rõhukeetja ehk kiirkeetja

Edith
Postitusi: 218
Abikokk
2010-08-14 17:02:32
hankisin omale just uuskasutus poest vana rõhukeetja ja nüüd mõtlesin, et uurin inimestelt kellel on kogemusi kuidas sellega keeta nii, et ei juhtuks õnnetust. nagu ma juba mainisin on tegemist vana mudeliga st ei ole tal peal rõhumõõtureid ega muud sellist. peal on must plastmassist kruvi millega saab siis kinni keerata ja väike ventiil mille nagu ma saan aru peab siis toidu keetmise ajal natuke lahti hoidma? samuti on sees mingi rest millest ma järeldaks et see on toidu aurutamiseks. aga kui ma teen näiteks riisi siis ei pea seda resti ju kuhugi toppima? kui on keegi kes kodus kasutab ja oskab natuke hoiatada mida vältida jne. samuti kui on retsepte kuidas ja mida teha sellega. kikkerherned on juba plaanis (selle jaoks ostatud saigi tegelt) aga kas keegi oskab öelda mis oleks näiteks koheva riisi saamiseks veekogus jne.

Kuidas teha ... ja miks? Sest ma saan

Edith
Postitusi: 218
Abikokk
2010-08-18 08:03:10
kuna paistab, et kellegil pole kogemusi jagada ja mul nüüdseks juba on siis mõtlesin, et kirjutan oma senistest katsetest maailma õhku lasta. olen nüüdseks rõhukeetjaga valmistanud kikkerherneid (sain hakkama ca 20min keetmisega tavalise kahe tunni asemel) ja riisi mis tuli hea välja. enne kasutamist kontrollin praktiliselt religioosselt et auruventiil ei oleks ära ummistunud aga peale väikese vilistamise vahel on mu rõhupott ääretult viisakalt käitunud ja mina olen väga rahul. netis ringi tuulates leidsin paar näpunäidet mida peaks jälgima potti kasutamisel: 1) potti kasutades tuleb jätta ruumivaru auru tekkeks ja selleks et toit auruventiili ära ei ummistaks st ära pane potti rohkem täis kui umbes pool. 2) ära mingil juhul ürita potti avada jõuga. kui kasutada aeglast avamis meetodi siis võta pott tulelt ja lase tal 10-15min seista (NB! toit jätkab see aeg küpsemist), kiireks avamiseks tõsta pott ettevaatlikult kraanikaussi ja vala kaanele külma vett umbes minuti jooksul. minu potil saab ka auru ventiili üles tõsta mis vähendab rõhku. ühesõnaga oma senise positiivse kogemuse põhjal väidaks, et ka vanad nõukaaegsed rõhukeetjad on tänuväärsed ja toimivad tööriistad, ei pea tingimata tuhandete eest ülipeent uut potti hankima.

Kuidas teha ... ja miks? Sest ma saan

Zapxpxau
Postitusi: 1409
Abikokk
2010-08-18 10:52:22
Meil on olnud kiirkeetja nii kaua kui mina mäletan. Praeguseks uuem mudel, ilusam ja käib lihtsamalt kinni ja ei aja nii palju auru välja kui need nõukaaegsed nupuga potid. Üldiselt kasutame liha ja ühepajatoidu jaoks. Või veisekeel, mis saab seal nii 50-60min valmis. See termin rõhukeetja tekitas minus alguses mõtte, et äkki on mingi teine asi.. Uuele potile ei ole me küll vett peale kallama hakanud, pole mingit vajadust. Selle potiga tuli mingi tabel ka kaasa, kus kirjas kui palju aega mingit toiduainet keeta ja kas madalal või kõrgel rõhul. Uuel saab näiteks riisi jaoks valida madala rõhu ja liha jaoks kõrge rõhu. Vana pott ei võtnud enam õiget survet sisse, põhi oli ka kummis.

Zap*