Reisiampsud #21: Kristina Lehtmets & Rhodose saar

"Reisiampsud" on Nami-Nami uus lugudesari, kus uurime armastatud eestimaalaste käest, mida maitsvat nad oma viimasel reisil sõid ja soovitame retsepte, mille abil reisimälestusi oma koduköögis taaselustada.

Sel korral kirjutab oma reisiampsudest Põhja-Tallinnas tegutsev tordimeister Kristina Lehtmets, kelle küpsetisi saate tellida Taimne & Maitsev lehe kaudu.

Kus käisid ja kaua reis kestis?

Lendasime perega septembrikuus Rhodosele, mis on tuntud kui ka Euroopa kõige päikselisem saar. Olime seal kokku 7 imelist päeva, kus saime nautida sooja merevett, kuuma päikest ja maitsvaid toite.

Peatusime toredas hotellis, mis arvustuste põhjal oli sobilik just lastega peredele. Käsi südamel - seal oli tõesti kõik võimalused kenasti olemas - veepark liumägedega, erinevad tegevused lastele koos õhtuste minidiskodega jne. Tegevusi leidus loomulikult ka täiskasvanutele, pettuma ei pidanud milleski, kui välja arvata hotelli pisut väsinud koridorid ja toad.

Milline oli reisil Sinu tüüpiline hommikusöök?

Hotellis, kus elasime, oli rikkalik buffee valik kolmel korral päevas, igal päeval lisandus valikusse midagi uut. Hommikuti pakuti nii klassikalist Inglise hommikusööki kui ka erinevaid munaroogi. Valikust ei puudunud ka värsked sarvesaiad, puuviljad, salativalik ja müsli/hommikuhelbed, mille kõrvale pakuti erinevaid jogurteid kui ka taimset piima.

Huvitav oli see, et sealses kultuuris pole tavapärane süüa sooja/keedetud hommikuputru, vaid selle asemel pannakse suurde kaussi kuivatatud puuviljadega müsli, millele valatakse peale piim ning sellel lastakse seista seni, kuni tekib pudrutaoline mass, magustajaks lisatakse pisut kohalikku mett. Kõike eelmainitust me ka erinevatel päevadel sõime/maitsesime. Hommikusöögi kõrvalt ei puudunud loomulikult ka värske kohv.

Millised olid kolm kõige eredamat toidumälestust?

Meie hotellialal asus lisaks buffeele ka Trattoria/pizzeria, Gelato ala ja lisaks Kreeka traditsiooniline toidukoht. Ühel lõunal otsustasime me proovida kohalikku Pitat, mille vahele sai ise soovitud komponendid valida: kebab, tomat, sibul, salat, tzatziki.. kogu valikule puistati peale ka Kreeka traditsioonilist ürdimaitseainet. Kogu kupatus keerati taskuna paberi vahel kokku ja valmis ta oligi! Tuleb tõdeda, et lihtsuses peitub võlu - Pita maitses imeliselt!

Suur magusaarmastajana otsisin loomulikult ka huvitavaid maitseelamusi selles valdkonnas. Ühel õhtul, kui jalutasime Rhodose vanalinnas ringi, õnnestus mul proovida Kreeka traditsioonilist mandli-pistaatsia Mandolato Nougat käsitöö maiustust. See oli tõeliselt hõrk suutäis! See on laktoosi- ja gluteenivaba maiustus, mis sisaldab munavalget, suhkrut, mett ja erinevaid pähkleid/kuivatatud puuvilju - valikuid on erinevaid.

Kolmanda maitseüllatajana tooksin välja Kreeka traditsioonilise Tiropita, teisisõnu juustupirukas, mis koosneb filotainast, mille vahele tehakse täidis fetajuustust ja munadest. Jällegi - lihtsad koostisosad, ent lõpptulemus väga maitsev.

Nami-Nami soovitab:

Kristina mainib oma loos mitut tüüpilist Kreeka rooga, mille retseptid on kõik Nami-Namis muidugi olemas. Pita-leiva sisse (mitte selle tasku, vaid Kreeka-pärase pehme lapiksaia sisse) saab panna näiteks souvlaki-liha ja kastmeks tzatziki jogurtikastet. Mandlinugati retsepti meil küll pole, aga tyropita-juustupiruka oma on olemas. Kreeka pirukatest tasuks kindlasti proovida veel spanakopita spinatipirukat ja kotopitakia kanapirukaid. 

Kristina Lehtmetsa tooted leiad siit:

Nami-Nami retseptikogu®
postitatud 15.10.2018 11:44 LISA KOMMENTAAR

Kommentaarid