Bazilio

Postitusi: 21

Tiitel: Kokaõpilane

RETSEPTID

Viimased postitused

2018-08-31 16:45:43

Ungaris käidud nüüd juba 3 x,unustamatuid asju ja sööke palju,viimati käidud selle aasta st.2018.suvel juulis.Sooja pluss 35 päeval,öösel ja õhtul 25-20,oli ka vihma eelmisel aastal siis juulis 18,kui päike tuli välja oli ikkagi 25C mõnus.Käisime ka Budabesti toiduturil - mis oli vaatamisväärsus ise.2015a. mais sparglid jumalikud -punt valgeid c 1 eur,,sel aastal sinna ei saanud millest kahju.Aga eelmisel aastal käidud ja ostetud vürtsparikat ja ka kuivatatud tsillit.Salaami muidugi erinevaid ja erineva kuju ja maitsega..Tõin kaasa ka guljaš-supi pastat -erinevaid segusid,teravaid,mida kulub vaid tl ja mahedamaid mida võib spl lisada.On siiani veel alles natuke.  Turu aadress -Vaci utca  Turg.. carmin ka näitab.Söömas käisime jumalikus rahvusrestoranis Budapesti äärelinnas,aga suurtee ääres - vana trahter paistab teelt kui vaadata -  Megyeri csarda- mul muidugi nii turust ja selle sisemusest pilte ja samuti söögikohast,aga praegu kui leian siis lisan.Sõime mitmes erinevas kohas guljaši loomulikult - sel kõrtsus on ikkagi kogi Budapesti parim.Peened restoranid olid küll peened,aga toit jäi sellele trahterile alla.Nii et soovitan,see pilt on Toiduturust Budapestis,otsin kohe ka selle kõrtsu pildi. siis Teil,kes huvitub ob litsam.Supp on seal selliselt serveeritud - st.ikka GULJAS.See nüüd seal kõrtsus,aga proovivin piti leida ja turu äärses tänavas - mitte turul,saab selliselt c 5 eur 2 suppi,leib ja vütspasta pisike kauss-kui peaks vaja olema.Sõime ka turul sööklas -ei miskit muljet -kuigi seal 2 korrusel palju restorane.Turg seest.Trahter pilt - reklaam laual.Uh leidsin ...Budapest on  ILUS, mõlemal kaldal st.Buda jaPesti poolele,tasub laevaga sõita ILUSAL SINISEL DOONAUL ;) .Vapustav linn.ÖÖbisime Campingus - JUMBO. 15 km linnast välja nn Pesti poolel.GPS-leitav.Pere -camping.Sõbralik vastuvõtt ja Budapest paistab,kuna see kõrgemal.Juulis avatud ka ujumisvõimalus - kuna palav.Kõrtsu - nende siis reklaam pudelil,mis laual..;)

2016-05-05 14:04:38

2015-09-09 19:20:36

Tere,

käidud sel aasta jällePoolas,proovitud ni Zurek kui ka Flaki,super supid-seenesupist rääkimata....avastamist väärt.Käidud Ka Varssavi Pierogi-söögikohas,kui Mann kirjutas kunagi et otab kaasa...söödud kohapeal,kui see just tema koht oli..pisike söögikoht,kus saigi suppe ja mitmeid pierogisid,kaasa ostma ei isutanud,aga põnev kogemus küll.Poola KÖÖK on hea.Edasi käidud ka Praha ja Tsehhimaal....seal meeldis lihaveis märksa enam...ja kroketid samuti.

Poola köögis ikkagi PART ja HANI tegijad.....Zakopanes,Varssavis,Gdanskis, SOPOTIS-hanepraad vist parim gnellidega...

aadressid kõik olemas,kui aega -teen ka reklaami st.otsin.lingid jne-

Varssavi  vanalinnas ..Pierogi baar-söögikoht ei vapustanud....aga omapärane...kaasa ei ostnud...seal suht lähedal restoran /kino/ KULTUURA,kus mõnusamad toidud...ja lisandeid Poolas juurde tellida ei tasu,kui just Lurihi mõõtu mees pole..

2015-07-22 18:20:14
TUBLI,plaanis ka minna Varsavit avastama,Zakopanes,Malborckis ja Gdanskis käidud, Krakovis ka-seal on ilus...
Nipitiri:
Mul on heameel avada Poola-Varssavi teema eriti sooja soovitusega. Õhtustasin täna sellises toredas restoranis nagu Kuźnia Smaku. Kesklinnast veidi eemal, on see väike restoran väga armsa sisekujundusega (nt aknalauad on täis kümneid lillepotte - asalead, alpikannid jne) ja väga hea hinna ja kvaliteedi suhtega. Minna tasub üsna tühja kõhuga, sest portsjonid on poolapäraselt suured. Esimesena toodi lauda kerge eelroog, igale sööjale üks võiga krõbedaks praetud saiaviil, lihapasteet, mädarõikakaste kapparitega, terav porgandisalat paari oliiviga. Hämmastavalt hea oli. Teiseks roaks sõin valiku erineva täidisega Poola pelmeene (pierogi), mida serveeriti praetud sibulate, maitsestatud hapukoore, spinati ja peekonikuubikukestega. Esindatud oli traditsiooniline hapukapsa-seenetäidis, erinevad lihatäidised ja soolane kohupiimatäidis (viimast nimetatakse seal Vene pelmeenideks, "Ruskie"). Kõrvale kuulus tassitäis borši, mis kujutas endast väga vürtsikat ja maitserohket peedivedelikku. Kogu toit nägi välja ja maitses absoluutselt suurepäraselt. Õnneks sain pelmeene lauakaaslasega jagada, seetõttu mahtus sisse ka pearoog - part küpseõuna, ahjukartuli, peedi ja puuviljadega. Õunad ja peet olevat Poolas pardi juurde pea kohustuslikud. Part oli väga küps, pehme ja mahlane. Portsjon kaugelt liiga suur. Magustoidumenüüd jaksasime ainult silmitseda, aga sisse ei mahtunud enam midagi. Teenindus oli kiire ja viisakas, valged laudlinad, suurtes pokaalides vees ujuvad küünlad, kelnerid viisid ja tõid üleriided, muusika oli meeldiv ja mitte pealetükkiv. Kuuese seltskonna arve oli koos veiniga ca 410 zlotti, mis teeb praeguse kursiga <1400 krooni.
2015-07-22 17:47:41
Maria Aleksandrovna:
Mina parasjagu viibingi Poolas ja soovitan kindlasti proovida pelmeene hapukapsa ja puravikega. https://kyllusesarv.wordpress.com/2015/06/24/poola-koogi-rasvased-oied/ Poodi ei ole veel jõudnud ja kaasa alles hakkan ostma, siis tean ka soovitada.
MEIE osta iga kord kui käime, Smack-pekimääre-ka poes saada,aga kui trehvad Poolas kohalikule laadale,nn.Malborcis trehvasime,kus suurest pütist pakuti nn.kiirtoitu,viil leiba,mis meie leiva pikkune ....ja ports seda peale määritud- see on rohkem kui lõunasöök ja JUBE hea...leivad on neil ikka väga suured ;piecarnie-küpsetised igat masti ja soojad,käisime zakopanes seal,milline lõhn juba,ka soovitan Zakopanes KALINA restot,jalakäiate teel kesklinn,tõeline mõnus poola köök suppe....ja samuti seda smaci leivaga,ju nad ikka ise teevad-hea Part ja hani neil ka väga head..rahvusköögiga enamus KARCZMA-kõrts ,kohti... nii et ilusaid naudinguid...