Hoia kalkunit vähemalt ööpäev marinaadileemes.
Enne küpsetamist tõsta kalkun marinaadileemest välja ja kuivata hoolikalt köögipaberiga.
Sega sool, pipar ja punane pipar ja hõõru kalkun sellega nii seest kui väljast sisse. Lase seista toasoojas 1-2 tundi.
Seejärel täida kalkun seest rosinate, kooritud tervete mandariinide, kuivatatud ploomide ja poolitatud sibulõuntega. Õmmelge täidetud kalkun linase lõngaga korralikult kinni, et täidis välja ei valguks. Linnu tiivad ja koivad seo tugevasti vastu keret.
Kuumuta ahi, vala ahjupannile keev vesi ja aseta sellesse ettevalmistatud kalkun, rinnapool ülespoole. Küpsetamisel vähenda ahju kuumust. Kasta kalkunit sageli panniloleva leemega. Kalkuni kõrvale pannile aseta paar tükeldatud porgandit ja paar väiksemat sibulat.
Hauta kalkun pehmeks nõrga kuumusega ahjus. Kui arvad, et praad ei ole küllalt pruun, tõsta küpsetamise lõpupoole ahju temperatuuri. Kalkunit võid ka pealt määrida hapukoorega ja jätkata seejärel pruunistamist.
Pidulikul jõuluõhtul aseta küpsetatud kalkun tervena vaagnale. Suru praesse serveerimisvarras ja juurde aseta terav nuga. Lõika praad lahti peolauas.
Kõhust välja võetud puuviljad aseta vaagnale prae kõrvale, samasse võis asetada ka tükeldatud ja ahjus küpsenud porgandeid ning terveid sibulaid.
Küpsetamisel saadud kaste vala läbi sõela kastmekannu. Soovi korral võid kastmele lisada hapukoort ja maitsestada soolaga.
Juurde serveeritakse kartuleid eri anumas. Sobivaks lisandiks on ka toorsalatid.
Silvia Hiibuse retsept ilmus ajalehes Päevaleht 21.12.1995
Kas marinaadis kasutatava punase veini kohta on mõni hea soovitus ka? Pigem kuiv ja tammine või kergem kuiv punane või hoopis magusapoolne punane vein? Või võiks veini puljongiga lahjendada nagu burgundia pajaroa tarbeks vahel tehakse?
Kalkunipraad