Restoran GLORIA, Tallinn

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2011-10-15 16:02:12
Olen ma küll üsna palju reisinud ja väga heades restoranides söönud, aga kodumaises Glorias on seni veel käimata. Ei teagi, miks ja kuidas :) Kes on käinud ja näinud, kuidas muljed on? Siin aga täna saabunud pressiteade/infokild: Tere! On heameel tõdeda, et Wall Street Journal hindab kõrgelt Tallinna kui äri- ja reisisihtkohta ning meie restorane, märkides parimaks Gloria. See on suur au Eesti restoranikultuurile! Artikkel, mis nimetab Euroopa atraktiivseimaks pealinnaks Tallinna, soovitab tulla siia nautima ka head toitu. Väljaanne hindab parimaks ärikohtumiste restoraniks Gloria ning märgib, et lisaks suurepärasele menüüle pakutavakse ka üht parimat veinivalikut Eestis. Vt. lisa: http://online.wsj.com/article/SB10001424052970203914304576628450792815350.html?mod=wsj_share_tweet#articleTabs%3Darticle heade soovidega Dimitri Demjanov chef

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Petu
Postitusi: 175
Abikokk
2011-10-15 19:48:24
Ma ei ole nüüd jupp aega käinud, aga viimati ma käisin nii umbes poolteist-kaks aastat tagasi ja see on mul hästi meeles, sest see käik tekitas arutelu. Gloria oli siis (ja küllap on siiamaani, usun ma) üllatusi pakkumata tõeline tipptase, oleks minu lühikokkuvõte. Inimene, kes sinna sööma läheb, arutasime me tookord, ei taha mingeid eksperimente, ei soovi mingeid riske, ta tahab, et toit oleks maitsev, suhteliselt lihtne ega shokeeriks millegagi. Ja küllap see on praegugi nii, tundub mulle menüüd vaadates. Ja veel on oluline selle inimese sissetulek: 10 ja 20 eurot peaksid tema jaoks kõlama võrdsete numbritena. Nagu eelneva toonist võib aru saada, ei ole Gloria koht, kuhu ma läheksin oma vabal valikul ja veel vähem oma raha eest (tookord ei olnud mul ei valikut ega pidanud ma lähtuma ka oma rahakotist). Võibolla kõlab natuke õelalt, aga minu meelest sobib Gloria just nendele, kelle jaoks toit on vahend, mitte eesmärk. Kes ei taha lasta end häiriga ootamatutest maitseelamustest. Kes ei taha, et arutelu söögi üle võiks asuda domineerima tähtsa ärijutu üle. Tõneäolisem on muidugi see, et mul ei ole nii tundlikku suulage. Ja seepärast ei kuulu ma Gloria sihtgruppi. Ja ma armastan üllatusi ning elan üle selle, kui nad mulle mõnikord ei meeldi.

http://www.facebook.com/peeter.raudvere

Vernanda
Postitusi: 428
Abikokk
2011-10-16 11:27:39
ma selles suhtes oponeeriks, et kõik on õige, mis öeldi, aga vahel on hea teada, et mõni asi ilmas kindel on. see on minu täiesti isiklik ja subjektiivne arvamus, aga peale Gloria ja Ö Tallinnas neid restorane väga palju küll ei ole, kes taset hoida suudavad. ma olen seal käinud ise u 4-5 korda, erinevate olulisemate sündmuste puhul, ja iga kord on tore olnud. küll aga suutis nt selle aasta nö "parim" restoran näiteks üllatada sellega, et kahe erineva külastuste vahe oli ikka mäekõrgune. ja ma enam ei julge. mõni teine ka hea restoran suutis näiteks teenindusega (kui oli ette öeldud, et meiega on kaasa mh ka üks endine Michelini "agent", siis tõmmati talle enamvähem taldrikuga mööda pead, ja ei osatud veini soovitada, vms kogemus). aga maitseid ongi erinevaid ;) ta kindlasti ei ole mu kõige lemmikum restoran, aga ta meeldib mulle

