Pellenovelle

Postitusi: 14

Tiitel: Kokaõpilane

RETSEPTID

Viimased postitused

2012-09-21 17:51:33
[1quote]Meie järgmine avatud ustega kokkamisõhtu toimub reedel 14. septembril kl 18:00 Köögis, Tallinna Vanalinnas Pikk 42. Köögi peakoka Tim Bramichi juhendamisel valmistavad kokkamisõhtul osalejad endile maitsva õhtusöögi. Selgeks saab näiteks värske pasta ja klassikalise toffeekastme valmistamine. Lisaks jagab Tim rohkelt kasulikke kokkamisnippe, nõuandeid maitsestamisel ja serveerimisel. [/quote] Minu uudishimu vanalinna salapäraste akende taga asuva maitsetekambri suhtes sai hiljuti vääriliselt tasutud ning kõigist Tallinnas saadaolevaist kokakursustest soovitaks ilmselt just Kööki. Kõigepealt: elamus kohast. Toidu maitse on esikohal, aga lisanauding ja kõrvust-tõstetuse-tunne tulevad ilusast ruumielamusest. Selliseid restorane Tallinnas juba on, aga koolituskohti pea mitte. On näha, et omanikud on pingutanud: väga hea maitse ja tundega renoveeritud, pidulikud ruumid. Samas on olemistunne väga kodune. Lisaks on (köögi)varustus suurepärane, millegagi ei ole koonerdatud. Toit. Jõudsin ette pisut kahetseda, et valisin ehk liiga "lihtsate ja tavaliste" toitudega koolituse (võimalik on ju valida nt ka jaanalinnu- ja ulukiroogade õhtu), kuid pidin õnneks sõnu sööma (ja oli maitsev). Isegi lihtne püreesupp valmistas üllatuse ning õppida oli igast asjast. Tooraine - esmaklassiline. Peakokk Tim Branich jõudis igaühega eraldi tegeleda ja õpetada. Tagasihoidlikult sarmikas britt, väga meeldiv kokkupuude. Lisaks koolitustele toimuvad ka õhtusöögid. Ise võtaks sinna lisaks oma kaaslasele suurema sõpruskonna kaasa - kena õhtuelamus garanteeritud.
2011-02-10 13:42:49
Rahvahulk ilmselt ei olegi nii üllatav arvestades et erinevalt nt Kadriorust ei ole Kalamaja-Pelgulinna kandis eriti kusagil süüa. Boheemi ei mahu parimagi tahtmise korral ning ülejäänud kohad pigem sellised keldrikohad ja putkad. Paistab, et see kant mahutaks veel mitu söögikohta.
2011-02-10 13:39:01
Kuna ise loen huviga, mille alusel keegi ostuotsuse teeb või miks raamat meeldib või ei, siis panen kirja, miks ise seda ei osta. Nimelt (üle)kummuva kokaraamatu tõttu (ja muidu ka) hindan nüüd kõiki kriteeriumi "kas maailm vajab veel üht kokaraamatut?" alusel. Ehk siis, kas mul endal on sellega midagi teha.;) Selle ülimalt isikliku ja subjektiivse hindamise tulemused on järgmised: jah, sest ilus raamat, avatlevad retseptid, garanteeritud kvaliteet; ei, sest tohutult paks, mahule annavad veelgi juurde minu jaoks mittemidagiütlevad pildid jahu vms segavast autorist (pigem siis vaataks mõnda ilusat naist ;)), enamik retsepte suht klassikalised ja mujalt leitavad, samas ei anna ka entsüklopeedilise teose mõõtu välja (mida jällegi võiks ju pretentsioonikast pealkirjast ja mahust järeldada) - suht vähe taustainfot nimetatud rahvusköökide kohta jne -, ning lõpetuseks kallis. Ei anna kööki midagi juurde. Et siis minu kade tunnustus autorile: piisavalt kuulus olles võid kokku koguda tuntud ja parasjagu moesolevad retseptid, teha endast pilte ja nimetada oma hinna et voila - jälle pihtas!
2010-12-02 14:51:01
Kalli pitsa all pean silmas korralikust itaalia restoranist kaasa tellitavat pitsat. Aga ma ei ole ka päris kindel kui palju need tegelikult kallimad oleksid.
2010-12-01 13:44:04
Kursus oli ammu plaani võetud ning tänu nami-namile sinna täpselt aasta tagasi ka sattusin. Igal juhul soovitan kõigile, kes tahavad sushivalmistamist kodus proovima asuda. Võluvad õpetajad (s. h on ka külaline Jaapanist) ei räägi kui raske ja keeruline on sushi valmistamine, vaid näitavad, kuidas seda Jaapani kodus igapäevaselt valmistatakse ja milliseid aineid meil kasutada saab. Tore ja hubane õhtupoolik. Peale koolitust võiks siis kodus läbi proovida, et ikka käe sisse jääks.