Namilla

Postitusi: 14

Tiitel: Kokaõpilane

RETSEPTID

Viimased postitused

2011-07-18 22:49:48
Vene kokandusveebides kordub kõrvitsa teemal info: Во Франции едят не только плоды тыкв, но и концы молодых плетей этого овоща. Очищенные и сваренные в соле­ной воде, они по вкусу напоминают спаржу. - Prantsusmaal süüakse mitte ainult kõrvitsa vilju, vaid ka kõrvitsa noorte väätide ladvaotsi. Puhastatult ja soolakas vees keedetult meenutavad nad maitselt sparglit. Kui kõrvitsalised aias olemas, siis on paras aeg neid vääte proovida. Kui kaua keeta, on vaba voli, mina keetsin 2-3 minutit. Värskete köögiviljade segasalatisse kõlbavad kõrvitsate kergelt keedetud väädijupid väga hästi. Keeduleem ise on samuti meeldiva maitsega. Muide, supi sisse sobivad nii kõrvitsa väädiotsad kui latvmised hästi noored lehed. Keedetud väädijuppe kõlbab kuumal pannil võis kullakaks lasta ja riivsaiaga üle puistata, nagu tihti lillkapsaga tehakse. Head katsetamist!
2010-06-01 23:44:53
Ruutlehik (Uus-Meremaa spinat), mure idanemisega. Kas on kellelgi kogemusi ruutlehiku kasvatamisega? Kas on korda läinud ruutlehiku seemneist taimede saamine? Kui jah, siis kuidas te nende seemnetega ümber käinud olete? Minul on ruutlehik proovimisel esimest aastat ja seni on midagi valesti. Olen ostnud seemet kaks korda, erinevate tootjate omad. Esimesest partiist panin mai alguses ühe osa aknale väikestesse pottidesse, ca 2 cm sügavusele mulla alla, teised karpi niiske lapi vahele idanema. Paari nädalaga ei taimi, ei idusid. Teisest partiist panin üsna mai lõpul seemned niiske lapi vahele - ka neist pole ükski seni elumärki andnud. Muide, niiske lapi vahel seemnete idandamine on vana nipp näiteks kõrvitsate puhul - nii saab taimepotti panna just need seemned, mis tõesti idanevad.
2009-08-18 14:27:09
Muffinid pabervormides kinni - miks nii? Olen muffineid pabervormides teha mõned korrad proovinud ja ALATI on mul muffinid vormi külge kõvasti kinni jäänud. Mida ma olen valesti teinud ehk teisiti küsides: kuidas pabervorme TÄPSELT kasutama peab?
2009-08-17 12:27:34
Suurtest linnadest eemal on kaubavalik väike. Kui kohalikus kolkalinnas midagi saada ei ole, ei hakka ikkagi iga asja pärast suurde linna sõitma. Proovid siis nuputada, kas retseptis pakutav on asendatav või mitte. Oleks asjaks, kui "tarkade tabelite" seas leiduks ka asenduste spikker. Minu küsimus: kas SINEPISEEMNETE asemel võib kurkide marineerimisel kasutada SINEPIPULBRIT või koguni ehk mõnda valmis tuubisinepit?
2009-05-06 22:42:02

Pille ütleb: Nurmenukke tasub istutada peenrale juba sügisel.

Lisan: nurmenukku saab väga hästi paljundada ka seemnest. Kui nurmenukk on ära õitsenud ja seeme valmima hakkab, võib kuivaks tõmbunud õisikud korjata, lasta pisut veel järele valmida. Mingil hetkel on seemned kenasti välja raputatavad. Külvata sügisel, kattes üsna õhukese mullakihiga, ja kevadel on peenar väikesi taimi täis.