LIIBANONI KÖÖK

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2010-10-27 07:46:57
Tekitan siia teema, mida hiljem täiendan. Kui keegi soovib juba sõna võtta, siis laske muidugi käia :)

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2010-10-28 11:54:47
Tänavu veebruaris toimusid Nõmmel Toiduakadeemias Nami-Nami Liibanoni köögi õhtud. Laialijagatud materjalides oli liibanoni köögi kohta ka pikemalt juttu, aga ma hetkel seda siia ei kopeeri, sest seda läheb kuskil mujal vaja :) Küll aga panen siia koolitusel tehtud menüü üles: PRAETUD KANAMAKS (QASBET DJAJ MEQLIYEH) ja RÖSTITUD KANATIIVAD KÜÜSLAUGUDIPIGA (JAWANEH & TOUM) LAMBAHAKKLIHAKOOK MAGUSHAPU SIBULALISANDIGA (KIBBEH SANIYEH) ja RÖSTITUD POMMUD SAFRANIJOGURTIGA KIKERHERNEPASTA (HUMMUS BI-TAHINA) ja PITA-LEIB (PITTA) ÜRDISED LIIBANONI LIHAPALLID (KEFTA) ja VÜRTSIKAS TOMATIDIPP (BANADURAH HARRAH) RÖSTITUD POMMUPÜREE (BABA GANOUSH) ja PAPRIKADIPP (MUHAMMARA) RÖSTITUD KIKERHERNED ja JUUSTUTÄIDISEGA FILOTAINARULLID E. “SIGARID” HAKKLIHAGA FILOKOLMNURGAD (FATAYER) ja KURGI-JOGURTIDIPP MÜNDIGA RÖSTITUD PEEDID TAHIINIKASTMEGA (SALATET SHMANDAR BIL-TAHINEH) ja “KNAFE” RIISIKREEMI JA APELSINISIIRUPIGA

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2013-02-21 15:32:42
Postimees kirjutab: Falafel - Lähis-Ida tillukeses pallis Peeter Langovitsi fotol on Joseph Abou Raad hüüdnimega Papa Joe ja tema kioskilett Sadama turul.

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Karima
Postitusi: 619
Abikokk
2013-02-21 19:05:45
raudselt lähen sinna suvel kui eestisse tulen!

PAPRIKA: Karima's Food

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2014-10-26 09:34:02
Saveur on vainud välja mõned eriti head Liibanoni kööki tutvustavad raamatud: Lebanese Library: Five great Lebanese cookbooks Mul on paar head Liibanoni raamatut küll, aga need viis on kõik puudu :) Küll on mul ette näidata juunis Sitsiilias tehtud pilt ülemise raamatu autori ehk Anissa Helouga: :)

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com