Dhansak on Indias populaarne roog, ida valmistatakse Parsi zoroastia kogukonnas. Roog on mõjutatud Pärsia ja Gujarati köögist.
Aeglaselt hautatud roog lamba- või kitselihast, läätsedest ja köögiviljadest. Dhansaki serveeritakse karamelliseeritud valge riisiga (riis, vesi, terved vürtsid, karamelliseeritud sibul).
Roa valmistamiseks kasutatakse kallist toorainet (liha), mis siis segatakse ehk "pikendatakse" köögiviljade ja/või läätsedega. See element on tulnud Pärsia köögist. Gujarati köögist on üle võetud tervete vürtside kasutamine (vrdl palju mahedam Pärsia köök).
Parsi kodudes valmistatakse dhansaki tavaliselt pühapäevadel, sest roog valmib kaua (kiirkeetja olemasolul muidugi kiiremini). Samuti serveeritakse dhansaki lähedase inimese matustele järgneval neljandal päeval (kolm päeva pärast matuseid ei tohi liha süüa; neljandal päeval murtakse dhansakiga lihapaast. Seetõttu ei serveerita dhansaki pidustuste ja pulmade ajal, kuna see kuulub matuseroogade hulka).
Dhansaki jaoks pannakse lambalihakuubikud, läätsed ja köögiviljad potti. Tavaliselt kasutatakse NELJA erinevat sorti läätsi (arhar dal, Bengal gram või chana dal, punased masoor dal ja pruunid masoor dal läätsed). Köögiviljadest on levinud kartulid, tomatid, baklažaan, kõrvits ja lambaläätselehed. Kartuli asemel võib kasutada ka maguskartulit. Traditsiooniliselt hautatakse köögiviljad nii pehmeks, et need segunevad läätsedega ühtlaseks pudruks.
Dhansaki maitsestamiseks kasutatakse vürtsisegu "dhansak masala", mis sarnaneb garam masalale. Siiski, dhansak masala vürtsid on pigem aromaatsed ja magusad. Koostisesse kuuluvad tihti kaneel, kardemon, nelk, muskaat, kuivatatud ingver, koriandriseemned, vürtsköömned. Samuti veidi juudavaiku (asaföetida). Pruunistatud sibul ja küüslauk moodustavad roa põhja. Garneeringuks sobivad värske koriander, roheline tšilli, mündilehed.
Parsi kogukonnas tehakse alati lambalihast või kitselihast; harva kasutatakse muud liha (nt kana) või tehakse ilma lihata.