Sa ju ei hooli, kui MRSA või Staphylococcus aureus toorelt söödava boeuf à la tartar või carpaccio peale satuvad?
Rätikud-käsnad, mis puutuvad kokku toore kala-kana-sealihaga tuleb panna samal päeval pessu (+63C). Ära oota hetke, kuniks need haisema hakkavad või katki lähevad. Kui käsna ei saa pesta, viska ära.
Pesemine ei võrdu pühkimine või loputamine.
Toorainet ostes:
A) hinda välimust visuaalselt,
B) nuusuta ja
C) kompa.
Poest mitut kotitäit toidukraami ostes paki külmikusse minevad asjad ühte, eritemperatuuri mittevajavad teise kotti. Reeglit pole, sest me ei tea, mis temperatuur oli kaupluse külmiku vitriinis, mis temperatuur oli kilekotis, kui kaua kestis transport. Mõned VTA ametnikud julgevad "anda" "kirjutamata reeglit," mis varieerub 20-30 minuti vahel.
Erandiks näiteks toidud, millele tootja eraldi vastava juhise annab, näiteks pagaritooted. Sulata külmkus, külma vee all või muul tootja poolt viidatud meetodil (mõnikord mikrolaineahjus).
Ükskõik, mida keegi asjapulk või muu vahendatud ja ingliskeelest eesti keelde tõlgitud artikkel ei väida. Kui toit pole esmakordselt Sinu poolt külmutanud või kui toit kuulub "kiiresti riknevate toitude" kategooriasse, siis sulata ainult 1 kord.
Väga mugav kui külmiku näit on pidevalt kontrolli all. Rendi/osta kalibreeritud termomeeter ja vaata, kas kogu külmik hoiab õiget temperatuuri. Eriti siis, kui külmiku sein higistab, tuleb lõhna, mis ei viita just värskele toidule või kui sügavkülmikus kolmandikul toidust on jääkirme peal.
Viide: kahvli-peekri märgistus, temperatuuri taluvuse märgistus, nõudepesumasinas pesemist lubav märgistus, vajadusel vastavusdeklaratsioon (saadaval hulgimüüjate käest). Plastikutes, kodukeemias, (aga ka viljade peal pestitsiitide näol) leiduvad mürkained võivad sisaldada hormonaalseid häireid tekitavaid kemikaale, mis matkivad hormoonide toimet ja pärsivad seeläbi päris hormoonide tootmist. Kui äsja valminud või ülejäänud kuuma supi kallad ümber mitte nõuetekohasesse plastkarpi, siis riskime lisaks keemilise ühendi sattumisega toidu sisse ja tekib mürgistusoht.
Nojaa, valamu põhja ja seinad ehk käid svammiga üle. Ära unusta, et kraani paned sa käima teinekord mustade kätega.
Näiteks hiljuti Briti ajalehes The Independent avaldatud artiklis jääb lugejal mulje, et õige viis riisi valmistamiseks on selle ööpäevane leotamine, et vähendada arseenikogust kuni 80%. Uuri, mida teadlased ja õppejõud teaduslikult kaasa räägivad ja millistest kogustest me üldse räägime.
Annika Gorelova
Väga kasulik. Asun nutitelefoni ekraani puhastama ja siis kokkama, sest retsept tuleb just sealt.
Ära usu ehmatavaid peakirjasid, süvene sisusse
Hmm, mis siin on sellist, millest tuleks vaimustuda? Need ja palju rohkemgi põhitõdesid on ju selged juba vaaremade kaudu.</br> Ja vabandust, üks eriti lollakas "nõuanne": "Rätikud-käsnad, mis puutuvad kokku toore kala-kana-sealihaga tuleb panna samal päeval pessu (+63C). Ära oota hetke, kuniks need haisema hakkavad või katki lähevad. Kui käsna ei saa pesta, viska ära."?!</br> Millal ometi on kunagi keegi askeldanud nende käsnade ja rätikutega mingi liha- või kalatoote kallal?</br> Üleüldse, lugedes edasi, on kogu see üllitis kui mitte rumal, siis vähemalt lollakas. Veelkord vabandust, aga sellised "spetsialistid" võiksid ühiskonnale olla kasulikud mingil nende võimete kohasel sobilikul moel.</br>