sibul akna peale

Liidia
Postitusi: 4
Kokaõpilane
2013-04-17 01:46:20
Tahaks rohelist sibulat akna peal kasvatama hakata, aga ei suutnud Tallinnas üheski poest selliseid mugulaid, mis näeksid eriti kasvuvõimelise. Oskab keegi mind sellel teemal aidata, kus saaks mugulsibulaid, et neid akna peal kasvatada?
Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2013-04-17 12:33:58
Liidia:
Tahaks rohelist sibulat akna peal kasvatama hakata, aga ei suutnud Tallinnas üheski poest selliseid mugulaid, mis näeksid eriti kasvuvõimelise. Oskab keegi mind sellel teemal aidata, kus saaks mugulsibulaid, et neid akna peal kasvatada?
Tõstan siia, Liidia.

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Seenekas
Postitusi: 2193
Abikokk
2013-04-22 19:58:16
Liidia, mina olen teist aastat ostnud tippsibulaid ja pannud vähese mulla peale tihedalt ca 20x30 cm plastkarpi. Töötab hästi. Turult saab (vist) neid lahtiselt osta, aianduspoes on võrku pakitud ja kui neid maha panna ei soovi, siis saab liiga palju. Sama võib teha suuremate sibulatega suvel, kui eesmärgiks on ainult pealsed. Siis võiks veidi suurem kast olla ja sibulad rohkem mullas. Seda siis õues. Ka üsna kena vaatepilt õuelauale panna ja soovikohaselt nokkida. Veel on väga armas aknalaual sama suures karbis kasvatada hernevõrseid. Sobivad tavalised toidupoe koorimata herned. Värv pole oluline, 3-4 cm mulda, herned tihedalt sinna sisse ja nädala kuni kümne päeva pärast saab saaki. Mitte unustada kasta. Oluline kokkuhoid lisaks ilusale kaunistusele võrreldes poes müüdavate potis võrsetega. Ainult toakassid võivad arvata, et see maius on nende rõõmuks. :D Veel- alul olen aknalauataimedele toidukile niiskuse hoidmiseks ja idanemise kiirendamiseks peale tõmmanud. Kondentsvett tuleks vältida. Sama süsteemiga kasvab meil veel nisuidusid (kasside lemmik), päevalillevõrseid (sihvkasid saab turult), munguba ja läätsesid idandan purgis. Kaanele augud sisse ja idandamisnõu võib jätta muretsemata.