Kalarestoran RUHE, Neeme küla, Jõelähtme vald

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2014-03-02 12:22:02
Vaata nende Facebooki lehte

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2014-03-02 12:23:30
Eesti Maitsed Täna imekaunis fotoalbum RUHE piltidega.

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2014-03-02 12:41:04
Ma sattusin RUHEsse esmakordselt eile, sellisel kevadtalvisel laupäeval. Läksime hilist lõunat söömas, kaasas kõige vanem laps (tütar, sai äsja viieseks). Viimsist sõitsime sinna ca 25 minutit, nii et täitsa kena väljasõiduke. Restoranis istudes avaneb kena merevaade: RUHE tutvustab end kalarestoranina ja tõepoolest, kõik eel- ja põhiroad on kalast või muudest mereandidest. Eelroogadest tellisime sellise valiku: Siiamarja-shot (2 eurot) Mulle oleks meeldinud lisaks murulaugule ka veidi hakitud sibulat selle pitsi seest leida - noh, nagu sellel Eesti Maitsed Täna albumi fotol on. Huvitav, kas kokk unustas või oli sibul otsa saanud? Lisaks oli ka siiamari natuke püdel, mitte värske ja teraline, nagu mu lemmik-kalakaupmees Pepe Kala pakub. Suitsutatud ja marineeritud silmud musta leivaga (7 eurot) olid kõige lahedam roog üldse, lahe serveerimisviis ja mees kaapis huvitava suitsunüansiga silmupurgi lausa puhtaks: Värsked vürtsikilud rohelise sibula ja musta leivaga (6 eurot) Need olid tõesti väga värsked. Ma olen alles viimasel ajal vürtsikiludega sõbrunema hakanud ja minusuguse algaja sööja jaoks on "küpsemad" ehk pehmemad vürtsikilufileed veidi sööjasõbralikumad. Aga mu mees on suur kalasõber ja tema kiitis neid vürtsikilusid väga. Leib, muide, oli väga maitsev, nagu ka põhiroogade kõrvale serveeritud bagueti-laadne küüslauguleib. Põhiroad Praetud siiafilee kreemja ürdiriisiga (13,5 eurot): Kalakotletid värske salatiga (9 eurot): Tunnistan, et põhiroad ja magustoidud olid sellised täitsa tavalised. Sõime kenasti ära, aga ühtegi ahhaa-momenti või mõnumõminat ei tulnud. Tütar valis mereannipasta (8,5 eurot). Natuke vürtsikas kooreleemes olid lisaks teokarbikujulistele makaronidele veel krevetid, kammkarbid, üks hiidsuur rannakarp: Magustoiduvalik oli järgmine: Ruum - see suur uus paadikuur - oli väga sümpaatne, suur terrass võib olla suvel imetore. Asukoha eest 5+.

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com