Restoran LUSIKAS, Aia tn. 7

KöögiKata
Postitusi: 77
Kokaõpilane
2013-11-25 14:46:15
Lõpuks ometi üks ideaalne restoran! Veetsime laupäeva õhtu selles restoranis ja tõesti kõige kohta jagub vaid kiidusõnu. Restoran on väga hubane, lauad on paigutatud nii et seltskonnad üksteist ei häiri ning saalid on jaotatud omavahel lisaks õrna kardinaga.Laupäeva õhtul oli restoranis elav vmuusika, mis tegi õhtusöögi pidulikumaks kuid samas sulandus mõnusaks taustaks ega tekitanud liigset kontserdi muljet. Teenindus, alates meie vastuvõtust kuni ärasaatmiseni oli väga meeldiv. Söögid jõudsid lauda samuti õigel ajal, ning kordagi ei tekkinud vajadust teenindajat pilguga jälitada ning tema töösse sekkuda. Menüüs oli palju mida oleksime proovinud, see tähendab, et menüü oli lihtne ja arusaadav ning ükski hind ei teinud samuti murelikuks. Ei hakka toiduelamusi eraldi lahti kirjutama, kuid pakutav oli tõeliselt maitsev, paraja suurusega ning kindlasti kvaliteetne. Ei taha kasutada sõna lihtne, kuid võrreldes teiste restoranide a la carte menüüs pakutavate toitudega Lusika toidud siiski nii peened ei ole. Ütleme nii et kes otsib roogasi, kus iga piisake taldrikul on maitseelamus, ning toit on tõeline kunstiteos erinevate maitsete harmooniast ja kokkusobivusest, selle jaoks on Lusikas liiga lihtne. Mulle ääretult meeldis, et ma leidsin kõik menüüs lubatud komponendid oma taldrikul üles (need olid ka meeles), ning neid ei olnud liiga vähe ega liiga palju, ning kokkusobivus oli minu arust täiuslik! Veinimenüü oli tõeliste profesionaalide poolt koostatud, ning kui olime otsustanud valida pudeliga veini ning palusime abi mõlema pearoa juurde sobiva veini leidmisest, saadeti meile lauda sommeljee, kes otsustamise palju kergemaks tegi. Valitud vein sobis tõesti imeliselt meie söökidega. Restoran pakub dessertide juurde terve nimekirja erinevatest kohvidest, ning nende sobivusega valitud desserdi juurde aitab teid selles restoranis barista, kes rääkis meile erinevate kohvide päritolust ja töötlemisest. See oli super üllatus ja kohvijoomine oli tõeline nauding. Ühesõnaga ainult kiidusõnad, ning soovitused. Vaatasin ka huvi pärast Tripadvisorist selle restorani kohta käivat ning võin kinnitada, et maksimum punktid tuleks ka minu poolt!
Petu
Postitusi: 175
Abikokk
2014-02-03 01:43:42
Ma sõin seal täna ühe supi, mille nimi oli menüüs bouillabaisse. Ega ta nüüd niisugune peen ja ehe tüüpiline Marseille'i bouillabaisse olnud, aga tomatid olid, kammkarp oli, päris korralikud krevetid olid ka ja kes see ikka ütleb, et bouillabaisse peab just nii või teistsugune olema, sest eks ta oma olemuselt üks ülejääkidest tehtud toit ole. Nojah, nimi oleks tal võinud ikkagi olla näiteks "kalasupp Provance'i moodi", siis poleks midagi norida olnud. Aga igatahes maitses see supp nii, et tekkis küll soov sinna veel midagi sööma minna. Ja tapenadega saiad olid ka head. See, et soovi korral saab 10 sendi eest WiFit kasutada, on muidugi täiesti jabur.

http://www.facebook.com/peeter.raudvere