19:37 LISA KOMMENTAAR

Kommentaarid