Reisiampsud #34: Pille Petersoo & Firenze (2013)

"Reisiampsud" on Nami-Nami uus lugudesari, kus uurime armastatud eestimaalaste käest, mida maitsvat nad oma reisil sõid ja soovitame retsepte, mille abil reisimälestusi oma koduköögis taaselustada.

Nami-Nami perenaine Pille Petersoo käis oma perega Firenzes küll juba ammu-ammu, 2013. aasta aprillis, aga kuna just uuriti toidusoovitusi selle linna kohta, siis Pille vaatas oma märkmed üle. Igaks juhuks ka kontrollis, et kõik mainitud kohad 2021. a suvel veel tegutsevad. 

Gelateria Perchè No

1939. aastal Firenze vanalinnas avatud jäätisekohvik Gelateria Perchè No tegutseb endiselt samal aadressil ja on õhtuti avatud kuni 23.00! Artikli avafotol on Nami-Nami Pille Gelateria Perchè No jahutavate maiustustega. 

Aadress: Via Dei Tavolini 19/R

Vaata veel: Facebook

 

'ino

Alessandro Frassica avas panini-võileibadele pühendatud bottega Firenze südames 2006. aastal ja  auhinnatud väike söögikoht tegutseb tänaseni. 'Ino võileivad on pärjatud mitmete tiitlitega, Alessandro on välja andnud mitu kokaraamatut. Bottegast leiate ka valiku gurmeetooteid ja muidugi ka veine. 

Aadress: Via dei Georgofili, 3r/7r, 50122

Vaata veel: koduleht ja Facebook ja Instagram

 

Enoteca Pitti Gola e Cantina

Firenze ajaloolises Oltrarno kvartalis, Ponte Vecchio lähedal ja Pitti palee ees asub Enoteca Pitti Gola e Cantina. Vinoteegi omanikeks on veinieksperdid Eduardo Fioravanti, Manuele Giovanelli ja Zeno Fioravanti. Vinoteek spetsialiseerub Toscana väikeveinitootjate veinidele. 

Aadress: Piazza Pitti, 16, 50125. Suvel avatud E-P 17-22, õhtusööki serveeritakse 18-21.30. Laud soovitatakse ette broneerida. 

Vaata veel: koduleht ja Facebook

 

Kui keegi on viimasel ajal Firenzes käinud, siis andke kommentaarides märku, mis teie kõige maitsvamad avastused olid!

Pille Petersoo
Pille Petersoo
postitatud 07.07.2021 09:35 LISA KOMMENTAAR

Kommentaarid