Da Vahtra Residence

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2011-11-25 21:37:02
Petu:
Gloria oli siis (ja küllap on siiamaani, usun ma) üllatusi pakkumata tõeline tipptase, oleks minu lühikokkuvõte. Inimene, kes sinna sööma läheb, arutasime me tookord, ei taha mingeid eksperimente, ei soovi mingeid riske, ta tahab, et toit oleks maitsev, suhteliselt lihtne ega shokeeriks millegagi. Ja küllap see on praegugi nii, tundub mulle menüüd vaadates.
Me käisime Kristjaniga Glorias nüüd vist juba 2-3 nädalat tagasi, ei mäletagi täpselt enam. Mulle meeleolu ja interjöör väga meeldisid, tõesti oli sellist vanade aegade glamuuri. Mul oli muidugi ka uus kaunis kleit seljas ja kõrge kontsaga kingad jalas, nii et see glamuur võis ka minust enesest kiirguda :D Teeninduse eest annan kenad punktid - meid teenindav tütarlaps oli igati tähelepanelik ja asjalik ja likvideeris apsakad (a la, tõi leiva lauale ja siis avastas, et minul puudus leivataldrik; või unustas alguses tuua jms nipet-näpet). Kristjani valikud: Böff a la tartar (maheveise sisefilee Gloria moodi valmistatud) Peakoka soovitus (sel päeval lamba kaelakarbonaad, mis oli kahjuks üle küpsetatud) Baba - too oli hää Minu valikud: Borš Grand style (pardifilee, riivitud õun, seller) - oli väga mõnus ja maitseküllane, serveeritud uhke tainakatte all. Kas just 16.60 väärt, aga kindlasti maitsev. Brüleekreem - täiesti klassikaline, ilma ühegi lisandita. Mõnus brüleekiht, aga ma igatsesin mingit lisavunki. Siinkohal on nüüd too Petu kommentaar asjakohane - Gloria pakub klassikat, ei mingeid eksperimente, isegi mitte mõnda astelpajumarjakest brüleekreemi juures :) Oma pearoast tahaksin eraldi rääkida. Ma olen omnivoor, söön meelsasti liha ja kala, sh vasikaliha ja rupskeid. Ent ma võin vabalt ka ainult taimetoitu süüa ja armastan kohti, kus kokk on suutnud ka köögiviljadest midagi põnevat, hõrku ja maitsvat valmistada. Sellele kirjeldusele EI vasta me esirestoranis pakutud pearoog nimega 'viie juurvilja sümfoonia' vms (täna seda enam menüüs ei ole, vähemalt mitte veebiversioonis). Mul oli ees suur taldrik, kus oli ports kartuliputru (väga maitsev puder, aga siiski lihtsalt kartulipuder). Üks õnnetu keedetud spargelkapsaõisik ning kolm-neli suhkruhernekaunakest. Üks grillitud viilutatud tomat. Törts kõrvitsapüreed, mis oli maitsestatud ebameeldivalt (ma küsima ei hakanud ja kahjuks ei suutnud ise välja mõelda, mis see maitseaine oli). See oli kõik. Ma oleks Glorialt - või olgem nüüd ausad, ka täitsa suvaliselt korralikult restoranilt - eeldanud oluliselt suuremat vaeva, fantaasiat ja austust köögiviljaroa vastu. Minu silmis viis see vegetaarne pearoog restorani maine ikka kõvasti allapoole ja ma olen tegelikult täitsa kurb, sest ma nii tahtsin, et mulle Glorias meeldiks :(

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2014-04-09 11:59:55
Võimalus osa saada erilisest kulinaariasündmusest! Bocuse d'Or meeskonna ja menüü esitlus toimub vahetult enne võistlust 24.4 Tallinnas, restoranis Gloria. Kohtade arv on piiratud. Lisainfo ja broneerimine: www.bocusedor.ee/uudised/esitlus

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com