Kondenspiimajäätis marjadega

Hapukad vaarikad tasakaalustavad hästi selle lihtsa kondenspiimajäätise magusust.

Kogus
kuuele kuni kaheksale
Valmistusviis
Sügavkülmutamine
Valmistusaeg
Käik
Dessert
Lisategevused

Koostisosad

4 dl 35% rõõska koort

400 g purk suhkruga suhkruga kondenspiima

300 g vaarikaid

50 g tuhksuhkrut

Valmistamine

Sega mõõtekannus kondenspiim ja vahukoor ühtlaseks. Kalla jäätisemasinasse ja töötle jäätiseks.

Samal ajal püreesta vaarikad ning sega tuhksuhkruga.

Kui jäätisesegu on valmis, siis kalla see kaanetatavasse külmakindlasse karpi ning sega õrnalt juurde vaarikapüree. Jäta jäätis siiruviiruliseks. Pane jäätis külmkappi tahenema.

  • Kui Sul jäätisemasinat ei ole, siis vahusta rõõsk koor pehmetipuliseks vahuks, siis sega õrnalt juurde kondenspiim. Sega juurde vaarikapüree ning pane jäätis sügavkülma üle öö tahenema. Kuna vahustatud rõõsk koor lisab valmis jäätisele kohevust, siis pole jäätist segada vaja.

Pildi tegi Kaare.

LISA KOMMENTAAR

Dee
postitatud 02.04.2010 20:18

Meil jäätisemasinat pole, aga võin öelda, et masinata versioon oli väga maitsev. :) Hapukad vaarikad ja magus kondenspiim koostööd tegemas...mmm, kui hää! :)

Karin
postitatud 19.02.2011 20:17

Tegin ka ilma masinata. Maitse vast sellest eriti muutu. Väga väga hea jäätis!

Tiina
postitatud 25.03.2012 21:45

Panin vanilliekstrakti ja Baileys't ka hulka ja vaarikate asemel mustsõstraid. Ikka jube magus tuleb, aga see-eest oi kui hea :)

Perekooli Kägu
postitatud 09.07.2012 11:56

Nii, selle jäätise kohta mõned arvamused minult, kes ma seda jäätist olen valmistanud. Maitses peaaegu nagu päris jäätis. Kontsistents oli nagu päris. Väga lihtne valmistada. Miinused: purk suhkruga kondentspiima selle retsepti kohta oli minu arvates liiga palju. Liiga magus jäi. Edaspidi paneksin 50/50 suhkruga ja suhkrute kondentspiima. Lisaks jäi siiski jäätisele juurde kondentspiima maitse. Kui ei mõtle sellele, ei pane vbl tähele. Kui aga keskendud maitsele, siis on kondentspiid tuntav. Lastele igatahes maitses, mees ei nurisenud. Kui siis ehk selle üle, et oli liiga magus.

katjuhh
postitatud 27.07.2012 16:05

Väga hea ja ülilihtne teha!!! Proovin kindlasti ka muude marjade/lisanditega :)

Hexy
postitatud 13.08.2012 16:33

Minu meeste lemmik. Kommentaariks öeldi, et just nagu päris jäätise tekstuur.

näh
postitatud 12.02.2014 18:06

Tegin nii nagu retseptis, valasin jäätisemasinasse(mis oli eelnevalt sügavkülmas olnud ööpäeva) ja jätsin tööle umbes 3ks tunniks. Jäi nagu paks supp. Ülimagus ka. Ühesõnaga ebaõnnestus. :( Ju siis halb jäätisemasin- või oleks pidanud vahukoore vahustama ?

Kaare
posted on 10.05.2016 17:17

3 tundi jäätisemasinas on liiga pikk aeg, segu hakkab sulama! Jäätisemasinas võiks nii kaua töödelda kuni jäätisesegu muutub paksuks (nagu kaubanduskeskuse masinajäätise jäätis) ja siis kas kohe süüa või karpi valada ja kiiresti sügavkülma.